مقالات تصفیه آب

بهترین فیلتر تصفیه آب خانگی کدام است

دستگاه تصفیه آب برای اینکه درست کار کند و تمام آلاینده‌ها را به طور کامل از آب حذف کند به فیلترهای باکیفیت نیاز دارد. فیلترهایی که در محل‌های موردنیاز نصب می‌شوند و کار تصفیه آب را انجام می‌دهند. این فیلترها عمر مفید خاص خودشان را دارند و پس از مدتی باید آن‌ها را تعویض کنید. حتی اگر بهترین فیلتر تصفیه آب را هم برای دستگاه خودتان خریداری کنید باز هم عمر مفید دارد و پس از مدتی کارایی آن افت پیدا می‌کند.

ادامه مطلب...

روش اولترافیلتراسیون چیست

تصفیه آب خانگی در حال حاضر به یک ضرورت تبدیل شده چرا که آلایندگی‌های مختلفی داخل آب وجود دارند که تنها و تنها از طریق فرایند تصفیه آب حذف می‌شوند. روش‌های مختلفی هم برای تصفیه آب وجود دارد. مکانیزم‌های مختلفی که می‌توانند این آلاینده‌ها را تا حد زیادی کاهش دهند. روش Ultra-Filtration یکی از این روش‌های پرکاربرد است که در کنار اسمز معکوس و نانوفیلتراسیون بیشتر دستگاه‌ها با این مکانیزم کار می‌کنند.

ادامه مطلب...

بررسی دستگاه تصفیه آب خانگی و معرفی انواع آن

آلودگی آب‌ در سیستم آب‌رسانی شهری بسیار زیاد شده است. تصفیه‌خانه‌های صنعتی نمی‌توانند تمام آلاینده‌ها را از داخل آب حذف کنند. در داخل تصفیه‌خانه از کلر و افزودنی‌های دیگر استفاده می‌شود که ضررهای خودشان را دارند. همچنین در مسیر لوله‌کشی هم آلاینده‌های جدیدی وارد آب می‌شوند که بسیار خطرناک هستند. از این جهت استفاده از آب تصفیه کن خانگی به یک ضرورت بدل شده است.

ادامه مطلب...

چگونه بهترین مارک دستگاه تصفیه آب را تشخیص دهیم و از کجا بخریم؟

می‌دانید بهترین مارک دستگاه تصفیه آب کدام است؟ برندهای زیادی در این حوزه فعالیت دارند، از برندهای تایوانی گرفته تا برندهای امریکایی و انگلیسی جزو شاخص‌ترین‌ها هستند. هر کدام هم دستگاه‌های خاص خودشان را تولید می‌کنند و نمی‌توان با قطعیت گفت بهترین برند تصفیه آب کدام است. اما ما چند مورد از بهترین برندهای تصفیه آب که دستگاه‌های آن‌ها در ایران هم موجود هستند را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب...

قیمت فیلتر تصفیه آب سی سی کا ، سافت واتر و آکوا

احتمالا اسم این سه برند معروف تایوانی را شنیده باشید، برندهای فعال در زمینه تصفیه آب که بهترین دستگاه‌ها را با بالاترین کیفیت و کارایی تولید می‌کنند و هر سه در تایوان فعالیت دارند. دستگاه‌های تصفیه آب این برندها بازده بسیار بالایی دارند و برای شرایط آب ایران هم بسیار مناسب هستند، چرا که انواع آلودگی‌های مختلف که در سیستم آب‌رسانی شهری به خوبی تصفیه نمی‌شوند در این دستگاه‌ها به طور کامل تصفیه می‌شوند و همواره آب آشامیدنی سالم با بهترین کیفیت را خواهید داشت.

ادامه مطلب...

فیلتر ممبران چیست و عملکرد آن در تصفیه آب چگونه است

سال‌ها پیش فرایند تصفیه آب خانگی توسط فیلترهای معمولی انجام می‌شد. فیلترهایی که صرفا جلو ذرات معلق در آب را می‌گرفتند و اجازه نمی‌دادند رسوبات و گل و لای داخل آب باقی بمانند. اما با پیشرفت علم روش اسمز معکوس ابداع شد و تصفیه آب به شیوه‌ای بسیار حرفه‌ای‌تر صورت گرفت. اما حالا این فیلتر ممبران چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

ممبران تصفیه آب حالا به یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه‌های تصفیه بدل شده است و دستگاه‌هایی که فیلتر ممبران دارند از همه نظر ایده‌آل هستند. هم عمل تصفیه آب را به طور کامل انجام می‌دهند و هم نیازی به افزودنی‌ها ندارند و هم قیمت نسبتا کمتری دارند. اولین نکته این است که تکنولوژی ساخت غشای داخل ممبران اسمز معکوس هنوز در ایران وجود دارند برای همین بیشتر از فیلتر ممبران امریکایی و یا فیلتر ممبران تایوانی برای این کار استفاده می‌شود. ما در ادامه این مقاله به عملکرد فیلتر ممبران خواهیم پرداخت و در مورد RO اطلاعات تکمیلی را به شما ارائه خواهیم کرد. در نهایت با خیال راحت می‌توانید نسبت به خرید فیلتر ممبران اقدام کنید.

ادامه مطلب...