فیلتر تصفیه آب خانگی

امروزه فیلترهای تصفیه آب خانگی در بسیاری از خانه‌ها استفاده می‌شود و به تصفیه آب کمک می‌کند. تنوع فراوان فیلترهای تصفیه آب خانگی، توجه شما را جلب می‌کند. به خاطر همین تنوع است که بسیاری از افراد در انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب مردد می‌مانند. صاحب‌خانه‌هایی که می‌خواهند آب تمیز فیلتر شده برای نوشیدن، حمام کردن و شستشو داشته باشند، گزینه‌های بسیار زیادی پیش روی خود دارند که ممکن است تصمیم آن‌ها برای خرید یک فیلتر تصفیه آب خانگی را دشوار سازد. با این‌ حال توجه به یک سری نکات و ویژگی‌های فیلترها می‌تواند انتخاب را برای شما راحت‌تر کند.

ادامه مطلب...

خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب خانگی

مزایای فیلتر کردن آب آشامیدنی در منزل زیاد بوده و دلایل بهداشتی و اقتصادی بسیاری برای خرید این محصول به ‌صورت حضوری یا خرید اینترنتی وجود دارد.  بنابراین تصمیم‌گیری در مورد خرید دستگاه تصفیه آب خانگی بسیار ساده است.  اما پرسش‌هایی که در مورد انتخاب و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب برای وضعیت فعلی و چشم‌انداز آتی شما وجود دارد، باعث می‌شود نیاز به کسب اطلاعات مهم و اساسی برای انتخاب بهترین گزینه افزایش پیدا کند.  این سؤالات شامل این است که آیا برای منزل خود دستگاه تصفیه آب زیر سینکی خریداری کنید یا دستگاهی که وظیفه دارد به تصفیه آب کل خانه بپردازد؟

ادامه مطلب...

تصفیه آب اولترافیلتراسیون

امروزه از دستگاه‌های مختلفی برای تصفیه آب و با کاربردهای مختلف برای نواحی دارای آب مختلف استفاده می‌شود. اولترافیلتراسیون روش جدا کردن ذرات معلق و املاح (ناخالصی) با وزن مولکولی بالا با فشار کم از طریق یک غشاء نیمه‌تراوا است. اولترافیلتراسیون از یک غشاء برای حذف مولکول‌های پروتئین، باکتری‌ها، ناخالصی‌های آلی طبیعی و سایر میکرو ارگانیسم‌ها است. دستگاه تصفیه آب UF از فناوری اولترافیلتراسیون برای جلوگیری از ورود ناخالصی‌ها و میکروب‌ها به آب استفاده می‌کند. آن‌ها از غشاء نیمه‌تراوا حاوی منافذ بزرگ استفاده می‌کنند که مواد جامد معلق را از آب معلق عبور می‌دهد. دستگاه تصفیه آب UF را می‌توان با دستگاه تصفیه آب RO مقایسه کرد تنها تفاوت در اندازه منافذ غشاء است.

ادامه مطلب...

چه زمانی باید فیلترهای تصفیه آب عوض شوند؟

آب آشامیدنی یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر سلامتی ما به ویژه سلامت پوست است. این نکته را باید بدانید که آب آشامیدنی مصرفی ما حتی پس از پشت سر گذاشتن مراحل مختلف پاکسازی در تصفیه خانه‌‌‌های شهری، هنوز پر از املاح و باکتری‌‌‌‌هایی است که بخش زیادی از آن‌ها برای بدن ما مضر محسوب می‌شوند. به همین خاطر افراد زیادی هستند که از دستگاه‌‌‌های تصفیه آب خانگی برای از بین بردن این مواد مضر استفاده می‌کنند. دستگاه‌‌‌های تصفیه خانگی دارای فیلترهایی هستند که املاح و باکتری‌‌‌های مضر را به خود جذب می‌کنند و پس از چند مرحله تصفیه، آبی سالم و شفاف را برای ما به ارمغان می‌آورند.

ادامه مطلب...

چرا باید از فیلترهای تصفیه آب استفاده کنیم؟

یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار بر سلامت عمومی بدن و نشاط پوست، آبی است که مصرف‌‌ می‌کنیم. ما روزانه حداقل 8 لیوان آب مصرف‌‌ می‌کنیم و این میزان تأثیر بسزایی در مکانسیم فیزیکی و شیمیایی بدن دارد. از این‌ رو اگر آب آشامیدنی سالم نباشد، در عملکرد کلی بدن اختلال به وجود‌‌ می‌آورد و با توجه به اینکه بخشی از آن به خاطر عرق کردن به داخل منافذ پوست نفوذ‌‌ می‌کند، برای پوست هم مشکل‌ساز خواهد شد. آب مورد استفاده ما از منابع آبی متفاوتی تأمین‌‌ می‌شود که به سبب آلودگی‌‌های اولیه در سیستم‌‌های ‌‌‌‌‌تصفیه‌خانه‌ی شهری در چند مرحله تصفیه‌‌ می‌شود.

ادامه مطلب...

مزایای هر یک از دستگاه های تصفیه آب خانگی

در دو مقاله‌ی پیشین تحت عناوینانتخاب مناسب­ترین دستگاه تصفیه آب خانگی و ضرورت تصفیه آب بر سلامت انسان در خصوص اهمیت تصفیه آب خانگی صحبت کردیم.

یکی از بهترین اختراعات بشر در عصر حاضر ابداع دستگاه تصفیه آب خانگی محسوب می­شود. از آنجا که جمعیت جهان رو به افزایش است، به همان میزان تقاضا برای آب آشامیدنی تمیز و تصفیه آب افزایش یافته است. آن چیزی که امروز بسیار حائز اهمیت می­باشد نگرانی­های مرتبط با سلامت کلی بشر پیرامون آب­های آلوده است. از همین رو به جای استفاده از بطری­های آب معدنی که بسیار گران قیمت هستند، می­توان بواسطه خرید دستگاه تصفیه آب خانگی و نصب آن از آب آشامیدنی سالم بهره برد.

ادامه مطلب...