مقالات تصفیه آب

تعریف دستگاه تصفیه آب به زبان ساده

این روزها آب آشامیدنی خالص ، تمیز و سالم به راحتی در دسترس نیست و رشد جمعیت ، توسعه صنعتی و تخریب محیط زیست همگی از دلایل این امر هستند. با توجه به این وضعیت ، آگاهی از تکنیک های تصفیه و دستگاه تصفیه آب موجود در بازار برای اطمینان از کیفیت خوب آب آشامیدنی برای ما اهمیت بیشتری پیدا کرده است. بسیاری از مواد معدنی به طور طبیعی در آب یافت می شوند و برای بدن انسان مهم و ضروری هستند ، اما مصرف آن در آب تصفیه نشده می تواند باعث بسیاری از بیماری ها شود.

ادامه مطلب...

علت نیامدن آب از دستگاه تصفیه آب خانگی

معمولا کسی که دستگاه تصفیه آب داشته باشد همچین وضعیتی را تجربه کرده است که دسنگاه تصفیه آب خانگی شما بنا به دلایلی کار نکند و موقع مصرف هیچ آبی از آن بیرون نیاید. در اینجا چند دلیل ساده وجود دارد که چرا این اتفاق برای دستگاه شما می افتد.

ادامه مطلب...

دستگاه تصفیه آب بخریم یا نخریم؟

این روزها به دلیل آلودگی های آب های لوله کشی شهری و وجود آلاینده هایی نظیر شن و ماسه و گل و لای در آب های لوله کشی به دلیل نداشتن بستر مناسب برای تصفیه خانه ها ، وجود دستگاه تصفیه آب امری بسیار ضرروری است چرا که آب یک عنصر مهم در زندگی انسان می باشد و با نوشیدن آب سالم و خالص از بسیاری بیماریهایی نظیر سنگ کلیه در امان هستیم.

ادامه مطلب...

دستگاه آب قلیایی ساز چیست؟

در دنیای امروز به دلیل ازدیاد جمعیت ، این امکان وجود دارد که مواد و آلاینده هایی که در خاک و غیره وجود دارد باعث آلودگی بیشتر آب آشامیدنی می شود. آب های لوله کشی شهری به دلیل نداشتن بستر تصفیه آب مناسب ، دارای آلودگی هایی نظیر شن ، ماسه ،کلر و کلراید می باشد. با داشتن یک دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی در منزل خود می توانید با خیال راحت از نوشیدن این عنصر مهم  مورد نیاز بدن بهره مند شوید . در ادامه این مقاله درباره فواید آب قلیایی و نحوه ی خرید دستگاه آب قلیایی ساز خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب...

راهنمای تشخیص دستگاه تصفیه اصل و فیک تقلبی

امروزه به دلیل اینکه دستگاه های تقلبی به تعداد بالا وارد بازار میشوند، اینکه شما بتوانید دستگاه تصفیه اصل خریداری کنید بسیار مهم است. برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب در این زمینه به صورت جهانی فعالیت می کنند. دقت داشته باشید که ایران جز کشورهایی است که کیفیت آب آشامیدنی در آن بالا نیست و همچنین املاح بسیار زیادی دارد. به همین دلیل عده بسیاری علاقه مند به استفاده از دستگاه تصفیه آب هستند. برندهای معتبر دستگاه تصفیه آب دستگاه هایی را تولید می کنند که شما میتوانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید. در این بخش میخواهیم شما را با برخی از این دستگاه ها آشنا کنیم پس با ما همراه باشید.

ادامه مطلب...

معرفی فیلتر فرابنفش تصفیه آب و کاربرد آن

وجود دستگاه تصفیه آب خانگی برای بسیاری از خانه ها به امری ضروری تبدیل شده است. با وجود تصفیه‌های اولیه ای که در تصفیه خانه های اصلی شهرها، اتفاق می افتد اما وجود برخی املاح باز هم می تواند کیفیت آب آشامیدنی را کاهش دهد. البته در بعضی مناطق کشور، تصفیه خانه های مدرن هم وجود نداشته و با کلر و مواد شیمیایی دیگر، گندزدایی از آب های آشامیدنی صورت می گیرد. فیلتر فرابنفش در دستگاههای تصفیه آب منجر به حذف میکروب شده و می تواند خیال شما را بابت وجود عوامل بیماری زا مانند ویروسها هم راحت کند.

ادامه مطلب...