مقالات تصفیه آب

معرفی فیلتر پست کربن آب و کاربرد آن

با توجه به مشکلاتی که از نظر وجود املاح در اغلب آب های آشامیدنی در ایران داریم، خریداری و استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی، یک امر ضروری و واجب برای هر خانه، محسوب می شود. در بازار انواع برندهای مختلف تولید کننده این دستگاههای تصفیه آب با مکانیسم های مختلف وجود دارد. البته با توجه به مشکلات کیفیتی که در آب هر منطقه وجود دارد، باید نوع ویژه ای از دستگاهها خریداری شود. می خواهیم در این مقاله به دستگاههایی که دارای فیلتر مرحله 5 هستند، و چگونگی عملکرد آنها، بپردازیم.

ادامه مطلب...

هدف از تصفیه آب چیست؟

انواع مختلفی از آلاینده‌های آب باعث آلودگی آب شهری می‌شوند.آلاینده‌های مغذی شامل نیتروژن، نیترات و فسفر که در بعضی کودها، فاضلاب‌ها و پساب‌ها به مقادیر زیادی وجود دارند با وارد شدن به چرخه‌ی آب باعث رشد جلبک‌ها و علف‌های هرز شده و باعث مسدود شدن لوله‌های آب و غیر قابل استفاده شدن آب‌های آشامیدنی می‌شوند، رشد جلبک‌ها با کاهش اکسیژن آب باعث از بین رفتن موجودات زنده آب‌ می‌شوند. همان‌طور که گفته شد نیترات یکی از آلاینده‌های آب است.

ادامه مطلب...

تشخیص فیلتر ممبران اصلی از تقلبی

امروزه تصفیه آب خانگی یکی از دغدغه های انسان هاست تا بتوانند آب آشامیدنی سالم مصرف کنند. در گذشته فرآیند تصفیه آب به وسیله فیلتر های معمولی انجام می شده و از این طریق رسوبات و گل و لای از آب حذف می شد ، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی نحوه تصفیه آب کاملا تغییر کرده و به صورت حرفه ای و با کیفیت بالاتری توسط فیلتر ممبران اصلی صورت می گیرد . در حال حاضر تصفیه آب آشامیدنی از طریق روش اسمز معکوس انجام می‌ شود و این روش بهترین راه برای تصفیه آب است به این دلیل که آب آشامیدنی با کیفیت و خالصی را تولید می کند . خرید فیلتر ممبران اصلی و یا دستگاه تصفیه آب به دلیل وجود ناخالصی در آب بسیار رواج یافته است ، به همین دلیل باید به دنبال خرید فیلتر ممبران اصلی مناسب با به روز ترین استاندارد ها بود .

ادامه مطلب...

مرکز پخش فیلتر تصفیه آب خانگی

یکی از حیاتی ترین فاکتورها برای زنده ماندن انسان ها استفاده از آب است. انسان بدون آب آشامیدنی تنها می تواند یک روز دوام بیاورد و این اهمیت آب در بدن را نشان می دهد. البته کیفیت آب مورد استفاده هم از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر آبی که می آشامیم از نظر سطح کیفی مناسب نباشد این امر می تواند مقدمه ای بر ابتلا به انواع مختلف بیماری ها باشد.آب آشامیدنی که در حال حاضر در اختیار ما قرار گرفته است به وسیله ی تصفیه خانه های شهری پالایش شده و به دست ما می رسد.

ادامه مطلب...

خرید بهترین شیر خروجی تصفیه آب خانگی

دسترسی به آب سالم و بهداشتی یکی از اساسی ترین حقوق هر انسان میباشد. محدودیت منابع آب موجود در جهان این اجازه را به بشر نمیدهد تا این مایه حیات به آسانی از دست رود. آب بعد از استفاده، فاضلاب نامیده میشود و استفاده دوباره از آن میتواند یک راهکار برای صرفه جویی در مصرف آب باشد. آب پس از یک بار استفاده کیفیت خود را از دست میدهد. برای انسان و محیط زیست بازیابی پساب و فاضلاب بسیار مهم میباشد. این امر با استفاده از تصفیه امکان پذیر میباشد. امروزه تصفیه آب با روشهای شیمیایی، بیولوژیکی و فیزیکی در تصفیه خانهها انجام میگردد. آزمایشهای کیفیت آب نشان میدهد فرآیند تصفیه آب در تصفیه خانههای شهری به طور قطعی نمیتواند املاح و سختی آب را از بین ببرد.

ادامه مطلب...

مراحل تصفیه آب خانگی چیست

امروزه به دلیل کمبود منابع آب در کشورهایی با اقلیم گرم و خشک، استفاده مجدد از پساب و فاضلابها اهمیت زیادی دارد. تصفیه خانههای بزرگ با تمام قدرت در تلاشاند که با روشهای نوین و امروزی به تصفیه آب بپردازند و این کالای ارزشمند را با بالاترین کیفیت به دست مصرف کننده برسانند. هر چند این امر تا حدودی محقق شده، اما هنوز هم شاهد آن هستیم که آب تصفیه شده طی مسافتی که از تصفیه خانهها تا منازل میپیماید توسط عواملی چون لوله های انتقال و فرسودگی آنها دچار آلودگی میشود. در اینجا نقش تصفیه کنندههای آب خانگی بیش از پیش محرز میگردد. آب آشامیدنی شامل املاح و مواد معدنی لازم برای انسان میباشد.

ادامه مطلب...