قیمت و خرید انواع فیلتر تصفیه آب خانگی

مشاوره، سفارش و فروش ویژه اینترنتی و تلفنی انواع فیلتر تصفیه آب خانگی تایوانی با بهترین قیمت بازار و خرید مستقیم از پخش کننده اصلی.

جشنواره تخفیف در تخفیف تابستانه

شرکت راد گستر نوین به عنوان وارد کننده عمده آب تصفیه کن های خانگی، لوازم و قطعات و کلیه فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی، فیلتر قلیایی ، tds متر یا دستگاه سنجش سختی آب ، شیر برداشت اهرمی و ستاره ای آب تصفیه شده و تمامی لوازم تصفیه آب جهت رفاه حال شما مشتریان گرامی برای تعویض فیلترهای دستگاه خود، اقدام به فروش و تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب نموده است.

از آنجا که معمولا زمان تعویض 3 فیلتر پایین (مرحله اول تا 3) دستگاه همزمان میباشد و 3 فیلتر بالا (مراحل 4 تا 6) هر سه در یک زمان انجام میشود، دو پک 3 تایی و بسته های چند عددی از فیلترها با بهترین کیفیت جهت استفاده شما هموطنان عزیز برای تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود تهیه گردیده است که میتوانید با بررسی آنها اقدام به سفارش و خرید فیلتر دستگاه تصفیه آب خود نمایید و همچنین فیلترای قلیایی کننده آب، فیلتر اسعه فرا بنفش UV ، فیلترهای اینلاین، قیمت و خرید فیلتر ممبران امریکایی و تایوانی، فیلتر یخچال های ساید در چند مدل و برند های معتبر و مختلف چه به صورت 1 عدد یا به صورت پک و یا مجموعه و بسته های 2 و 3 و 6 و 7 عددی که بستگی به مدل تصفیه آب شما مشتریان گرامی دارد را برای شما موجود است که در صورت لزوم میتوانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید و ضمن مشاوره و راهنمایی و آگاهی از زمان تعویض فیلترهای دستگاهتان سفارش خود را بدهید و در زمان های غیر اداری و تعطیلات و یا هر زمان میتوانید خرید اینترنتی انجام دهید و سفارش و خرید تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی را بدهید.

قیمت و خرید انواع فیلتر تصفیه آب خانگی

لازم به ذکر است که تسویه و پرداخت پس از ارسال و تعویض فیلترها و یا تحویل محصول توسط نماینده شرکت رادگسترنوین میباشد.

مشتریان عزیز برای آگاهی از زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی خود میتوانید به صفحه زمان تعویض فیلتر ها مراجعه نمایید.

مراحل و انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب تایوانی

آب آشامیدنی یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر سلامت انسان ‌تأثیر می‌گذارد. به دلیل آن که آب‌های تصفیه‌ شهری از حداقل کیفیت برخوردار هستند، استفاده از دستگاه‌ تصفیه آب برای هر خانواده امری ضروری محسوب می‌شود. دستگاه‌ تصفیه آب خانگی با فیلترهای مخصوصی که دارند، مواد مضر آب را به خود جذب می‌کنند. این فیلترها پس از مدتی به دلیل اشباع شدن دیگر خاصیت جذب‌کنندگی خود را از دست می‌دهند؛ به همین دلیل باید تعویض فیلتر تصفیه آب شوند.

اطلاع از وضعیت فیلتر تصفیه آب و کاربرد ‌آن‌ها سبب می‌شود تا هم در انتخاب یک دستگاه آب تصفیه کن مناسب دقت کنیم و هم بعد از خرید دستگاه تصفیه آب ، بتوانیم بر عملکرد آن نظارت کافی داشته باشیم. در این مقاله برای آشنایی هرچه بیشتر با فرآیند تصفیه آب توسط دستگاه‌های آب تصفیه کن، بهترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب و تعویض فیلتر تصفیه آب را معرفی و توضیح خواهیم داد.

