مقالات تصفیه آب

بررسی دستگاه تصفیه آب خانگی و معرفی انواع آن

آلودگی آب‌ در سیستم آب‌رسانی شهری بسیار زیاد شده است. تصفیه‌خانه‌های صنعتی نمی‌توانند تمام آلاینده‌ها را از داخل آب حذف کنند. در داخل تصفیه‌خانه از کلر و افزودنی‌های دیگر استفاده می‌شود که ضررهای خودشان را دارند. همچنین در مسیر لوله‌کشی هم آلاینده‌های جدیدی وارد آب می‌شوند که بسیار خطرناک هستند. از این جهت استفاده از آب تصفیه کن خانگی به یک ضرورت بدل شده است.

ادامه مطلب...

چگونه بهترین مارک دستگاه تصفیه آب را تشخیص دهیم و از کجا بخریم؟

می‌دانید بهترین مارک دستگاه تصفیه آب کدام است؟ برندهای زیادی در این حوزه فعالیت دارند، از برندهای تایوانی گرفته تا برندهای امریکایی و انگلیسی جزو شاخص‌ترین‌ها هستند. هر کدام هم دستگاه‌های خاص خودشان را تولید می‌کنند و نمی‌توان با قطعیت گفت بهترین برند تصفیه آب کدام است. اما ما چند مورد از بهترین برندهای تصفیه آب که دستگاه‌های آن‌ها در ایران هم موجود هستند را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب...

قیمت فیلتر تصفیه آب سی سی کا ، سافت واتر و آکوا

احتمالا اسم این سه برند معروف تایوانی را شنیده باشید، برندهای فعال در زمینه تصفیه آب که بهترین دستگاه‌ها را با بالاترین کیفیت و کارایی تولید می‌کنند و هر سه در تایوان فعالیت دارند. دستگاه‌های تصفیه آب این برندها بازده بسیار بالایی دارند و برای شرایط آب ایران هم بسیار مناسب هستند، چرا که انواع آلودگی‌های مختلف که در سیستم آب‌رسانی شهری به خوبی تصفیه نمی‌شوند در این دستگاه‌ها به طور کامل تصفیه می‌شوند و همواره آب آشامیدنی سالم با بهترین کیفیت را خواهید داشت.

ادامه مطلب...

فیلتر ممبران چیست و عملکرد آن در تصفیه آب چگونه است

سال‌ها پیش فرایند تصفیه آب خانگی توسط فیلترهای معمولی انجام می‌شد. فیلترهایی که صرفا جلو ذرات معلق در آب را می‌گرفتند و اجازه نمی‌دادند رسوبات و گل و لای داخل آب باقی بمانند. اما با پیشرفت علم روش اسمز معکوس ابداع شد و تصفیه آب به شیوه‌ای بسیار حرفه‌ای‌تر صورت گرفت. اما حالا این فیلتر ممبران چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

ممبران تصفیه آب حالا به یکی از مهم‌ترین اجزای دستگاه‌های تصفیه بدل شده است و دستگاه‌هایی که فیلتر ممبران دارند از همه نظر ایده‌آل هستند. هم عمل تصفیه آب را به طور کامل انجام می‌دهند و هم نیازی به افزودنی‌ها ندارند و هم قیمت نسبتا کمتری دارند. اولین نکته این است که تکنولوژی ساخت غشای داخل ممبران اسمز معکوس هنوز در ایران وجود دارند برای همین بیشتر از فیلتر ممبران امریکایی و یا فیلتر ممبران تایوانی برای این کار استفاده می‌شود. ما در ادامه این مقاله به عملکرد فیلتر ممبران خواهیم پرداخت و در مورد RO اطلاعات تکمیلی را به شما ارائه خواهیم کرد. در نهایت با خیال راحت می‌توانید نسبت به خرید فیلتر ممبران اقدام کنید.

ادامه مطلب...

فواید و مضرات آب قلیایی چیست

اخیرا موارد زیادی شنیده می‌شود که مورد اسیدی شدن آب و یا کاهش pH آب بحث می‌کنند. کاهش pH آب می‌تواند روی کیفیت آب آشامیدنی تاثیر بگذارد. راه‌حل‌های زیادی هم برای بالا بردن pH آب ذکر می‌شوند که می‌توانند تا حد زیادی سودمند باشند. در این مقاله درباره‌ی مضرات آب قلیایی، فواید آب قلیایی و به طور کلی یونیزه کردن آب اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار خواهیم داد و در نهایت شما را با دستگاه تصفیه آب قلیایی آشنا خواهیم کرد.

ادامه مطلب...

قیمت و انواع دستگاه تصفیه آب زیرسینکی

در حال حاضر هر خانه‌ای به یک دستگاه تصفیه آب نیاز دارد. چرا که تصفیه صنعتی به درستی انجام نمی‌شود و سختی آب در حد بسیار بالایی است و در مسیر سیستم آب‌رسانی هم رسوبات و نمک‌های محلول و انواع میکروارگانیسم‌ها وارد آب می‌شوند و باعث می‌شوند تا سلامت خانواده‌ها به خطر بیفتد. برای اینکه از شر این خطرات خلاص شویم بهترین راه خرید دستگاه تصفیه آب است.
در حال حاضر دستگاه تصفیه آب زیرسینکی در ایران بیشترین میزان استفاده را دارد. در این مقاله به طور کامل در مورد دستگاه تصفیه آب زیر سینکی صحبت خواهیم کرد. از قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی خواهیم گفت. ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و امکانات این دستگاه‌ها را بررسی خواهیم کرد و برندهای مطرح تولیدکننده را ذکر خواهیم کرد تا با خیال راحت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را تهیه کنید.

ادامه مطلب...