این روزها علاقه‌مندان به استفاده از دستگاه تصفیه آب زیاد می‌شنوند که اگر به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب خانگی هستید، بهتر است تصفیه آب قلیایی خریداری نمایید. اینکه چه محاسنی در این دستگاه نهفته است و یا اینکه دلیل دیگری دارد که بسیاری از کارشناسان این توصیه را می‌کنند، لازم دیدیم توضیح دهیم.قبلاً در مقالات دیگر توضیح دادیم که نوشیدن آب سالم و بهداشتی تا چه اندازه می‌تواند در سیستم ایمنی بدن و همچنین جذب آن در بدن تأثیر داشته باشد.

اینکه آب‌های مصرفی و لوله‌کشی نه تنها در ایران بلکه در همه‌ی دنیا بدون تردید با مشکلاتی بهداشتی روبه‌رو هستند و بدون تردید حتی در بهترین شرایط تصفیه هم، باز با مشکلاتی در جابه‌جایی و انتقال آب حتی در لوله‌ها مواجه می‌شوند.

در نظر داشته باشید که میکروب‌ها و ویروس‌هایی که وارد بدن انسان می‌شوند و بیماری‌های مختلفی را سبب می‌شوند به غیر از هوا از راه‌های خوردن و آشامیدن نیز وارد بدن می‌‌شوند. از این رو نه تنها باید مراقب هوای اطرافمان باشیم بلکه نوع خوراک و نوشیدنی هم تأثیر زیادی در سلامت ما دارد. شاید به هر ترتیب بتوان گفت که می‌توان با انجام اقداماتی خوراک خود را بهداشتی کنیم ولی برای بهره‌مندی از آب و هوای سالم همانگونه که قبلاً هم توضیح داده شد، دستگاه تصفیه هوا در خانه و محیط کار اهمیت زیادی دارند.

مشکل از آنجا شروع می‌شود که کارشناسان عمدتاً تمرکز خود را بر نفی دستگاه تصفیه آب خانگی می‌گذارند و معتقد هستند که این دستگاه‌ها برای سلامت انسان مفید نیستند. عمده‌ترین دلیل این افراد این است که آب تصفیه شده مواد معدنی لازم و مورد نیاز بدن را هم تصفیه می‌کند و از بین می‌برد و در ضمن به آب حالت اسیدی می‌دهد.
البته این نکته تا حدود زیادی درست است. آب در دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی تحت سخت‌ترین شرایط تصفیه قرار می‌گیرد و همین موضوع باعث می‌شود که PH آب به هم بخورد و آب حالت اسیدی پیدا کند. در ضمن بدون تردید با وجود این همه مرحله تصفیه آب که انواع سختی‌ها مانند گل و لای، لجن و خرده‌ها و براده‌های موجود در آب و همچنین انواع میکروب‌ها و ویروس‌های میکروسکوپی را از بین می‌برد، مگر می‌شود بر روی مواد معدنی تأثیری نداشته باشد؟ از این رو باید به این افراد و منتقدین حق داده شود.

اما اگر از دستگاه تصفیه آب استفاده نشود آیا کار درست‌تری انجام شده و سلامت ما تضمین می‌شود. در حالی که آب سرشار از آلرژن‌ها و میکروب‌ها و ویروس‌های بالقوه‌ای است که مهم‌ترین عوامل بیماری‌زا هستند؟ قطعاً پاسخ این سؤال هم خیر می‌باشد. در نتیجه باید چاره‌ای اندیشه می‌شد.

 

دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی

 

من خودم به شخصه از طرفداران اصلی این نوع دستگاه‌ها هستم. درست از دو سال و نیم پیش که این نوع دستگاه‌ها وارد بازار شدند و از آب تصفیه شده این دستگاه‌ها استفاده کرده‌ام تفاوت این نوع دستگاه را با سایر دستگاه‌های تصفیه آب به خوبی درک کرده‌ام. در این زمان من لذت زندگی بهتر را درک کرده‌ام. قبلاً در خصوص خواص آب تصفیه شده در دستگاه قلیایی‌کننده آب زیاد خوانده بودم تا اینکه تصمیم گرفتیم این دستگاه را هم به دستگاه‌های خود اضافه کنیم. در واقع آب قلیایی شده را باید یک آنتی اکسیدان و انرژی‌زای تمام عیار نامید. دستگاه قلیایی‌کننده آب نه تنها با مراحلی از تصفیه آب، آب را کاملاً تصفیه می‌کند، بلکه با استفاده از تکنولوژی یونیزاسیون و فیلتر مواد معدنی آب را کاملا غنی و مفید می‌کند.

 

دستگاه تصفیه آب قلیایی چگونه کار می‌کند؟

 

در بسیاری از دستگاه‌های قلیایی‌کننده آب، یونیزاسیون آب در واقع توسط دستگاه الکترولیز کار می‌کند. بدین معنی که وقتی آب بر روی صفحاتی الکترونیکی حرکت می‌کند، بخار می‌شود. برخی از این بخارها دارای بار هیدروژن می‌شوند و برخی دارای بار یون هیدروکسلی که این بخارهای هیدروکسیلی در اصل همان آب تصفیه شده‌ای هستند که برای شما تهیه شده است. افرادی که از این نوع آب می‌نوشند کمتر نیاز به دارو و دکتر پیدا می‌کنند چرا که بهترین عنصر موجود در طبیعت برای سلامتی آب است و آبی که درصد قلیایی بالاتری داشته باشد، بهترین نوع آب است.