 

فیلتر پلی پروپیلن

 

از فیلتر پروپیلن یا فیلتر pp برای از بین بردن مواد فیزیکی نسبتاً درشت استفاده می‌شود. موادی مانند سنگریزه‌ها، شن، ماسه، گل، جلبک‌ها، لجن و اکسید آهن لوله‌ها، در لا به لای بافت فیلتر پلی پروپیلن گیر می‌کنند و فیلتر می‌شوند. فیلتر پلی پروپیلن یا فیلتر pp الیافی از پروپیلن دارد که ذرات نامطلوب شناور موجود در آب را به خود جذب می‌کند‌ که به همین علت فیلتر الیافی نیز نامیده می‌شود. به دلیل آن که از بین بردن مواد فیزیکی موجود در آب جزءِ مراحل ابتدایی تصفیه آب ، تصویه آب است، به فیلتر الیافی، فیلتر مرحله‌ی اول نیز می‌گویند. ذرات درشت‌تر در قسمت‌های بیرونی‌تر و ذرات ریزتر در قسمت‌های درونی این فیلتر قرار می‌گیرند و از آب جدا می‌شوند. از فیلتر الیافی در صنعت به عنوان مرحله‌ی پیش تصفیه استفاده شده و در صنایع مختلف از جمله صنایع بهداشتی، دارویی و مواد غذایی مورد استفاده‌ی وسیعی قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که عملکرد این فیلترها صرفاً محدود به حذف عوامل فیزیکی نامطلوب از آب بوده و هیچ ‌تأثیری بر روی مواد شیمیایی و یا از بین بردن باکتری‌ها ندارند. به دلیل کاربرد زیادی که این فیلترها در حذف مواد فیزیکی و درشت دارند، زودتر از سایر انواع فیلترها عمر مفیدشان به پایان می‌رسد؛ به طوری که معمولاً در یک بازه‌ی زمانی بین 3 تا 6 ماه باید تعویض فیلتر تصفیه آب گردند.

 

فیلتر کربن پودری

 

فیلترکربن پودری یا فیلتر udf از جنس نارگیل بوده که از مواد موجود در پوسته‌ی آن ساخته می‌شود. این فیلتر در تصفیه اب ، تصویه آب بیشتر برای حذف حشرات و باکتری‌هایی به کار می‌رود که رنگ، بو و مزه‌ی آب را تغییر می‌دهند و در آن حالت نامطلوب ایجاد می‌کنند. فیلتر کربن پودری از جنس پوسته نارگیل همچنین مواد شیمیایی نامطلوبی را که در آب وجود دارند، از بین می‌برد. تصفیه خانه‌های شهری به دلیل آن که در مقیاس بالا آب را تصفیه می‌کنند، از مواد سم‌زدایی مانند کلر برای کشتن میکروب‌ها استفاده می‌کنند. اما کلر در نوع خود یک ماده‌ی سمی ‌بوده و استفاده از آب‌های تصفیه شده‌ی شهری بدون استفاده از دستگاههای تصفیه آب در بلند مدت سبب نفوذ کلر به بافت‌های گوشتی و پوستی بدن شده و به سلامتی آسیب‌های جدی وارد می‌سازد. فیلتر کربن پودری از جنس نارگیل قابلیت این را دارد تا مواد سمی‌ مانند کلر و همچنین سایر موادی که برای کشتن حشرات و آفت‌های موجود در آب استفاده می‌شود را از بین ببرد و آبی پاکیزه را برای شما فراهم کند. فیلتر کربن پودری را علاوه بر پوسته‌ی نارگیل از پوسته‌ی بادام زمینی یا پوسته‌ی گردو نیز می‌سازند. این فیلترها دارای ذرات بسیار ریز کربن بوده که قابلیت جذب‌کنندگی بالایی دارند و هنگامی‌که آب از بین این ذرات به هم فشرده شده عبور می‌کند، مواد شیمیایی آن جذب کربن‌ها می‌شود. در دستگاه تصفیه آب صنعتی این فیلترها را از جنس زغال چوب یا زغال سنگ می‌سازند که شامل‌ ترکیبات غنی کربن است.

