این روزها به راحتی نمی‌توان آب آشامیدنی تمیز و پاکیزه را در هر جایی پیدا کرد. رشد جمعیت، توسعه‌ی صنعتی و تخریب محیط‌زیست همه دلیل این گفته می‌باشد. با توجه به این وضعیت باید از تکنیک‌های تصفیه آب استفاده کرد که طبیعتاً با توجه به حجم آب و آلاینده‌های مسیر لوله‌ها، بهترین دستگاه تصفیه آب نوع خانگی آن است.

بدون تردید حجم زیادی از دستگاه تصفیه آب خانگی داخل بازار هر فردی را که به دنبال خرید تصفیه آب خانگی است گمراه می‌کند بخصوص اینکه انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران قاعدتاً با بهترین دستگاه تصفیه آب در نقاط مختلف دنیا کمی متفاوت است. وجود تحریم‌ها و ممنوعیت واردات برخی از کالاها در داخل بازار ایران، باعث شده است بازار داخلی ایران از برندهای دیگری پر شده باشد که البته بدون تردید برخی از این برندها در سطوح جهانی در رده‌ی بالایی از کیفیت و مرغوبیت کالا قرار دارند.

برای خرید تصفیه آب خانگی و یا انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی چه عواملی را باید در نظر داشت؟ در ادامه پارامترهایی که تعیین کننده بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران و جهان می‌باشند را با هم مرور خواهیم کرد.

 

فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

 

همه‌ی انواع دستگاه تصفیه آب خانگی برای اینکه بتوانند آب را تصفیه کنند از فیلتر و یا فیلترهایی استفاده می‌کنند که جنس این فیلترها و تنوع آن‌ها مهم‌ترین عامل برای کیفیت آب تصفیه شده است. هرچند دستگاه تصفیه آب خانگی اولیه تنها از یک تا دو فیلتر استفاده می‌کرد و بعدها با روی کار آمدن متدهای جدید تعداد این فیلترها افزوده شد؛ اما امروزه بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران و یا هر نقطه‌ی دیگر از دنیا از حداقل شش فیلتر باید در فرآیند تصفیه آب خود استفاده کرده باشد.

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب مانند آکوا پرو و... که در ایران هم به خوبی یافت می‌شوند، معمولاً از شش فیلتر زیر در بهترین دستگاه تصفیه آب خود استفاده می‌کنند:

استفاده از پیش فیلتر الیافی
فیلتر کربن فعال
فیلتر کربن خطی
فیلتر اسمز معکوس یا RO
فیلتر پست کربن یا سرامیکی
فیلتر قلیایی

البته در برخی از انواع دستگاه تصفیه آب مراحل تصفیه آب تا هفت و یا هشت مرتبه هم انجام می‌شود. معمولاً از یک فیلتر سرامیکی و یا مادون قرمز در فرآیند تصفیه‌ی آن‌ها استفاده شده است و یا موضوع قلیایی و یونیزه کردن آب هم در دو مرحله انجام می‌شود.

 

توجه به نوع نیاز خریدار

برای خرید تصفیه آب خانگی نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد، نوع نیاز خریدار است. معمولاً باید ابتدا نوع آب و آلاینده‌ی محیط خود را شناسایی کنید و بعداً برای خرید تصفیه آب خانگی اقدام کنید. بخصوص سختی آب در برخی از مناطق دلیل بر این گفته است. معمولاً بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران متناسب با انواع آب در ایران همان دستگاه تصفیه آب خانگی مجهز به فیلتر اسمز معکوس می‌باشد.

 

مدل دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب بصورت زیر سینکی، پارچی، کیسی، سر شیری و... تولید می‌شود. عموماً دو مدل کیسی و زیر سینکی تا حدود زیادی عملکرد مشابه به همدیگر دارند با این تفاوت که مدل کیسی بر روی سینک و معمولاً در جلوی چشم نصب می‌شود و مدل زیر سینکی در زیر سینک وصل می‌شود. انواع بهترین مارک دستگاه تصفیه آب در هر دو مدل و یا چند مدل تولیدات خود را عرضه می‌کنند و این شما هستید که باید انتخاب کنید کدام گزینه برای فضا و مکان شما و یا بودجه‌ی شما مناسب‌تر است.

