مقالات تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب خانگی چه چیزی را جدا میکند

همانطور که می دانید دو سوم از بدن انسان را آب تشکیل می دهد. برای همین، سلامتی انسان وابسته به مصرف آب سالم است. توصیه می شود که هر فرد در طول روز به مقدار کافی آب بنوشد تا بدین ترتیب بدن خود را هیدراته نگه دارد. هر اندازه آب با کیفیت تر، خاص تر و سالم تر باشد، تاثیر بهتری بر روی عملکرد اندام های مختلف بدن و افزایش سلامتی خواهد داشت. اما آب لوله کشی به طور کامل تصفیه نمی شود و مقداری ناخالصی و املاح مضر در آن وجود دارد. بنابراین لازم است تا برای آن چاره ای بیندیشیم. بهترین راه برای برخورداری از آب سالم، استفاده از دستگاه تصفیه آب است. این دستگاه که در مدل های مختلفی تولید می شود می تواند آبی خالص، بهداشتی و گوارا برای شما فراهم نماید.

ادامه مطلب...

معرفی فیلترهای سه گانه تصفیه آب و راهنمای خرید آنها

مراحل تصفیه آب خانگی، با توجه به مدل دستگاهی که برای این کار انتخاب می کنیم متغیر است. برخی از دستگاه های تصفیه آب که از تکنولوژی و ساخت ساده تری برخوردار هستند، تنها با یک مرحله، تا حدودی کار تصفیه آب را انجام می دهند. در مقابل، دستگاه های پیشرفته تر تصفیه آب خانگی که از تعداد بیشتری مراحل تصفیه آب برخوردار اند، با استفاده از فیلتر های گوناگون، عمل تصفیه آب را در 6 تا 10 مرحله انجام می دهند. آیا تا کنون به کیفیت آبی که هر روز می نوشید فکر کرده اید؟

ادامه مطلب...

صفر تا صد فرآیند اسمز معکوس و کاربرد آن

فرآیند اسمز معکوس ( RO یا REVERSE OSMOSIS) یکی از پدیده های جالب فیزیکی است که طی آن، می توان آب را شیرین کرد. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید اسمز معکوس چیست؟ در پاسخ می توان گفت اسمز معکوس به زبان ساده یعنی آبی که املاح زیادی دارد را با فشار زیاد از فیلتر هایی عبور دهیم تا به آب با غلظت املاح کمتر یا اصطلاحاً آب شیرین دست پیدا کنیم. اجازه دهید با یک مثال ساده فرآیند اسمز معکوس را تشریح نماییم. یک سطل آب با تعدادی توپ درون آن را در نظر بگیرید. قطر این توپ ها بین یک تا 5 سانتی متر است. حالا اگر این آب را از یک صافی که قطر کوچکترین سوراخ های آن کمتر از یک سانتی متر است عبور دهیم، چه اتفاقی می افتد؟

ادامه مطلب...

مواد تشکیل دهنده فیلترهای تصفیه آب

یکی از دغدغه های بهداشتی در زندگی امروز، کیفیت آب آشامیدنی است. آبی که بتوان با خیال راحت نوشید و در پخت غذا از آن استفاده کرد. اگر بخواهیم مقایسه ای در خصوص کیفیت آب کنونی با کیفیت آب در گذشته داشته باشیم به طور حتم، شرایط بهتر شده است اما باز هم در بعضی نقاط کشور، مناطقی هستند که آب آشامیدنی سالم و بهداشتی ندارند و فرایند تصفیه آب به درستی انجام نمی شود. آب این مناطق ممکن است دارای طعم و مزه نامطلوب بوده و حتی کدر باشد. از طرف دیگر بسیاری از آلودگی های موجود در آب با چشم دیده نمی شوند یا طعم خاصی ندارند اما برای سلامتی انسان بسیار مضر هستند و موجب ابتلای انسان به بیماری های گوناگون می گردند. اینجاست که خرید و نصب دستگاه تصفیه آب امری ضروری می شود.

ادامه مطلب...

فروش عمده دستگاه تصفیه آب و اعطای نمایندگی

استفاده از آب آشامیدنی سالم حق هر فردی است، چرا که آبی که میاشامیم تاثیر مستقیمی روی سلامتی دارد و اگر آب آلوده به مواد آلاینده باشد می تواند سلامتی فرد را در معرض خطر قرار دهد. آب لوله کشی که در اختیار ما قرار دارد با وجود اینکه در تصفیه خانه های شهری پالایش می شود باز هم دارای مواد آلاینده ای از جمله نیریت ها، سرب، اکسید موجود در لوله ها، سختی آب و غیره است که می تواند سبب مشکلات سلامتی شوند. در اینجا است که لزوم استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی به شدت احساس میشود. این دستگاه ها انواع گوناگونی دارند و معمولا کار تصفیه را به صورت مرحله ای انجام می دهند.

ادامه مطلب...

قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب اورجینال

در زندگی امروز ما انسان ها، داشتن دستگاه تصفیه آب یک امر ضروری و لازم است. زیرا آبی که به عنوان آب آشامیدنی از طریق لوله کشی وارد خانه های ما می شود به طور کامل تصفیه نمی شود و آلودگی های زیادی در آن وجود دارد. اینجاست که باید به فکر راهی برای تهیه آب آشامیدنی سالم و بهداشتی باشیم. زیرا نوشیدن آب غیربهداشتی و ناسالم می تواند ما را در برابر ابتلا به انواع بیماری ها قرار دهد. خرید دستگاه تصفیه آب اورجینال این مشکل را حل می کند و مانع از ورود املاح مضر، ذرات ریز آلوده و انواع میکروب ها به بدن انسان می شود.

ادامه مطلب...