بهترین فیلتر تصفیه آب خانگی 

 

فیلتر پست کربن

 

به فیلتر پست کربن فیلتر کربن نهایی یا فیلتر کربن خطی نیز گفته می‌شود. علت نام‌گذاری فیلتر post carbon به فیلتر کربن نهایی آن است که در دستگاه‌ تصفیه آب پنج مرحله‌ای، از این فیلتر در مرحله‌ی پنجم استفاده می‌شود. فیلتر پست کربن وظیفه‌ی از بین بردن بوی بد و مزه‌ی نامناسب آب را بر عهده دارد. البته بو و طعم نامناسب آب که در این مرحله از بین می‌رود، ناشی از ماندن آن برای مدت طولانی در منابع آب است. در مرحله‌ی پنجم، آب از 4 فیلتر قبلی عبور کرده و به همین دلیل تقریباً پاکسازی شده است؛ در نتیجه آبی که از فیلتر کربن نهایی عبور می‌کند، معمولاً آبی سالم است. این مسئله سبب می‌شود تا عمر فیلتر پست کربن نسبت به فیلترهایی که در مراحل قبل مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیشتر باشد. فیلتر پست کربن برای تصفیه آب خانگی تا حداکثر دمای 50 درجه می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد اما آب با دمای بالاتر سبب کاهش خاصیت فیلترینگ این نوع از فیلترها می‌شود و از عمر مفید ‌آن‌ها کم می‌کند. معمولاً عمر مفید فیلترهای پست کربن تا یک سال است و پس از آن خاصیت خود را از دست می‌دهند و باید تعویض فیلتر تصفیه آب شوند.

 

فیلتر UF یو اف

 

فیلتر یو اف یا فیلتر uf مخفف عبارت فیلتر ultra filteration است و برای از بین بردن ارگانیسم‌های زنده‌ی موجود در آب از آن استفاده می‌شود. تصفیه آب با فیلتر یو اف یکی از روش‌های جدید برای تصفیه اب و پاکسازی آب محسوب می‌شود که در سالیان اخیر مورد استفاده‌ی فراوانی قرار گرفته است. در این روش آب از منافذ ریز فیلتر uf عبور می‌کند و میکرو ارگانیسم‌هایی که بزرگتر از این منافذ باشند، نمی‌توانند از آن عبور کنند و از بین می‌روند. فیلتر یو اف در صنعت کاربرد گسترده‌ای دارد و از آن برای از بین بردن مواد آلی طبیعی موجود در آب استفاده می‌شود. از این فیلتر علاوه بر دستگاه‌ تصفیه آب ، در صنایع تولید مواد غذایی، صنایع پالایشگاهی، پتروشیمی، الکترونیکی و همچنین صنایع دارویی نیز استفاده می‌شود.

 

فیلتر مینرال

 

