مقالات تصفیه آب

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران چیست؟

وقتی صحبت از تهیه آب آشامیدنی سالم و تمیز می شود، مهم است که برند تصفیه آب مناسب را انتخاب کنید. در ایران برندهای متعددی برای تصفیه آب وجود دارد که محصولات درجه یک را ارائه می دهند. چه به دنبال یک سیستم تصفیه کامل آب باشید یا فقط یک فیلتر، مطمئناً چیزی را پیدا خواهید کرد که نیازهای شما را برآورده کند. در این مقاله به بررسی بهترین برندهای تصفیه آب در ایران می پردازیم. هدف ما این است که با ارائه اطلاعات دقیق در مورد هر برند و آنچه آنها را از بقیه متمایز می کند، تصمیم گیری شما را آسان تر کنیم. از برندهای پیشرو گرفته تا آنهایی که کمتر شناخته شده اند، ما همه اطلاعات را پوشش خواهیم داد تا بتوانید بهترین انتخاب را برای نیازهای آب خود و خانواده خود داشته باشید.

در حال حاضر بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ایران مدل RO یا همان روش اسمز معکوس برندهای سافت واتر، آکوا پرو و سی سی کا می باشد که در زیر این روش تصفیه و برندهای ذکر شده را به شما توضیح خواهیم داد که شرکت راد گستر نوین یکی بزرگترین وارد کننده این نوع دستگاه ها می باشد که با مراجعه به صفحه محصولات میتوانید عکس ها و مشخصات و قیمت و... این نوع دستگاهها را ببینید و خریداری کنید.

با ورود دستگاه های تصفیه آب به منازل و تکامل تکنولوژیکی این دستگاهها در سالهای اخیر شاهد تولد نسل جدیدی از ماشینهای تصفیه آب به روش اسمز معکوس بوده ایم. اسمز معکوس که با کلمه مخفف Reverse osmosis) RO) در بازار شناخته می شود نتیجه عملیاتی است که از فشار برای معکوس نمودن جریان اسمزی آب استفاده می شود.

ادامه مطلب...

آشنایی با علائم خرابی گیج تصفیه آب

گیج فشار یکی از مهمترین قطعات دستگاه تصفیه آب می باشد چرا که این قطعه فشار آب ورودی به ممبران را نشان می دهد و با عددی که بر روی آن نشان می دهد می توان کم یا زیاد بودن فشار را بر روی دستگاه احساس کرد و برای تعمیر آن اقدام لازم را انجام داد. گیج فشار باید بر روی عدد 50psi نشان داده شود، اگر کمتر یا بیشتر از این عدد بود حتما باید برای اینکه به عدد 50psi برسانیم، برای عیب یابی تصفیه آب خانگی خود اقداماتی را انجام دهید که در ادامه درجه دستگاه و فشار و تنظیم فشار آب دستگاه را برایتان توضیح خواهیم داد.

ادامه مطلب...

قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب تایوانی اصل

در مناطق مختلف کشور ما کیفیت آب آشامیدنی که در شبکه‌های آب‌رسانی شهری جریان دارد، متفاوت است. به همین خاطر معمولاً افراد تصمیم به خرید دستگاه تصفیه آب تایوانی می‌گیرند. بسیاری از افراد قصد خرید دستگاه تصفیه آب دارند اما نمی‌دانند که دقیقاً چه محصولی مناسب آن‌ها است و کدام برند، بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی اصل را تولید می‌کند. باید گفت که خرید دستگاه تصفیه آب در حالت عادی کار چندان ساده‌ای نیست و به عوامل زیادی باید توجه داشت تا بتوان در انتخاب محصول با کیفیت درست تصمیم گرفت و برای این کار نیاز به راهنمای خرید می باشد.

ادامه مطلب...

تصفیه آب سافت واتر ساخت کجاست؟

دستگاه تصفیه آب سافت واتر یکی از برندهای قدیمی و معتبرتولید کننده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی بوده که ساخت کشور تایوان می باشد. در ایران نیز این برند در دو نوع به بازار عرضه می شود. یکی دستگاه های تصفیه آبی که از تایوان وارد می شوند و دیگری دستگاه هایی که در ایران با قطعات تایوانی مونتاژ می شوند. البته هر برندی در بازار نوع تقلبی و فیک آن نیز وجود دارد.

ادامه مطلب...

دستگاه تصفیه آب آمریکایی بهتر است یا تایوانی؟

برندهای معتبری در جهان هستند که دستگاه تصفیه آب را تولید و قطعات آن را عرضه می کنند.یکی از معروف ترین دستگاه ها، دستگاه تصفیه آب های تایوانی هستند که در بازار ایران هم محبوبیت زیادی دارند. دستگاه های تصفیه آب آمریکایی بیشتر در اروپا موجود می باشند. یکی از بهترین دستگاه های تصفیه آب موجود در بازار، دستگاه تصفیه اب تایوانی است که تحت لیسانس آمریکا می باشد و به دلیل کیفیت بالا و قیمت های مقرون به صرفه  از محبوبیت زیادی در ایران و جهان برخوردار هستند.

ادامه مطلب...

علت صدای زیاد دستگاه تصفیه آب چیست؟

مانند هر وسیله دیگری از لوازم خانه، دستگاه تصفیه آب خانگی هم می تواند به دلیل عبور آب از آن یا تغییرات فشار داخلی، صداهایی ایجاد می کند. اگر دستگاه تصفیه آب شما صداهای غیر عادی تولید می کند در اینجا مواردی وجود دارد که باید بررسی شود. علت صدای دستگاه تصفیه آب معمولا به دلیل تغییر فشار در داخل ستگاه، خراب شدن پمپ دستگاه تصفیه آب و یا نصب پمپ تصفیه تقلبی، حباب های هوای داخل شیلنگ ها، ارتعاش شیلنگ هاییی که به دستگاه وصل می شوند، جریان نامنظم آب که به داخل سیستم می رود، دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

ادامه مطلب...