مقالات تصفیه آب

فیلتر تصفیه آب

آب به‌عنوان حیاتی‌ترین عنصر زندگی، بعد از اکسیژن، یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که بشر همواره در پی یافتن و به‌کارگیری روش‌هایی برای شیرین‌سازی و بهبود کیفیت آن بوده است. بر اساس تحقیقات، همراه با آب آشامیدنی، 300 نوع ماده‌ی شیمیایی، معدنی و البته آلاینده وارد بدن انسان می‌شود. البته بعضی از این مواد بی‌ضرر بوده و حتی ممکن است مصرف آن‌ها در مقیاس کم مفید نیز باشد. اما در میان این مواد، عناصری وجود دارد که مصرف آن‌ها در طولانی‌مدت تأثیرات جبران ‌ناپذیری را روی سلامت انسان می‌گذارد.

ادامه مطلب...

آب تصفیه شده خانگی

در مقاله‌ی ضرورت تصفیه آب بر سلامت انسان در خصوص اهمیت تصفیه آب صحبت کردیم. اکنون قصد داریم در مورد نحوه‌ی انتخاب دستگاه تصفیه خانگی صحبت کنیم. انتخاب بهترین آب تصفیه کن خانگی در صورت عدم شناخت کافی در مورد آن احتمالاً تصمیم‌گیری دشواری خواهد بود.

ادامه مطلب...

سلامت آب تصفیه شده

بی شک آب مایه‌ی حیات است با این حال افراد زیادی از مزایای آب آشامیدنی اطلاعی ندارند. از سوی دیگر با توجه به سطح آلودگی هشداردهنده‌ی این مایع، افزایش قابل توجهی در بیماری‌های مرتبط با آب آلوده وجود دارد. به عبارتی با توجه به کیفیت پایین آب آشامیدنی، افراد روز به روز بیشتر نگران سلامت خود هستند. از همین رو با توجه به اهمیت و ضرورت مصرف آب در سلامت انسان و هم‌چنین آلودگی این مایع حیات بخش، به ضرورت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی بعنوان تصفیه کننده آب پی می بریم. بی شک میزان اندک مواد شیمیایی و یا فلزات سنگین موجود در آب، خطرناک نخواهد بود اما مصرف مداوم آب های آلوده به این مواد، مسلماً سلامت افراد را به خطر می اندازد.

ادامه مطلب...

تصفیه آب

آب بعد از اکسیژن از نیازهای اساسی بدن انسان برای بقاست. بیش از 50% از بدن انسان را آب تشکیل می‌دهد. پس با این حساب آب مصرفی بدن و نوع کیفیت آن بسیار حائز اهمیت است. آب آشامیدنی پتانسیل بالایی برای آلوده شدن دارد که در صورت ورود میکروب‌ و باکتری‌های بیماری‌زا در آن، باعث ایجاد بیماری‌های خطرناکی همچون کریپتوسپوریدیوم، باکتری ایکلی، هپاتیت A، روده گیاردیا و... می‌شود.

ادامه مطلب...

امروزه حجم وسیعی از تبلیغات دستگاه های تصفیه آب را شاهد هستیم. این دستگاه ها امروزه نقش مهمی در سلامت آب مصرفی ما ایفا می کنند. اگر تابحال از مزایای این دستگاه ها با خبر نشده اید، در ادامه به برخی از مزایای استفاده از آنها می پردازیم.

ادامه مطلب...

آلودگی آب

همانطور که می دانید مسئله آلودگی آب همچنان یک معضل جهانی بوده و کشورهای زیادی با این معضل درگیر هستند. آلودگی آب می تواند باعث بیماری هایی شود که سلامت جامعه را به خطر بیاندازد. در این مقاله به بررسی بیماری های شایع از مصرف آب آلوده و تصفیه نشده می پردازیم.

ادامه مطلب...