مقالات تصفیه آب

مدت زمان پر شدن مخزن تصفیه آب خانگی چقدر است؟

تعمیر و نگهداری از دستگاه های تصفیه آب، یکی از مواردی است که باید رعایت شود تا عمر دستگاه تصفیه آب خانگی بالا رود. در ادامه به بررسی و توضیح درباره نحوه هواگیری مخزن تصفیه آب، عیب یابی دستگاه تصفیه آب، انواع منبع تصفیه آب و مخزن تصفیه آب خانگی می پردازیم. در طی سال های اخیر، بدلیل آلودگی آب آشامیدنی، دستگاه تصفیه آب خانگی به یکی از واجبات برای هر خانه بدل شده است. از همین جهت بسیاری از خانواده اقدام به تهیه دستگاه تصفیه آب خانگی کرده اند.

ادامه مطلب...

فیلتر کربن دستگاه تصفیه آب

آبی که ما روزانه برای مصارف خوراکی استفاده می کنیم با وجود اینکه تصفیه شده است اما باز هم دارای املاح و موادی است که جزء ناخالصی ها محسوب می شوند و نباید در آبی که می خوریم وجود داشته باشند. به همین علت است امروزه دستگاه های تصفیه آب طرفداران زیادی پیدا کرده اند و می توان آنها را در خانه ی تعداد زیادی از افراد مشاهده کرد. دستگاه های تصفیه آب از فیلترهای مختلفی بهره می برند که یکی از بهترین فیلتر تصفیه آب را می توان فیلتر کربنی دانست. این فیلتر به خوبی قادر است تا مواد آلی و همچنین کلر موجود در آب را از بین ببرد.

ادامه مطلب...

نحوه تعویض فیلتر ممبران تصفیه آب

امروزه به علت حضور انواع مختلف آلودگی علاوه بر تصفیه آب سراسری که انجام می شود لازم است در خانه ی هر فرد نیز دستگاه های تصفیه آب باشند تا سایر ناخالصی های آب را حذف کرده و آبی با کیفیت خوب برای نوشیدن ارائه دهند. معمولا دستگاه های تصفیه آب از فرآیند اسمز معکوس در سیستم آن بهره می گیرند.

ادامه مطلب...

معرفی دستگاه تصفیه آب خانگی بدون پمپ

امروزه به دلیل آلودگی آب های مصرفی و آشامیدنی، استفاده از دستگاه تصفیه آب بدون نیاز به برق به یکی از مهم ترین موارد در زندگی انسان ها بدل شده است. به دلیل حجم بالای آلودگی آب، تصفیه خانه های شهری قادر به حذف تمامی آلاینده ها و میکروب های درون آب نمی باشند. و همچنین در طول مسیر آب از تصفیه خانه تا رسیدن به مصرف کننده، آلودگی های جدیدی به آب اضافه می شوند. در نتیجه داشتن یک دستگاه تصفیه آب بدون نیاز به برق در هر خانه ای الزامی می باشد.

ادامه مطلب...

خرید تصفیه آب کوچک خانگی بدون منبع

در جامعه امروز شاهد رشد زیاد و روزافزون جمعیت هستیم. این افزایش جمعیت سبب ایجاد آلودگی‌های بیشتر صنعتی و انسانی می‌شود که به آب و خاک ورود پیدا می‌کنند. بسیار از منابع آبی و حتی آب‌های لوله‌کشی شده دارای پس آب‌ها صنعتی و خانگی، گل و لای، انگل، میکروب‌های بیماری‌زا و … هستند؛ این در حالی است که در برخی از مواقع دیگر حتی کلرزنی‌های شهری هم کارساز نخواهد بود! به عنوان مثال در آب آشامیدنی برخی از شهرها مانند تهران، کرج و البرز حتی با وجود سیستم‌های تصفیه آب شهری، باز هم دارای مقادیر زیادی کلر، نیترات و نیتریت و TDS بالا هستند که در نهایت منجر به سرطان و آسیب‌های گوارشی می‌شوند.

ادامه مطلب...

عوامل تاثیرگذار درکیفیت آب دستگاه تصفیه:

زندگی بدون آب برای هیچ کدام‌مان ممکن نخواهد بود. کافیست چند لحظه چشمانتان را ببندید و زندگی بدون آب را تصور کنید. انسان‌ها بدون این مایه حیات بخش نمی‌توانند زندگی کنند. ما هر روز برای انجام فعالیت‌های مختلف‌مان به آب نیاز داریم اما یکی از موارد مهمی که در بیشتر موارد نادیده‌اش می‌گیریم تمیزی و پاکیزگی آبی است که مصرف می‌کنیم. این روزها که نوشیدن آب تمیز و پاکیزه بیشتر از قبل مهم جلوه می‌کند استفاده از تکنیک‌های مختلف تصفیه آب به یک نیاز ضروری تبدیل شده است.

ادامه مطلب...