مقالات تصفیه آب

دانستنیهای جالب درباره آب

ما بارها در اخبار، مجلات و رسانه های گوناگون از فواید آب و خطرات کمبود آن با خبر می شویم. همه ما می دانیم که برای حفظ و نگه داری منابع این ماده حیاتی باید کوشا باشیم. ولی براستی چقدر با این ماده آشنایی داریم. در این مقاله به ذکر حقایقی از این ماده می پردازیم که شاید کمتر شنیده باشید.

ادامه مطلب...

اهمیت نوشیدن آب سالم در دوران بارداری

همانطور که می دانید بدن ما برای آزاد کردن کالری دریافتی نیاز به مقدار کافی آب دارد. با افزایش سوخت و ساز و فعالیت های روزانه، بدن ما نیاز بیشتری به مصرف آب پیدا می کند. این امر برای زنان باردار نیز صدق می کند. زنان باردار با توجه به وضعیت خاصشان در این دوره، نیاز به کالری بیشتر و در نتیجه مصرف آب بیشتری دارند.

ادامه مطلب...

دلایل نوشیدن آب کافی در ورزشکاران

در این مقاله از اهمیت نوشیدن آب و دلایل مهم مصرف بیشتر آن در ورزشکاران و افراد عادی نام می بریم تا با فواید و تاثیرات مصرف آب سالم و تصفیه شده در بدن آشنا شده و از آن در جهت بهبود سطح زندگی خود استفاده نماییم. حال به 6 دلیل مهم برای مصرف بیشتر آب می پردازیم:

ادامه مطلب...

اهمیت نوشیدن آب سالم در رژیم کاهش وزن

بارها گفته شده که رژیم غذایی مناسب همراه با ورزش، منطقی ترین راه کاهش وزن می باشد. ولی در یک رژیم غذایی از اهمیت نوشیدن آب تصفیه شده سالم کمتر صحبت شده و بیشتر به تنظیم کالری دریافتی مواد غذایی تمرکز شده است.

ادامه مطلب...

آب تصفیه نشده و باکتری ویبریو کُلرا

باکتری ویبریو کُلرا عامل ایجاد بیماری خطرناک وبا می باشد. وبا یک عفونت اسهال جدی است که هم در بزرگسالان و هم در کودکان مشکلات خطرناک و مرگ آوری را ایجاد می کند. بطور میانگین 3 تا 5 میلیون ابتلا به این بیماری در جهان گزارش شده است. از انجا که بزرگترین عامل این بیماری آب آلوده و تصفیه نشده است، به راحتی می توان این بیماری را با استفاده از امکانات تصفیه و پاکسازی آب آشامیدنی کنترل نمود.

ادامه مطلب...