در استاندارد کیفی، آب را از 0 تا 14 درصد بصورت قلیایی یا اسیدی طبقه‌بندی می‌کنند. خط میان این رنج عدد 7 است که حالت خنثی می‌باشد. حال هرچه آب درصد قلیایی کمتری داشته باشد یعنی به سمت صفر حرکت کند آب مضرتر است و دارای خاصیت اسیدی بیشتری است و هرچه این درصد به سمت عدد 14 حرکت کند آب قلیایی‌تر و غنی‌تر است و برای سلامتی مفیدتر می‌باشد.

نکته‌ی جالب درباره‌ی تصفیه آب خانگی قلیایی این است که این دستگاه‌ها اغلب به شکلی برنامه‌ریزی شده‌اند که تنها زمانی آب را یونیزه و یا قلیایی کنند که آب کاتیون‌های لازم را داشته باشد. کاتیون‌ها همان کلسیم و منیزیم و سایر مواد معدنی موجود در آب هستند که برای سلامتی بدن توصیه می‌شوند. بنابراین ابتدا تست آب انجام می‌شود که آب درصد کاتیون لازم را داشته باشد. به همین دلیل اغلب دستگاه‌های تصفیه آب قلیایی قبل از تعبیه فیلتر قلیایی‌کننده آب در درون دستگاه ابتدا یک فیلتر مواد معدنی تعبیه می‌کنند. وقتی که آب در مراحل قبلی با فیلتر ممبران و اسمز معکوس تصفیه شد، بسیاری از مواد معدنی خود همچون کاتیون‌ها را از دست می‌دهد و اگر یونیزاسیون در این مرحله انجام شود، اصلاً کیفیت لازم را ندارد. از این رو پس از تصفیه آب در فیلتر اسمز معکوس یا فیلتر ممبران و پس از عبور آب از فیلترهای مادون قرمز و پست کربن در تصفیه آب خانگی قلیایی یک فیلتر تأمین‌کننده‌ی مواد معدنی کاتیونی تعبیه شده است تا قبل از رسیدن آب به مرحله یونیزه شدن، حسابی از این مواد تأمین شده و در ضمن فیلتر قلیایی بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد و بیشترین خاصیت قلیایی را به آب بدهد.

برخی از دستگاه تصفیه آب‌ قلیایی با استفاده از همین ترفند قلیایی، فروش زیادی را بدست می‌‌آوردند. اما یک نکته‌ی ظریف در این ماجرا وجود دارد و آن هم این است که وقتی آب از مواد معدنی اشباع شود در واقع یونیزه شده است و در اغلب موارد دیگر نیاز به صفحات الکترونیکی نیست. از این رو برخی از شرکت‌ها با اضافه کردن یک فیلتر این کار را می‌کنند و هزینه‌ی اضافی‌تری هم دریافت می‌کنند و این در حالیست که برخی از شرکت‌ها تنها با استفاده از یک فیلتر قوی مواد معدنی هم آب را از این مواد تأمین می‌کنند و هم اینکه درصد قلیایی آب را به اندازه‌ی زیادی بالا می‌برند.

توصیه‌ی ما به شما خرید تصفیه آب خانگی قلیایی است که بدون استفاده از صفحات الکترونیکی و تنها با اضافه کردن یک فیلتر مواد معدنی کارآمد وظیفه قلیایی کردن آن را انجام می‌دهند.

 دستگاه تصفیه آب قلیایی

بنفش شدن آب در دستگاه قلیایی‌کننده آب به چه دلیل است؟

 

وقتی آب یونیزه می‌شود به این معنی است که PH آب بالاتر از 9.5 قرار گرفته است، برخی از دستگاه‌های تقلبی از این موضوع سوء استفاده می‌کنند و با اتخاذ یک راهکار و اضافه کردن قطراتی رنگی به آب پس از تصفیه آب این را به مشتری می‌گویند که آب یونیزه شده است در حالی که تنها یک قطره‌ی رنگی به آب اضافه می‌شود.
اتفاقاً این روش یک روش ساده و عالی برای این است که متوجه شوید که یک دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی از صفحات الکترونیکی برای قلیایی کردن آب استفاده می‌کند یا خیر. زمانی که آب تصفیه می‌شود و در مجاورت مواد معدنی قرار می‌گیرد و یا در حالت ساده مواد معدنی به آب تصفیه شده تزریق می‌شوند، این موضوع باعث واکنش آب به مواد معدنی می‌شود و این یعنی اینکه آب یونیزه شده است. در حالی که در دستگاه‌های دیگر این اتفاق رخ نمی‌‌دهد.

