امروزه از دستگاه‌های مختلفی برای تصفیه آب و با کاربردهای مختلف برای نواحی دارای آب مختلف استفاده می‌شود. اولترافیلتراسیون روش جدا کردن ذرات معلق و املاح (ناخالصی) با وزن مولکولی بالا با فشار کم از طریق یک غشاء نیمه‌تراوا است. اولترافیلتراسیون از یک غشاء برای حذف مولکول‌های پروتئین، باکتری‌ها، ناخالصی‌های آلی طبیعی و سایر میکرو ارگانیسم‌ها است. دستگاه تصفیه آب UF از فناوری اولترافیلتراسیون برای جلوگیری از ورود ناخالصی‌ها و میکروب‌ها به آب استفاده می‌کند. آن‌ها از غشاء نیمه‌تراوا حاوی منافذ بزرگ استفاده می‌کنند که مواد جامد معلق را از آب معلق عبور می‌دهد. دستگاه تصفیه آب UF را می‌توان با دستگاه تصفیه آب RO مقایسه کرد تنها تفاوت در اندازه منافذ غشاء است.

منافذ غشاء از اندازه‌ی بزرگ‌تری نسبت به غشاهای RO برخوردار هستند. اولترافیلتراسیون ذرات کلوئیدی و برخی مواد جامد بزرگ را از آب جدا می‌کند. منافذ غشاء با قطر 001/0 تا 1 میکرون دارند و این اندازه نمی‌‌تواند همه نوع ناخالصی محلول در آب را از بین ببرد اما همه نوع میکروب و ناخالصی جامد را از آب جدا می‌کنند.

اولترافیلتراسیون به اندازه آب تصفیه کن RO که همه نوع ناخالصی و فلزات سنگین مضر برای سلامتی را از بین می‌برد موثر نیست. ازآنجاکه نیاز به فیلترهایی که بتوانند بدون برق کار کنند وجود دارد دستگاه تصفیه آب خانگی UFدر این زمینه بهترین هستند. تکنولوژی UF با فرایند دیگرای مانند RO و UV ترکیب می‌شوند تا 100٪ آب خالص عاری از میکروب و ناخالصی را تامین کنند. امروزه دستگاه تصفیه آب خانگی UF در میان مردم به دلیل کارایی آن در تصفیه آب محبوب شده است. قبلا در مورد انواع دستگاه‍‌های تصفیه آب خانگی صحبت کردیم در این مقاله به چند مزیت دستگاه تصفیه آب خانگی اولترافیلتراسیون اشاره می‌کنیم.

 دستگاه تصفیه آب اولترافیلتراسیون (UF)

مزایای دستگاه تصفیه آب UF

عدم نیاز به برق

دستگاه تصفیه آب UF به هیچ‌گونه برقی برای کار نیاز ندارد و فیلترهای UF می‌توانند با فشار آب عادی لوله کار کنند. چون این نوع دستگاه تصفیه آب خانگی بدون برق کار می‌کند بنابراین زمانی که قطعی برق وجود دارد نیازی نیست نگران باشید. مزه آب تغییر نمی‌کند چون هیچ ماده شیمیایی به آب افزوده نمی‌شود.

از بین بردن مواد آلاینده آب

دستگاه تصفیه آب خانگی اولترافیلتراسیون حتی می‌تواند آب گل‌آلود و یا کدر را از بین ببرد و تمام میکروب‌ها، کدری و خاک را از آب پاک کند که در تصفیه آب با اشعه ماورای بنفش ممکن نیست. آب هیچ نوع ذرات گردوغبار، ناخالصی و دیگر انواع میکروب‌ها که باعث بروز بیماری‌های مربوط به آب می‌شوند را ندارد.

 

هزینه پایین حفظ و نگهداری دستگاه تصفیه آب

آب تصفیه کن UF را به‌راحتی می‌توان به صورت دستی با زدودن میکروب‌های ممبران پاک کرد. این نوع دستگاه تصفیه به هزینه تعمیر و نگهداری زیادی نیاز ندارد و در حالت ایده آل تا سال‌های سال (ده سال) کار می‌کنند اگر به‌خوبی از آن‌ها مراقبت شود. درنتیجه از بین بردن گل‌ولای دستگاه تصفیه آب UF در شرایط عالی حفظ می‌شود و شما با مشکلات بسیاری روبه‌رو نخواهید بود. این نوع دستگاه برای مدت طولانی‌تری در مقایسه با دستگاه‌های تصفیه آب دیگر و بدون نیاز به قرارداد تعمیر و نگهداری سالانه با شرکت کار می‌کند.

 

عدم شکنندگی

 ممبران آب تصفیه کن UF بسیار محکم است و به‌راحتی نمی‌شکند. آب پاک و خالص به‌صورت تمام‌وقت از طریق ممبران تأمین می‌شود.

 

بدون رنگ و بو

آب تصفیه کن UF طعم و مزه آب را تغییر نمی‌دهد زیرا مواد شیمیایی مانند کلر استفاده نمی‌شود. آب بدون بو و بدون میکروب است

 

هزینه کم در مقایسه با دستگاه تصفیه آب RO

 قیمت این نوع آب تصفیه کن در مقایسه با دستگاه تصفیه آب خانگی اشعه ماوراءبنفش و RO بسیار کمتر است و درعین‌حال آب آشامیدنی خالص بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

 از بین بردن انواع میکروب‌ها و سلول‌های مرده‌ از آب

 

دستگاه تصفیه آب با اشعه ماورای بنفش تنها میکروب‌های موجود در آب را از بین می‌برد و میکروارگانیسم مرده را از آب حذف نمی‌کند. برخی دستگاه‌های تصفیه آب از کلر برای کشتن میکروب، تک‌یاخته‌ها و سایر باکتری‌های بیماری‌زا استفاده می‌کنند. هنوز هم برخی از میکروب‌ها در برابر کلر مقاوم هستند. حتی اگر باکتری‌ها سلول‌های مرده‌ای که در آب باقی می‌ماند را از بین ببرند. از سوی دیگر، دستگاه تصفیه آب خانگی اولترافیلتراسیون فقط این میکروب‌ها با با جلوگیری از ورود آن‌ها به آب متوقف می‌کند.

 

 به‌خوبی دستگاه تصفیه آب RO هستند.

وقتی که نمک‌های محلول در آب بسیار کمتر است این نوع دستگاه‌ها به‌خوبی دستگاه تصفیه آب RO کار می‌کنند. اگر آب یا استفاده از آب شهرداری و مصارف عمومی تامین می‌شود دستگاه تصفیه آب UF به‌خوبی می‌تواند کار کند. بهترین مزیت این نوع آب تصفیه کن این است که اصلا به برق نیاز ندارد.

این دستگاه برای نواحی که آب دارای ناخالصی‌هایی با حجم مولکولی فراوان هستند استفاده می‌گردد. فناوری ساده و خوبی برای ساخت دستگاه به کار می‌رود. این نوع دستگاه مزه و بوی آب را تغییر نمی‌دهد فقط ناخالصی‌ها را از بین می‌برد. با توجه مزایایی که ذکر شد در صورتی که به آب تصفیه کن برای تصفیه آب خانه خود نیاز دارید یکی از بهترین گزینه‌ها دستگاه تصفیه آب خانگی اولترافیلتراسیون است.

اشتراک در واتساپ اشتراک در تلگرام