مقالات تصفیه آب

افزایش کیفیت آب با دستگاه تصفیه آب قلیایی کننده

جمعیت همواره در حال بیشتر شدن است و این امر پیامدهای مخصوص به خود را در هر زمینه ای خواهد داشت. برای مثال در زمینه ی آب مصرفی این افزایش جمعیت سبب بیشتر شدن مواد آلاینده ی موجود در آب و خاک و غیره می شود و همین امر آلوده شدن منابع آب را نیز در بر خواهد داشت. براساس اندازه گیری های که روی شاخص کیفیت آب در منابع آب انجام شده است نشان داده شده که این آب ها از نظر سطح کیفی در وضعیت خوبی قرار ندارند. شاید با خود بگویید که آبی که در اختیار ما است از نوع تصفیه شده و لوله کشی است و دارای آلودگی نیست، اما این تفکر کاملا غلط است.

ادامه مطلب...

قیمت مخزن دستگاه تصفیه آب تانک پک

مخازن تصفیه آب در انواع گوناگونی متناسب با نیاز مشتری در بازار وجود دارند، که که منبع تصفیه آب در مقدار حجم و فشار هایی ک دارند از یکدیگر متمایز می شوند. افرادی که مخازن تصفیه آب را تهیه می کنند باید انتخابشان بر اساس مقدار حجمی که روزانه مصرف می کنند؛ باشد و مناسب ترین حجم را برای استفاده تهیه کنند تا منبع تصفیه آب در کوتاهترین زمان دچار مشکل نشود. فیلتری که درون این مخازن وجود دارد هم باید دارای کیفیتی مناسب باشد چرا که عبور آلودگی، میکروب و میکروارگانیسم ها از آن باید به دقت و به درستی انجام شود تا آب مصرفی سالم و خالص به دست بیاید.

ادامه مطلب...

فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب خانگی

در بسیاری از مناطق کشورما ، آب آشامیدنی دارای املاح و ترکیباتی است که بر روی کیفیت آب آشامیدنی اثر میگذارد و گاه با افزایش بیش از حد معمول این مواد ، خطر بروز بیماری هایی مانند سنگ کلیه ، نیز در افراد افزایش می یابد.میزان این ترکیبات را به اصطلاح علمی ، درجه سختی آب می گویند که از حد معینی نباید فراتر رود. دستگاه تصفیه آب خانگی ، با سازوکارهایی این سختی را گرفته و با حذف املاح و شوری آب ، کیفیت و مزه آب را به طور چشمگیری بهبود می بخشد.

ادامه مطلب...

طرز کار پمپ دستگاه تصفیه آب چیست؟

هنگامی که دستگاه تصفیه آب ما به صورت اسمز معکوس یا همان RO عمل کند، باید دارای یک پمپ تصفیه آب نیز باشد. و دلیل ایجاد جریان الکتریکی و دریافت برق همین پمپ می باشد. تمام نحوه کار پمپ تصفیه آب به فرایند اسمز معکوس مرتبط است. نحوه کار پمپ تصفیه آب اینگونه است که این پمپ باید توانایی ایجاد عمل اسمز به اسمز معکوس را دارا باشد.

ادامه مطلب...

کاربرد لامپ uv در تصفیه آب چیست؟

دستگاه تصفیه آب فرابنفش یا دستگاه تصفیه آب UV چیست ؟ دستگاه تصفیه آب فرا بنفش ، نوعی از دستگاه تصفیه آب می باشد که علاوه بر روش اسمز معکوس و وجود فیلترهای مختلف مانند فیلتر ممبران ، دارای محفظه ایی استیل بوده که در داخل آن از لامپی با تولید اشعه UV استفاده شده است . این لامپ در حقیقت همان فیلتر فرابنفش می باشد .

ادامه مطلب...

قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب مخزن دار

منظور از دستگاه تصفیه آب مخزن دار چیست ؟ در دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس ، با توجه به عملیات جداسازی املاح و نمک ها و آلاینده های شیمیایی توسط فیلترهای مختلفی که در این دستگاه تعبیه شده ، آب شیرین خالص باید در قسمت بخصوصی جمع آوری شود . در غیر اینصورت اگر بخواهیم برای هر بار برداشت آب منتظر انجام پروسه خالص سازی بمانیم ، در طول شبانروز زمان زیادی را باید صرف این کار بکنیم.

ادامه مطلب...