 

کدام نوع دستگاه قلیایی‌کننده آب خانگی بهتر است؟

 

یک نکته‌ی بسیار مهم را باید اینجا بگویم. بیشتر شرکت‌های تولیدکننده‌ی دستگاه تصفیه آب قلیایی تکنولوژی خاص خود را دارند و به هیچ عنوان فرمول خود را افشا نمی‌کنند. اما با این حال فرآیند تبدیل شدن این آب قلیایی به یک آنتی اکسیدان خیلی ساده است.

گفتیم که شرکت‌های تولیدکننده‌ی دستگاه قلیایی‌کننده آب باید از کاتیون‌ها و یا مواد معدنی مفید برای اینکه آب قلیایی به خوبی ایجاد شود استفاده کنند.
دکتر حایشی پدر خوانده علم تحقیق در مورد یونیزاسیون از سال 1985 تا 2000 و به مدت 15 سال وقت صرف این موضوع کرد که چگونه آب یونیزاسیون تولید می‌شود. در سال 2000 دکتر حایشی به این نتیجه رسید که اصلاً برای تولید آب یونیزه شده نیازی به استفاده از فرآیند‌های الکترونیکی نیست. هرچند همچنان ساده‌ترین راه برای یونیزه کردن آب و قلیایی شدن آب استفاده از صفحات الکترونیکی است و اینکه این نوع آب هم خاصیت آنتی اکسیدانی پیدا می‌کنند ولی وجود این صفحات هر چند مضر بودن آنها اثبات نشده ولی در اصل نیاز هم نیست.

دکتر حایشی اثبات کرد که این هیدروژن آزاد است که نتایج مفید برای سلامتی را رقم می‌زند و برای دست یافتن به این هیدروژن آزاد نیازی به الکترولیزه کردن آب نیست. او به طور رسمی از شرکت‌های تولیدکننده دستگاه تصفیه آب قلیایی درخواست کرده که هزینه‌ی تبلیغات گسترده‌ی خود را درباره‌ی فواید آب قلیایی تولید شده توسط صفحات الکترونیکی متوقف کنند؛ زیرا اصلاً نیازی به تحمیل کردن هزینه‌های سنگین به مشتری و اضافه کردن این نوع صفحات به دستگاه‌ها نیست. در عوض تنها با همان یک فیلتر مواد معدنی می‌توان بهترین نوع آب تصفیه شده‌ی قلیایی را تولید کرد.

طبق تحقیقات دکتر حایشی تنها آب با مجاورت با منیزیم می‌تواند قلیایی شده و به درصد مناسبی از قلیایی شدن هم برسد. این باعث شد تا بسیاری از تولیدکنندگان تصفیه آب خانگی قلیایی با انجام تحقیقات مشابه و قبول کردن این نتایج با حذف این صفحات الکترونیکی از دستگاه‌های خود نه تنها هزینه‌های مشتری را تا حد زیادی کاهش دهند، بلکه در هزینه‌های خود هم صرفه‌جویی زیادی داشته باشند و نتایج بهتری دریافت کرده و حتی احتمالات خطر استفاده از صفحات الکترولیزه را هم که البته اثبات نشده را حذف کنند.

 

کدام دستگاه آب خانگی قلیایی را باید خریداری کرد؟

 

در هنگام خرید دستگاه قلیایی‌کننده آب بهترین گزینه خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی است که مزایای آب قلیایی آنتی اکسیدانی را در تصفیه آب خود منظور کرده باشد و تا حدود زیادی هم هزینه‌های شما را کاهش بدهد.

دستگاه تصفیه آب خانگی بهتر است به یک فیلتر قلیایی‌کننده آب مجهز باشد تا بدون تردید خواص منفی آب را بپوشاند و در ضمن آب را با خاصیت آنتی اکسیدانی و قلیایی برای شما فراهم نماید. دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی که بتواند یونیزر آب را با یک سیستم پیش فیلتر مواد معدنی تأمین کند و ضمن برطرف کردن خاصیت اسیدی آب، مواد معدنی لازم را به آب افزوده و خاصیت آنتی اکسیدانی آب را بالا ببرد.

برخی از مردم از دستگاه قلیایی کننده آب بعنوان یک ضد عفونی‌کننده در هنگام بیماری استفاده می‌کنند. ما این موضوع را بررسی کردیم و متوجه شدیم که اتفاقاً این کار جواب هم می‌دهد. آب خود بهترین درمان برای برخی از بیماری‌ها است و وقتی آب از درصد مواد معدنی لازم و قلیایی کافی برخوردار باشد می‌تواند به راحتی بسیاری از بیماری‌ها، ویروس‌ها و میکروب‌های بدن را دفع کند.

اگر به دنبال خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی هستید بی تردید کارشناسان ما در بزرگترین شرکت واردات و توزیع‌کننده دستگاه آب در ایران یعنی شرکت راد گستر نوین برای مشاوره به شما بهترین انتخاب هستند.

 

رفرنس:
http://www.waterfyi.com/antioxidant-filters/explaining-how-water-ionizers-and-antioxidant-water-filters-awf-work/

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 votes
نظری درج نگردیده است.

نظر خود را اضافه کنید.

پست نظرات مهمان
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر امنیتی زیر را بازنویسی کنید.