مقالات تصفیه آب

بهترین مارک فیلتر ممبران در ایران

دستگاه‌های اسمز معکوس یا RO پراستفاده‌ترین نوع دستگاه تصفیه آب در ایران است. این دستگاه‌های مدرن توانستند در مدت زمان کمی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کنند چرا که استفاده از فیلترهای متوالی و همچنین فیلتر ممبران می‌تواند بیش از 99 درصد آلایندگی‌های موجود در آب را از بین ببرد. از این جهت در اکثر کشورهای جهان استفاده از این دستگاه‌ها رواج پیدا کرده است و متخصصین حوزه تصفیه آب و بیماری‌های آب هم استفاده از این دستگاه‌ها را توصیه می‌کنند.

ادامه مطلب...

بهترین فیلتر تصفیه آب خانگی کدام است

دستگاه تصفیه آب برای اینکه درست کار کند و تمام آلاینده‌ها را به طور کامل از آب حذف کند به فیلترهای باکیفیت نیاز دارد. فیلترهایی که در محل‌های موردنیاز نصب می‌شوند و کار تصفیه آب را انجام می‌دهند. این فیلترها عمر مفید خاص خودشان را دارند و پس از مدتی باید آن‌ها را تعویض کنید. حتی اگر بهترین فیلتر تصفیه آب را هم برای دستگاه خودتان خریداری کنید باز هم عمر مفید دارد و پس از مدتی کارایی آن افت پیدا می‌کند.

ادامه مطلب...

روش اولترافیلتراسیون چیست

تصفیه آب خانگی در حال حاضر به یک ضرورت تبدیل شده چرا که آلایندگی‌های مختلفی داخل آب وجود دارند که تنها و تنها از طریق فرایند تصفیه آب حذف می‌شوند. روش‌های مختلفی هم برای تصفیه آب وجود دارد. مکانیزم‌های مختلفی که می‌توانند این آلاینده‌ها را تا حد زیادی کاهش دهند. روش Ultra-Filtration یکی از این روش‌های پرکاربرد است که در کنار اسمز معکوس و نانوفیلتراسیون بیشتر دستگاه‌ها با این مکانیزم کار می‌کنند.

ادامه مطلب...

بررسی دستگاه تصفیه آب خانگی و معرفی انواع آن

آلودگی آب‌ در سیستم آب‌رسانی شهری بسیار زیاد شده است. تصفیه‌خانه‌های صنعتی نمی‌توانند تمام آلاینده‌ها را از داخل آب حذف کنند. در داخل تصفیه‌خانه از کلر و افزودنی‌های دیگر استفاده می‌شود که ضررهای خودشان را دارند. همچنین در مسیر لوله‌کشی هم آلاینده‌های جدیدی وارد آب می‌شوند که بسیار خطرناک هستند. از این جهت استفاده از آب تصفیه کن خانگی به یک ضرورت بدل شده است.

ادامه مطلب...

چگونه بهترین مارک دستگاه تصفیه آب را تشخیص دهیم و از کجا بخریم؟

می‌دانید بهترین مارک دستگاه تصفیه آب کدام است؟ برندهای زیادی در این حوزه فعالیت دارند، از برندهای تایوانی گرفته تا برندهای امریکایی و انگلیسی جزو شاخص‌ترین‌ها هستند. هر کدام هم دستگاه‌های خاص خودشان را تولید می‌کنند و نمی‌توان با قطعیت گفت بهترین برند تصفیه آب کدام است. اما ما چند مورد از بهترین برندهای تصفیه آب که دستگاه‌های آن‌ها در ایران هم موجود هستند را بررسی خواهیم کرد.

ادامه مطلب...

قیمت فیلتر تصفیه آب سی سی کا ، سافت واتر و آکوا

احتمالا اسم این سه برند معروف تایوانی را شنیده باشید، برندهای فعال در زمینه تصفیه آب که بهترین دستگاه‌ها را با بالاترین کیفیت و کارایی تولید می‌کنند و هر سه در تایوان فعالیت دارند. دستگاه‌های تصفیه آب این برندها بازده بسیار بالایی دارند و برای شرایط آب ایران هم بسیار مناسب هستند، چرا که انواع آلودگی‌های مختلف که در سیستم آب‌رسانی شهری به خوبی تصفیه نمی‌شوند در این دستگاه‌ها به طور کامل تصفیه می‌شوند و همواره آب آشامیدنی سالم با بهترین کیفیت را خواهید داشت.

ادامه مطلب...