مقالات تصفیه آب

 3 برند از بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران (1402)

وقتی صحبت از تهیه آب آشامیدنی سالم و تمیز می شود، مهم است که برند تصفیه آب مناسب را انتخاب کنید. در ایران برندهای متعددی برای تصفیه آب وجود دارد که محصولات درجه یک را ارائه می دهند. چه به دنبال یک سیستم تصفیه کامل آب باشید یا فقط یک فیلتر، مطمئناً چیزی را پیدا خواهید کرد که نیازهای شما را برآورده کند. در این مقاله به بررسی بهترین برندهای تصفیه آب در ایران می پردازیم. هدف ما این است که با ارائه اطلاعات دقیق در مورد هر برند و آنچه آنها را از بقیه متمایز می کند، تصمیم گیری شما را آسان تر کنیم. از برندهای پیشرو گرفته تا آنهایی که کمتر شناخته شده اند، ما همه اطلاعات را پوشش خواهیم داد تا بتوانید بهترین انتخاب را برای نیازهای آب خود و خانواده خود داشته باشید.

ادامه مطلب...

قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل

در مناطق مختلف کشور ما کیفیت آب آشامیدنی که در شبکه‌های آب‌رسانی شهری جریان دارد، متفاوت است. به همین خاطر معمولاً افراد تصمیم به خرید دستگاه تصفیه آب تایوانی می‌گیرند. بسیاری از افراد قصد خرید دستگاه تصفیه آب دارند اما نمی‌دانند که دقیقاً چه محصولی مناسب آن‌ها است و کدام برند، بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل را تولید می‌کند. باید گفت که خرید دستگاه تصفیه آب در حالت عادی کار چندان ساده‌ای نیست و به عوامل زیادی باید توجه داشت تا بتوان در انتخاب محصول با کیفیت درست تصمیم گرفت و برای این کار نیاز به راهنمای خرید می باشد.

ادامه مطلب...

صفر تا صد دستگاه تصفیه آب خانگی + راهنما

 در دنیای امروزی که پاکیزگی و بهداشت به یکی از اهداف اصلی افراد تبدیل شده است، تصفیه آب یک نیاز بسیار مهم محسوب می‌شود. استفاده از آب تصفیه شده، علاوه بر اینکه به بهبود سلامت فردی و اجتماعی کمک می‌کند، نیز باعث حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی آب و خطرات مرتبط با آن می‌شود. دستگاه تصفیه آب خانگی، تجهیزاتی است که برای تصفیه آب شرب و استفاده روزانه خانگی استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها عموماً طراحی شده‌اند تا از گونه‌های مختلف آلودگی‌ها مثل باکتری‌ها، ویروس‌ها، مواد شیمیایی و جامدات معلق در آب جدا شود و در نهایت، آبی تمیز و ایمن برای مصرف فراهم کنند.

ادامه مطلب...

اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب

استفاده از آب تصفیه شده و پاک به عنوان منبع آب شرب در حال حاضر یک نیاز اساسی است. در دستگاه‌های تصفیه آب، اسمز معکوس به عنوان یکی از روش‌های اصلی تصفیه آب استفاده می‌شود. در این مقاله، به طور مختصر به بررسی اسمز معکوس و کاربردهای آن در دستگاه‌های تصفیه آب می‌پردازیم.

علم تصفیه آب و تولید آب آشامیدنی از مهم‌ترین حوزه‌های بهداشت و محیط زیست است که با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و فرایندهای حرارتی و شیمیایی، به خلق آبی سالم و مطمئن برای مصرف انسانی می‌پردازد. یکی از روش‌های متداول در تصفیه آب، تصفیه آب با استفاده از سیستم‌های اسمز معکوس می‌باشد.

ادامه مطلب...

آشنایی با علائم خرابی گیج تصفیه آب

گیج فشار یکی از مهمترین قطعات دستگاه تصفیه آب می باشد چرا که این قطعه فشار آب ورودی به ممبران را نشان می دهد و با عددی که بر روی آن نشان می دهد می توان کم یا زیاد بودن فشار را بر روی دستگاه احساس کرد و برای تعمیر آن اقدام لازم را انجام داد. گیج فشار باید بر روی عدد 50psi نشان داده شود، اگر کمتر یا بیشتر از این عدد بود حتما باید برای اینکه به عدد 50psi برسانیم، برای عیب یابی تصفیه آب خانگی خود اقداماتی را انجام دهید که در ادامه درجه دستگاه و فشار و تنظیم فشار آب دستگاه را برایتان توضیح خواهیم داد.

ادامه مطلب...

تصفیه آب سافت واتر ساخت کجاست؟

دستگاه تصفیه آب سافت واتر یکی از برندهای قدیمی و معتبرتولید کننده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی بوده که ساخت کشور تایوان می باشد. در ایران نیز این برند در دو نوع به بازار عرضه می شود. یکی دستگاه های تصفیه آبی که از تایوان وارد می شوند و دیگری دستگاه هایی که در ایران با قطعات تایوانی مونتاژ می شوند. البته هر برندی در بازار نوع تقلبی و فیک آن نیز وجود دارد.

ادامه مطلب...