 

اصل و اورجینال بودن دستگاه

شاید اگر کمی جستجو کرده باشید، متوجه شده باشید که بهترین دستگاه تصفیه آب در ایران آکوا پرو AQUA PRO، سافت واتر، پوریکام و... می‌باشد که تقریباً اکثر فروشندگان به شما توصیه می‌کنند. اما در اصل بودن محصول باید همواره تردید داشته باشید. معمولاً دستگاه تصفیه آب در برندهای مشهور توسط برخی از سوء استفاده‌کنندگان کپی می‌شود و با همان نام ولی با کیفیت بسیار ضعیف وارد بازار می‌شود. شما به راحتی می‌توانید یک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی را در مدل‌های چینی، ایرانی، مونتاژ و... هم پیدا کنید. از این رو همواره باید در نظر داشته باشید که برای خرید تصفیه آب خانگی از فروشگاه‌های معتبر اقدام کنید.

 

ضمانت کالا

یکی از نشانه‌های تعهدات شرکت‌های تولیدکننده ضمانت دستگاه می‌باشد.تصفیه آب خانگی از جمله دستگاه‌هایی است که ضمن نیاز به کیفیت بالای قطعات باید از قطعات کاملاً بهداشتی و مورد تأیید هم برای تولیدات خود استفاده کرده باشد. معمولاً بهترین دستگاه تصفیه آب دستگاهی است که حداقل تولیدات خود را برای 18 ماه تا 2 سال تضمین کرده باشد.

همچنین بهترین مارک دستگاه تصفیه آب دستگاهی است که چندین گواهینامه‌ی معتبر دنیا را حتماً دریافت کرده باشد که شامل موارد ذیل است:

گواهینامه NSF مربوط به بنیاد ملی بهداشت
گواهینامه FDA مربوط به سازمان غذا و دارو آمریکا
گواهینامه WQA مربوط به سازمان جهانی کیفیت آب
گواهینامه ROHS که متضمن عدم استفاده از مواد سمی در تولیدات دستگاه است
استاندارد CE اروپا
استاندارد های بهترین دستگاه تصفیه آب 

 

خدمات پس از فروش تصفیه آب

مهم‌ترین خواسته‌ی مشتریان از یک تصفیه آب خانگی این است که در زمان‌های مورد نیاز بتوانند خدمات پس از فروش مناسبی دریافت نمایند. از این رو می‌توان گفت بهترین دستگاه تصفیه آب دستگاهی است که در ایران به خوبی خدمات‌دهی شود. قبل از خرید تصفیه آب خانگی حتماً نمایندگی‌ها و مراکز خدمات پس از فروش دستگاه را جویا شوید.

شرکت رادگستر نوین به عنوان بزرگ‌ترین واردکننده و توزیع‌کننده‌ی دستگاه تصفیه آب خانگی و همچنین ارائه‌دهنده‌ی بهترین خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب در ایران می‌باشد که به عنوان اصلی‌ترین مرجع خرید تصفیه آب خانگی و ارائه‌دهنده‌ی انواع بهترین مارک دستگاه تصفیه آب آماده‌ی فروش انواع دستگاه تصفیه آب و پاسخگویی به نیاز مشتریان خود بصورت آنلاین و تلفنی می‌باشد.

 

 

 

رفرنس:
http://www.indiawaterportal.org/articles/everything-you-need-know-about-water-purifiers

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 votes
نظری درج نگردیده است.

نظر خود را اضافه کنید.

پست نظرات مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر امنیتی زیر را بازنویسی کنید.

×

اطلاع از تخفیفات دوره ای و محصولات جدید تصفیه آب