مقالات تصفیه آب

تصفیه آب اولترافیلتراسیون

امروزه از دستگاه‌های مختلفی برای تصفیه آب و با کاربردهای مختلف برای نواحی دارای آب مختلف استفاده می‌شود. اولترافیلتراسیون روش جدا کردن ذرات معلق و املاح (ناخالصی) با وزن مولکولی بالا با فشار کم از طریق یک غشاء نیمه‌تراوا است. اولترافیلتراسیون از یک غشاء برای حذف مولکول‌های پروتئین، باکتری‌ها، ناخالصی‌های آلی طبیعی و سایر میکرو ارگانیسم‌ها است. دستگاه تصفیه آب UF از فناوری اولترافیلتراسیون برای جلوگیری از ورود ناخالصی‌ها و میکروب‌ها به آب استفاده می‌کند. آن‌ها از غشاء نیمه‌تراوا حاوی منافذ بزرگ استفاده می‌کنند که مواد جامد معلق را از آب معلق عبور می‌دهد. دستگاه تصفیه آب UF را می‌توان با دستگاه تصفیه آب RO مقایسه کرد تنها تفاوت در اندازه منافذ غشاء است.

ادامه مطلب...

چه زمانی باید فیلترهای تصفیه آب عوض شوند؟

آب آشامیدنی یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر سلامتی ما به ویژه سلامت پوست است. این نکته را باید بدانید که آب آشامیدنی مصرفی ما حتی پس از پشت سر گذاشتن مراحل مختلف پاکسازی در تصفیه خانه‌‌‌های شهری، هنوز پر از املاح و باکتری‌‌‌‌هایی است که بخش زیادی از آن‌ها برای بدن ما مضر محسوب می‌شوند. به همین خاطر افراد زیادی هستند که از دستگاه‌‌‌های تصفیه آب خانگی برای از بین بردن این مواد مضر استفاده می‌کنند. دستگاه‌‌‌های تصفیه خانگی دارای فیلترهایی هستند که املاح و باکتری‌‌‌های مضر را به خود جذب می‌کنند و پس از چند مرحله تصفیه، آبی سالم و شفاف را برای ما به ارمغان می‌آورند.

ادامه مطلب...

چرا باید از فیلترهای تصفیه آب استفاده کنیم؟

یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار بر سلامت عمومی بدن و نشاط پوست، آبی است که مصرف‌‌ می‌کنیم. ما روزانه حداقل 8 لیوان آب مصرف‌‌ می‌کنیم و این میزان تأثیر بسزایی در مکانسیم فیزیکی و شیمیایی بدن دارد. از این‌ رو اگر آب آشامیدنی سالم نباشد، در عملکرد کلی بدن اختلال به وجود‌‌ می‌آورد و با توجه به اینکه بخشی از آن به خاطر عرق کردن به داخل منافذ پوست نفوذ‌‌ می‌کند، برای پوست هم مشکل‌ساز خواهد شد. آب مورد استفاده ما از منابع آبی متفاوتی تأمین‌‌ می‌شود که به سبب آلودگی‌‌های اولیه در سیستم‌‌های ‌‌‌‌‌تصفیه‌خانه‌ی شهری در چند مرحله تصفیه‌‌ می‌شود.

ادامه مطلب...

مزایای هر یک از دستگاه های تصفیه آب خانگی

در دو مقاله‌ی پیشین تحت عناوینانتخاب مناسب­ترین دستگاه تصفیه آب خانگی و ضرورت تصفیه آب بر سلامت انسان در خصوص اهمیت تصفیه آب خانگی صحبت کردیم.

یکی از بهترین اختراعات بشر در عصر حاضر ابداع دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب می­شود. از آنجا که جمعیت جهان رو به افزایش است، به همان میزان تقاضا برای آب آشامیدنی تمیز و تصفیه آب افزایش یافته است. آن چیزی که امروز بسیار حائز اهمیت می­باشد نگرانی­های مرتبط با سلامت کلی بشر پیرامون آب­های آلوده است. از همین رو به جای استفاده از بطری­های آب معدنی که بسیار گران قیمت هستند، می­توان بواسطه خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و نصب آن از آب آشامیدنی سالم بهره برد.

ادامه مطلب...

خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

بدون شک مصرف مواد غذایی سالم از موارد بسیار مهم در زندگی است؛ اما درجه‌ی اهمیت آب سالم از آن‌ هم مهم‌تر است. برخی از منابع آب می‌تواند شامل صدها مواد شیمیایی مختلف باشد و این مواد می‌تواند به‌راحتی جذب بدن انسان شود. آنچه در فرآیند تصفیه آب در سازمان آب و فاضلاب رخ می‌دهد، نمی‌تواند آلاینده‌ها را به‌طور کامل از آب رودخانه و سفره‌های آب زیرزمینی حذف کند.

ادامه مطلب...

دلایل تصفیه آب خانگی

منابع آب به‌منظور کاهش مواد آلاینده مانند باکتری، سرب، جیوه و... تصفیه می‌شوند. با این ‌حال، این مواد آلاینده‌ گاهی اوقات به خاطر حوادث و یا دفع نادرست، وارد آب می‌شوند. برای حفظ آب و سلامتی‌تان، تصفیه آب مهم است. فرایند تصفیه آب کمک می‌کند مواد آلاینده‌ای که ممکن است وارد آب آشامیدنی‌تان شوند از بین بروند. در اینجا به برخی دلایل مهم برای تصفیه آب خانگی اشاره می‌شود.

ادامه مطلب...