بدون تردید دستگاه تصفیه آب سافت واتر(soft water) برای افرادی که در این حوزه آشنایی نسبی هم دارند، شناخته شده است چرا که این دستگاه یکی از اولین نمونه‌های تصفیه آبی بود که وارد ایران شد. البته این برند تنها در ایران شهرت ندارد و شهرت این دستگاه را می‌توان جهانی دانست. این دستگاه با دریافت انواع استانداردهای بین‌المللی توانسته وجهه و اعتبار کاری خود را به مشتریان خود اثبات نماید. استانداردهای بین‌المللی ISO9001 در مدیریت کیفیت، CE اروپا،water quality مرتبط با کیفیت آب و NSF مربوط به بنیاد ملی بهداشت آب از مهم‌ترین این استانداردها هستند.

تصفیه آب سافت واتر از مراحل مختلف فیلتراسیون برای تصفیه آب استفاده می‌کند که از معمولی‌ترین حالت تا 6 مرحله فیلتر متفاوت می‌باشند. یکی از دلایل تفاوت قیمت دستگاه تصفیه آب سافت واتر که بسیاری از مشتریان در خصوص آن سؤال می‌کنند، همین تفاوت در مراحل تصفیه آب می‌باشد.

تفاوت قیمت دستگاه تصفیه آب سافت واتر به عوامل متعددی وابسته است. معمولاً این دستگاه برای اینکه بتواند آب را تصفیه کند از مراحل و یا انواع مختلفی از فیلتر استفاده می‌کند. هر کارخانه بسته به نوعی تکنولوژی این کار را انجام می‌دهد. عمده تکنولوژی بکار رفته در دستگاه تصفیه آب به منظور داشتن بازار رقابتی و تصفیه آب بهتر را می‌توان بصورت زیر طبقه‌بندی کرد:

 

تکنولوژی تصفیه آب با فیلتر RO و یا اسمز معکوس

 

این نوع فیلتر از فناوری غشایی برای حذف نمک‌های محلول، ناخالصی‌ها، ویروس‌ها و میکروب‌ها استفاده می‌کند. حفره‌‌ی بسیار ریز و خوبی که در این غشا دیده شده اجازه می‌دهد تا آب به شکلی از این حفره‌ها عبور کند که تمامی ناخالصی‌ها و آلاینده‌های خود را بر جای بگذارد. اندازه‌ی این حفره آلاینده‌هایی با بزرگی 5/000 میکرون را از آب می‌گیرد که کمی بزرگ‌تر از مولوکول آب هستند و تقریباً بالغ بر 98 درصد از آلاینده‌ها تصفیه می‌شوند. دستگاه تصفیه آب خانگی مجهز به سیستم اسمز معکوس از بهترین نوع تصفیه کننده‌های آب در جهان است. تنها مشکل این نوع غشا این است که برخی از مواد معدنی مفید آب را هم تصفیه می‌کند. در مناطقی که TDS آب بالاتر است این نوع دستگاه عمدتاً پیشنهاد می‌شود.

 

تصفیه آب مجهز به فیلتر UF

 

این نوع دستگاه که به اولترا فیلتر هم معروف هستند، در واقع همان غشا RO را دارند با این تفاوت که حفره‌های این غشا بزرگ‌تر هستند. غشا UF اساس تمام ذرات کلوئیدی از جمله عوامل بیماری‌زا و کثیف آب را حذف می‌کند ولی توانایی حذف جامدات آب و نمک محلول در آب را ندارد. قیمت این دستگاه تصفیه آب از نوع RO ارزان‌تر است اما تنها مناسب جاهایی است که سختی آب بالایی دارند.

 

تصفیه آب مجهز به UV

 

این نوع دستگاه از نوعی اشعه‌ی ماوراء بنفش برای کشتن میکروب‌ها و باکتری‌ها و انواع ویروس‌ها استفاده می‌کند. فرآیند ساده و مؤثری دارد و بالغ بر 99.99 درصد از موجودات زنده در آب را از بین می‌برد. اشعه UV توسط یک لامپ جیوه در دستگاه تولید می‌شود و خطری برای سلامتی ندارد. این نوع دستگاه برای از بین بردن میکروب‌ها و ویروس‌ها فوق‌العاده‌اند ولی نمی‌توانند انواع آلاینده‌های دیگر آب را از بین ببرند. البته معمولاً این نوع دستگاه با یک فیلتر دیگر برای از بین بردن سایر آلاینده‌ها تجهیز شده‌اند.