فیلتر mineral یا فیلتر مینرال تصفیه آب یکی از فیلترهای کاربردی و جالب است که وظیفه‌ی حفظ مواد معدنی آب را برعهده دارد. سایر فیلترها به دلیل خاصیت پالایندگی بالا، املاح موجود در آب را به خود جذب می‌کنند که این فرآیند اگرچه باعث ایجاد آبی سبک می‌شود، اما به هرحال بخش زیادی از املاح مفید موجود در آب نیز از بین می‌روند. فیلتر مینرال قابلیت آن را دارد تا مواد معدنی مهمی‌ را که در آب وجود دارند و برای بدن مفید هستند، به آب برگرداند. به همین دلیل به فیلتر مینرال فیلتر مواد معدنی یا فیلتر قلیایی نیز گفته می‌شود. اما شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که فیلتر مینرال چگونه می‌تواند مواد معدنی از بین رفته در مراحل قبلی فیلتر را به آن برگرداند؟ پاسخ بسیار ساده است؛ این فیلتر بر اساس شبیه‌سازی عبور جریان آب از مسیرهایی که دارای سنگ‌های معدنی هستند طراحی شده است. آبی که از برف‌ها سرازیر می‌شود و در مسیر رودخانه‌ها جاری می‌شود، مانند آب چشمه دارای خاصیت معدنی است و این خاصیت را از سنگ‌هایی که در مسیر خود از ‌آن‌ها عبور می‌کند، می‌گیرد. در فیلتر مینرال نیز درصدی از سنگ‌های معدنی مفید استفاده شده که سبب می‌شود آب تصفیه شده خاصیت معدنی نیز داشته باشد. برای نمونه می‌توان به برخی از مواد معدنی موجود در فیلتر قلیایی مانند کلسیم، پتاسیم و آهن اشاره کرد. این مواد معدنی پس از عبور آب از این فیلتر به آن اضافه می‌شوند و به آب خاصیت قلیایی یا بازی می‌بخشند. خاصیت قلیایی آب برای سلامتی بدن انسان می‌تواند مفید واقع شود. این کار در فرآیندی تحت عنوان تنظیم ph آب اتفاق می‌افتد که سبب می‌شود آب خاصیت آنتی اکسیدانی و یا ضد سرطانی پیدا کند. همچنین از بین بردن چربی‌های نامطلوب موجود در آب سبب شده تا فیلتر مینرال یکی از بهترین انواع فیلترهای تصفیه آب به شمار آید. معمولا عمر مفید فیلتر قلیایی تا دوسال است و پس از آن باید تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب گردند.

 مراحل دستتگاه تصفیه آب خانگی

 

 فیلتر ممبران

 

فیلتر ممبران تصفیه آب یا فیلتر membrane وظیفه‌ی از بین بردن آلودگی‌های محلول را در تصفیه آب خانگی برعهده دارد. این آلودگی‌ها موادی مانند میکروب‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها، انگل‌ها و همچنین نیتریت‌ها را شامل می‌شوند که ورود ‌آن‌ها به بدن انسان می‌تواند بیماری‌های زیادی را به بار بیاورد. انگل‌های موجود در آب اگر وارد بدن شوند، در آن تکثیر شده و به قسمت‌های مختلف نفوذ می‌کنند. همچنین نیتریت‌ها موادی سمی‌ هستند که تهدید جدی برای سلامتی بدن انسان محسوب می‌شوند. به همین دلیل فیلتر ممبران با از بین بردن این مواد و همچنین سایر فلزات سنگین و مضر، نقش مهمی ‌را در حفظ سلامتی آب آشامیدنی ایفا می‌کند. فیلتر ممبران از چند لایه با ضخامت کم که به صورت فشرده بر روی هم قرار گرفته‌اند، تشکیل شده است و به صورت حلقوی مارپیچ به دور لوله‌ای با شکل استوانه پیچانده شده است. فیلتر ممبران تقریبا می‌تواند تا 98 درصد از آلاینده‌هایی را که در آب وجود دارد، از بین ببرد.

 

فیلتر کربن بلاک

 

فیلتر کربن بلاک یا فیلتر cto فیلتری است که از مواد گیاهی مانند پوست نارگیل یا پوست گردو تهیه می‌شود و به صورت استوانه‌ای یک تکه ساخته می‌شود. فیلتر کربن بلاک از جنس پوسته نارگیل کربن اکتیو فشرده شده‌ای است که میلیون‌ها منفذ ریز دارد و با عبور آب از این منافذ خواص نامطلوبی مانند بو، طعم و کلر آب از بین می‌رود. برخلاف بعضی از فیلترهای دیگر که بودن یا نبودن ‌آن‌ها در انجام فرآیند تصفیه اب ، تصویه اب ضروری محسوب نمی‌شود، فیلتر کربن بلاک یکی از فیلترهای ضروری است که اگر مورد استفاده قرار نگیرد، تصفیه آب ، تصویه آب ناممکن خواهد بود. به دلیل آن که فیلتر کربن بلاک زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد و نقش مهی را در فرآیند تصفیه آب ایفا می‌کند، برای آب‌های شهری معمولاً هر شش ماه یکبار باید تعویض فیلتر آب تصفیه کن گردد. استفاده از‌ترکیبات طبیعی گیاهی پوسته نارگیل سبب می‌شود تا آب عاری از هرگونه ماده شیمیایی شود و برای سلامتی عوارض نامناسبی وجود نداشته باشد.