 

تصفیه آب مجهز به فیلتر شمعی

 

تصفیه کننده‌های آب مجهز به فیلتر شمعی دارای مکانیزمی عملیاتی و بسیار اساسی هستند. شمع منافذ عمیقی دارد و وقتی آب از این فیلتر عبور می‌کند آلاینده‌ها نمی‌توانند از این منافذ گذر کنند. این نوع دستگاه حتی بدون برق هم کار می‌کنند و مصرف انرژی خاصی ندارند اما توانایی از بین بردن میکروب‌ها و ویروس‌ها و حتی برخی از ذرات بسیار ریز را ندارند و مناسب جاهایی هستند که آب سختی فوق‌العاده بالایی دارد و در ضمن مصرف برق اهمیت زیادی دارد.

 دستگاه تصفیه آب soft water

 تصفیه آب مجهز به فیلتر کربن فعال

 

فیلتر کربن فعال نوعی فیلتر ذغالی است که به منظور حذف بو، میکروب‌ها، ویروس‌ها و بهبود طعم آب در دستگاه منظور می‌شود. این نوع فیلتر مواد شیمیایی مانند کلر و آفت‌کش‌ها را به خوبی از بین می‌برد و تنها برخی از میکروب‌ها و باکتری‌ها را می‌تواند نابود کند. نیازی به مصرف برق ندارد ولی با این حال برای حذف ذرات محلول در آب و بخصوص میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا خیلی مناسب نیست. فیلتر کربن فعال معمولاً از انواع فیلتر‌هایی است که در سایر دستگاه‌ها بصورت ترکیبی استفاده می‌شود

 

قیمت دستگاه تصفیه آب سافت واتر

 

تصفیه آب خانگی سافت واتر از جمله دستگاه‌هایی است که از فرآیند اسمز معکوس بعنوان فیلتر مرکزی در محصولات خود استفاده می‌کند و به منظور بالاتر بردن قابلیت تصفیه آب خانگی تولیدی خود این فیلتر مرکزی را با فیلترهای دیگر ترکیب می‌کند. قیمت تصفیه آب سافت واتر عمدتاً به همین دلیل متفاوت است. اگر تجهیز دستگاه تنها با فیلتر RO و یک فیلتر رسوب‌گیر و نهایتاً یک کربن فعال باشد قیمت پایین‌تری دارد و اگر این دستگاه با چندین فیلتر دیگر به کار رفته باشد که کارایی بالاتری دارند قیمت تصفیه آب خانگی سافت واتر بالاتر خواهد رفت ولی تصفیه آب در آن بصورت 100 درصدی خواهد بود.

بهترین مدل دستگاه دارای 6 مرحله تصفیه و یا فیلتر تصفیه آب می‌باشد. به ترتیب این فیلتر‌ها به شکل زیر می‌باشند:

 

فیلتر رسوب گیر
فیلتر کربن فعال
فیلتر اسمز معکوس
فیلتر کربن بلاک
فیلترممبران
فیلتر UV یا بعضا فیلتر قلیایی آب

 

دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر دارای یک پمپ تصفیه آب بسیار قدرتمند از نوع TYP-2800 است. این پمپ صدای بسیار پایینی دارد ولی در عین حال بسیار با کیفیت و قدرتمند است.

قیمت دستگاه تصفیه آب سافت واتر تحت شرایط دیگری نیز ممکن است تغییر داشته باشد. این دستگاه بصورت اورجینال آمریکایی، بصورت تایوانی و یا با مونتاژ ایران موجود می‌باشد. اگر از نوع اورجینال آمریکایی باشد کیفیت بدنه و فیلترهای دستگاه در حد فوق‌العاده خوب هستند. فیلتر ممبران ساخت آمریکا توان تولید 75 گالنی دارد که از سایر نمونه‌های دیگر دستگاه تصفیه آب بالاتر است. کیفیت بالایی فیلتر ممبران با همراهی پمپ قدرتمند این دستگاه تصفیه آب باعث شده تا هم سرعت تصفیه آب بالاتر برود و هم میزان خروجی آب بیشتری داشته باشد که این موضوع استفاده از این دستگاه را در اماکن عمومی‌تر هم امکان‌پذیر می‌کند.

تجهیزات دیگری مورد استفاده در این دستگاه نیز بر قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر تأثیر مستتقیم دارد. نوع پمپ، فیلترها و کشور سازنده‌ی آن‌ها، نمایانگر TDS،میزان گنجایش مخزن، آلارم تعویض فیلتر و... از عوامل تعیین‌کننده‌ی این قیمت می‌باشند.

 

اگر بدنبال خرید دستگاه تصفیه آب سافت واتر اورجینال هستید و خدمات پس از فروش مطمئن و با گارانتی طلائی دو ساله را نیاز دارید با تخصصی‌ترین مرکز فروش و ارائه‌ی محصولات دستگاه‌های تصفیه آب شرکت رادگستر نوین ارتباط برقرار کنید.

اشتراک در واتساپ اشتراک در تلگرام