 

فیلترهای قلیایی

این پالایه‌ها از فرآیندی با نام برقکافت (الکترولیز) استفاده می‌کنند. این فرآیند بدین معنی است که آب از روی صفحاتی عبور می‌کند که دارای بار الکتریکی هستند و به دو جریان تفکیک می‌شود. یکی از این جریان‌ها قلیایی و دیگری اسیدی است.

در نتیجه  آب نرم‌تری را دریافت خواهید کرد، آبی که خاصیت اسیدی پایینی داشته باشد برای پوست شما نیز بسیار بهتر است.

فیلترهای UV

این نوع از پالایه‌ها احتمالاً یکی از نوین‌ترین فناوری‌های موجود در بازار باشند. زمانی که از تشعشع فرابنفش برای عملیات آب استفاده می‌شود توانایی نابود کردن باکتری‌های مختلفی را دارد که می‌توانند برای سلامتی شما مضر باشند.

اگر روش تصفیه آبی را می‌خواهید که با محیط زیست سازگارتر باشد ممکن است این پالایه پاسخ شما باشد چون برای کارآمد بودن نیازی به هیچ ماده شیمیایی یا افزایه‌ای ندارد.

فیلترهای مادون قرمز

این فناوری نیز همانند پالایه‌های قلیایی به منظور کمک به نرم‌تر کردن آب شما استفاده می‌شود، بنابراین اگر در ناحیه‌ای با آب سخت زندگی می‌کنید فناوری مادون قرمز کمک خواهد کرد. مادون قرمز نیز بیشتر همانند پالایه‌های قلیایی از گرما و نور استفاده می‌کند تا آب را دارای بار منفی کند و حس نرم‌تری به آن بدهد.

تعویض فیلتر آب تصفیه کن

 پس از خرید فیلتر‌ها جدید نیاز به تعویض فیلتر آب تصفیه کن است. معمولا در خرید اینترنتی فیلترهای دستگاه تصفیه اب این امر به صورت رایگان توسط شرکت فروشنده انجام می‌پذیرد. برای تعویض فیلتر آب تصفیه کن کافیست ابتدا دستگاه را خاموش کرده و پس از آن فیلتر مورد نظر را از هوزینگ خارج کرده و و فیلتر جدید را جایگزین کنیم. البته برای انجام این اعمال جزییاتی لازم است که معمولا می‌توانید از پشتیبان دستگاه یا سایت فروشنده بپرسید. تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی معمولا زمان‌هایی است که دستگاه آب را با طعم و یا مزه خاص بیرون می‌دهد. در مورد زمان تقریبی تعویض فیلتر‌ها نیز در قسمت بعد توضیحاتی بیشتری ارائه می‌شود.

 

زمان تعویض فیلترهای آب تصفیه کن

همانطور که در قسمت انواع فیلتر توضیح داده شد، هر دستگاه تصفیه آب دارای 6 فیلتر است (در برخی موارد دارای مراحل 7 و 8 نیز می‌باشد). اولین فیلتر که دارای الیاف پلی پروپیلن است باید هر 6 ماه یکبار تعویض گردد.

 

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

از جمله مواردی که برای تعمیرات دستگاه تصفیه آب بسیار لازم و ضروری است، نقشه دستگاه تصفیه آب می‌باشد. در شکل زیر شمای کلی از یک مجموعه کامل از تصفیه آب خانگی را مشاهده می‌کنید. همانطور که در شکل مشاهده می‌کنید آب از ورودی لوله گرفته شده و مستقیما به سمت هوزینگ‌ها و فیلتر‌های درون آن فرستاده می‌شود. پس از آن با کمک پمپ وارد مخزن شده تا به سمت شیر خروجی حرکت کند. در برخی موارد تغییراتی در تعداد هوزینگ‌ها و یا تصفیه مجدد در دستگاه تصفیه آب صورت می‌گیرد که البته فرآیند عملکردی آن‌ها نیز مشابه می‌باشد. در برخی از مناطق که کیفیت آب پایین تر از استاندارد می‌باشد این مدت زمان کوتاه تر می‌شود. برای تعویض فیلتر‌های کربن گرانول و بلاک نیز مدت زمان مشابه نیاز است. فیلتر ممبران که مهمترین فیلتر دستگاه می‌باشد، معمولا هر یکسال یکبار تعویض می‌گردد. دو فیلتر دیگر نیز متناسب با نیاز هر یک تا دو سال تعویض می‌شوند. توجه کنید که تعویض فیلتر آب تصفیه کن در کیفیت آب خروجی از دستگاه تاثیر زیادی دارد.

اگر زمان زیادی از خرید دستگاه تصفیه آب شما گذشته است و تا به حال تعویض فیلتر تصفیه آب انجام نداده اید و یا بیش یک سال از آخرین تعویض فیلتر دستگاهتون گذشته است از پک تعویض انواع فیلتر های تصفیه آب و سرویس دستگاه استفاده کنید و جان تازه ای به دستگاه آب تصفیه کن خود بدهید که برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده قیمت این پک های تولید شده از بهترین کارخانه های خارجی و سفارش آن به صفحه سرویس و تعویض کل فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی مراجعه نمایید.

فروش ویژه اینترنتی فیلتر تصفیه آب تایوانی

برای خرید فیلتر تصفیه آب می‌توانید به دو روش عمل کنید. روش اول و عمومی آن رفتن به سطح شهر و خرید از مغازه‌های مرتبط در این زمینه است. اما روش دوم که امروزه دارای شرایط بهتری است و مزایای بیشتری را برای مشتری فراهم می‌کند، خرید اینترنتی فیلتر آب تصفیه کن است. قیمت فیلتر‌های تصفیه آب در فروشگاه‌های اینترنتی به صرفه تر است. در کنار مناسب تر بودن قیمت در این فروشگاه پشتیبانی مناسب و حتی در برخی موارد نصب رایگان از جمله خصوصیات خرید به این روش است. با توجه به شرایط بازار قیمت دقیقی را نمی توان برای محصولات وارداتی مانند فیلتر تصفیه آب ارائه داد. خرید فیلتر تصفیه آب که در کشور‌های ژاپن و آمریکا ساخته شده است معمولا کیفیت بالاتری نسبت به سایر کشور‌ها داشته و همچنین قیمت‌هایی به نسبت بالاتر نیز دارند. در بسیاری از سایت‌ها فروش اینترنتی فیلتر تصفیه آب به صورت چند تایی و با تخفیف‌های مناسبی ارائه می‌گردد.

 

پرسش و پاسخ

بهترین فیلترهای تصفیه آب خانگی کدام برندها هستند؟

بهترین تولید کننده های فیلتر دستگاه آب تصفیه کن خانگی مارک های سافت واتر، آکوا پرو، سی سی کا، تورای می باشند که همگی توسط راد گستر نوین با بهترین قیمت ارائه می شوند.

آیا شما خدمات نصب و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب هم ارائه می دهید؟

بله شما با خرید هر کدام از فیلتر های عرضه شده در سایت ما خدمات ارسال و تعویض فیلتر خریداری شده را توسط همکاران فنی ما دریافت خواهید کرد و در صورت لزوم علاوه بر خدمات تعویض، دستگاه شما نیز جهت سرویس بررسی خواهد شد.

قیمت فیلتر تصفیه آب تایوانی چقدر است؟

رنج قیمت فیلتر های دستگاه آب تصفیه کن به نوع فیلتر مورد نظر و برند تولید کننده بستگی دارد. برای مثال پک کامل فیلترهای دستگاه 6 مرحله ای، 345 هزار تومان بوده و یا قیمت تک فیلتر ممبران 195 هزار تومان می باشد. برای اطلاع بیشتر به سایت ما مراجعه نمایید.

 

گارانتی تصفیه آب اورجینال

اشتراک در واتساپ اشتراک در تلگرام

محصولات و خدمات مرتبط: