سرویس کامل و تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

با توجه به لزوم سرویس نوبتی و تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب جهت سالم نگه داشتن دستگاه و عملیات تصفیه آب بهتر، شرکت راد گستر نوین که خود وارد کننده انواع فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی میباشد برای شما هموطنان گرامی پک سرویس کامل دستگاه های آب تصفیه کن خانگی و تعویض کلیه فیلترهای دستگاه را برای شما خریداران عزیز فراهم نموده است. اگر دستگاه شما مدت زمان زیادی سرویس نشده و یا فیلترهای آن تعویض نگردیده است، می توانید از خدمات سرویس کامل این شرکت استفاده نمایید و پس از مراجعه سرویس کار، جان تازه ای به دستگاه خود بدهید.

سرویس کامل فیلتر تصفیه آب

این پک خدمات شامل سرویس دستگاه و چک کردن کلیه قطعات آن و تعویض تمامی فیلترهای بالا و پایین دستگاه که شامل 6 فیلتر از مرحله 1 تا 6 می باشد.

(توجه داشته باشید اگر دستگاه تصفیه آب شما در مدل های 7 فیلتر و یا 8 فیلتر میباشد و دارای فیلتر آلکاین قلیایی و فیلتر لامپ اشعه فرابنفش UV میباشد هم موجود است و باید در زمان سفارش به کارشناسان فروش ما اطلاع دهید البته در صفحه  پک های فیلتر تصفیه آب مراجعه کنید که لینک آن در پایین آمده است)

(کلیه فیلترها ساخت تایوان و فیلتر مرحله چهارم (ممبران) ساخت آمریکا میباشد)

تعویض فیلتر تصفیه آب

قیمت پک سرویس کامل دستگاه تصفیه آب: 345,000 تومان

  خرید و سفارش آنلاین

لازم به ذکر است که پرداخت هزینه و تسویه حساب پس از ارسال و تعویض و نصب فیلترهای تصفیه اب خانگی و همچنین سرویس کامل دستگاه شما توسط تعمیرکار دستگاه تصفیه آب و نماینده شرکت رادگسترنوین میباشد.

 مشتریان عزیز برای آگاهی از زمان تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب خود میتوانند به صفحه زمان تعویض فیلتر ها مراجعه نمایید.

و همچنین خریداران گرامی که هنوز زمان تعویض کلیه فیلترهای دستگاه نرسیده و میخواهند فقط فیلترهای پایین (مراحل 1 تا 3) دستگاه و یا فقط فیلترهای بالای دستگاه (مراحل 4 تا 6) را تعویض کنند و یا میخواهند از پک های 2 عددی یا تکی یا فیلتر قلیایی یا تنها فیلتر ممبران و یا خرید فیلترهای یخچال ساید بای ساید و دیگر فیلتر ها را انجام دهند  به صفحه پک های تعویض فیلترهای تصفیه آب خانگی مراجعه کنید و میتوانند پک ها را بررسی نمایین و در صورت لزوم سفارش دهند و همچنین همکاران radgostarnovin آماده پاسخگویی و ثبت سفارش شما میباشند.

 

در این قسمت میخواهیم یک مقاله برای شما عزیران قرار دهیم تا اطلاعات بیشتری کسب کنید در مورد سرویس دستگاههای تصفیه آب خانگی و قطعات و لوازم و فیلترهای تصفیه آب خانگی و تعویض آنها 

 

خرید دستگاه تصفیه آب اگرچه امری حیاتی بوده و از حساسیت‌های ویژه‌ای برخوردار است، اما نکته مهم‌تر از خرید، مراقبت از دستگاه و سرویس‌های دوره‌ای آن است که باید مورد توجه قرار گیرد تا به سلامت دستگاه آسیبی وارد نیاید. ما در این مقاله تصمیم داریم شما را با این سرویس‌های دوره‌ای آشنا کرده و مطالبی را درباره انواع فیلترها، تعویض آن‌ها و روش تعویض فیلتر توضیح دهیم.

مشکلات تصفیه آب خانگی و سرویس دوره‌ای

سیستم عملکردی دستگاه‌های تصفیه آب خانگی به‌گونه‌ای است که پس از مدتی نیاز به رسیدگی‌هایی دارند که به این رسیدگی‌ها در اصطلاح سرویس دوره‌ای گفته می‌شود. کارهایی مانند تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب و در صورت لزوم تعمیر و تعویض پمپ تصفیه آب خانگی و تعویض قطعات دستگاه تصفیه آب و هواگیری دستگاه تصفیه آب از جمله کارهایی هستند که در سرویس دوره‌ای باید انجام شوند تا دستگاه بتواند به بهترین شیوه کار کند و آب تصفیه شده با کیفیت را در خروجی ارائه دهد. در این بخش به طور خلاصه درباره هرکدام از این سه مورد توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. 

 

تعمیر و تعویض پمپ تصفیه آب خانگی

 مهم‌ترین قسمت در همه دستگاه‌های تصفیه آب خانگی، پمپ است که بدون شک در کیفیت عملکرد دستگاه اثر تعیین کننده دارد. ممکن است برای پمپ دستگاه‌های تصفیه آب به مرور زمان مشکلاتی ایجاد شود که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نشتی‌های کلگی پمپ (هد)، ایجاد سر و صداهای اضافی و سوختن موتور اشاره کرد. نشتی پمپ در اثر مستهلک شدن رینگ‌ها رخ می‌دهد و زمانی که پوسته‌های لاستیکی و پلاستیکی به مرور زمان پوسیده شوند، دیگر کارکرد اولیه خود را نداشته و منجر به نشت آب می‌شوند.

در این زمان باید این موارد تعویض شوند تا مشکل از بین برود. برخی کارشناسان معتقدند در هنگام خرید باید بیشترین توجه را به کیفیت پمپ و نحوه عملکرد آن داشت تا متوجه کیفیت دستگاه شد. البته آگاهی درباره پمپ معمولاً به اطلاعات تخصصی نیاز دارد که می‌توانید این اطلاعات را از فروشندگان یا افراد معتبر دریافت کنید. اما در نظر داشته باشید در زمان خرید دستگاه تصفیه اب گارانتی معتبر آن خیال شما را آسوده خواهد کرد زیرا در زمان گارانتی باید به طور رایگان برای رفع هر مشکلی از تصفیه آب خدمت برسم و در صورت نیاز قطعات یا لوازم را تعویض کنند که گارانتی طلایی راد گسترین به همین شکل هست و بسیار معتبر و این را هم در نظر داشته باشید که فیلترهای کلیه دستگاههای تصفیه اب چون مصرفی هستن و طول عمر دارند شامل گارانتی نخواهند شد.

 

 تعمیر تصفیه آب خانگی

 

تعویض قطعات دستگاه تصفیه آب

 
به طور کلی در یک دستگاه تصفیه آب از قطعاتی مانند سه راهی استیل، شیر ورودی دستگاه، هوزینگ فیلتر، سوئیچ قطع فشار پایین، شیر برقی، پمپ دستگاه، هوزینگ فیلتر کربن فعال، هوزینگ فیلتر کربن بلاک، هوزینگ ممبران، سوئیچ قطع فشار بالا، شیر مصرف، مخزن تحت فشار دستگاه تصفیه آب، شیر تنظیم فشار هوا، خروجی پساب، محدودکننده‌ی آب خروجی به فاضلاب، بست فاضلاب، تنظیم‌کننده‌ی TDS آب، فشارسنج، ترانس تبدیل برق و فیلترهای چندگانه استفاده می‌شود. همان طور که مشاهده می‌کنیم، این قطعات بسیار متعدد هستند و در صورتی که هرکدام از آن‌ها با مشکلی روبرو شود، ممکن است عملکرد و استفاده از کل دستگاه با اختلال مواجه شود.

 

رسیدگی‌های دوره‌ای و تعویض قطعات دستگاه تصفیه آب می‌تواند نقش بسزایی در سلامت کل دستگاه داشته باشد؛ به خصوص اینکه کارکرد قطعات مختلف دستگاه با یکدیگر ارتباط داشته و خرابی هرکدام منجر به خرابی سایر قطعات نیز خواهد شد. برای نمونه یکی از مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه‌های تصفیه آب به وجود آید، ایجاد سر و صداهای اضافی در پمپ است؛ این سر و صداها ممکن است از صداهای ریز و جزئی تا صداهای ضربه مانند را در بر بگیرد؛ معمولاً اگر دستگاه تصفیه آب دچار سر و صداهای غیر معمول شود، باید بلبرینگ‌ها را بررسی کرد. بلبرینگ‌ها در حالت عادی نیاز به تعویض پیدا نمی‌کنند؛

اما در صورتی که رطوبت به آن‌ها برسد و نتوانند به خوبی کار کنند، دچار استهلاک شده و باید تعویض شوند. نکته قابل توجه آن است که اگر مشکل پمپ یعنی نشتی‌های کلگی آن برطرف نشود، می‌تواند به مشکل دوم یعنی آسیب دیدن بلبرینگ‌ها نیز منجر گردد؛ زیرا نشتی آب باعث رسیدن آب به بلبرینگ‌ها شده و آن‌ها را خراب می‌کند.

مشکل سوم نیز سوختن سیم پیچ است که در حقیقت موتور دستگاه از کار می‌افتد؛ این مشکل ممکن است به دلیل کارکرد بیش از حد دستگاه رخ دهد و دستگاه داغ کرده و بسوزد. همچنین عدم رسیدگی به مشکلات قبلی می‌تواند به مشکل سوم منتهی گردد و در نتیجه کل دستگاه را از کار بیندازد. بنابراین رسیدگی به مشکلات و سرویس‌های دوره‌ای، هر چند که حتی جزئی هم باشند، امری ضروری در حفظ کیفیت دستگاه و جلوگیری از خراب شدن آن‌ها به شمار می‌رود.

 

هواگیری دستگاه تصفیه آب

یکی از کارهایی که در سرویس دوره‌ای باید انجام شود، هواگیری دستگاه تصفیه اب است؛ البته این کار بیشتر حالت بررسی دارد و در بسیاری از مواقع دستگاه نیازی به هواگیری ندارد؛ اما به هر حال در مواقعی ممکن است بنا به دلایل مختلف دستگاه نیاز به هواگیری داشته باشد. همان طور که می‌دانیم، تمام دستگاه‌های تصفیه آب دارای پمپ و یک مخزن تحت فشار هستند.

شیر مخزن به واسطه یک تیوپ از جنس پلاستیک عمل می‌کند بدین صورت که این تیوپ در فضای داخل مخزن تحت فشار هوا یا باد قرار گرفته است. عمل تنظیم باد و هواگیری مستلزم اندازه گیری فشار مخزن است که این کار به وسیله فشار سنج انجام می‌گیرد. اگر فشارسنج عدد صفر را نشان دهد، فشار در حالت نرمال قرار دارد. در غیر این صورت نیاز به هواگیری دارد. عدم انجام هواگیری ممکن است به حالت‌هایی از قبیل کارکرد بدون توقف دستگاه، عدم خروج مناسب آب از شیر خروجی و یا عدم تولید آب تصفیه شده بینجامد.

 

زمان تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی

 
فیلتر پلی‌پروپیلن حداکثر هر 6 ماه یک‌بار باید تعویض گردد؛ در برخی مناطق که آب آشامیدنی کیفیت بسیار نامناسبی دارد، تعویض فیلتر تصفیه آب این فیلتر حتی باید در زمانی زودتر از این موعد تعویض گردد. فیلتر کربن فعال نیز از آنجایی که خاصیت جذب آلاینده‌های شیمیایی را دارد، بعد از گذشت 6 ماه خاصیت جذب کنندگی خود را از دست داده و به حالت اشباع در می‌آید. بنابراین باید پس از گذشت این مدت تعویض شود و فیلتر مرحله سوم هم به همین شکل، فیلتر ممبران مهم‌ترین فیلتر در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی است که به همین خاطر جزو گران‌ترین آن‌ها هم محسوب می‌شود.

این فیلتر بین 1 تا 2 سال باید با یک فیلتر نو عوض شود. زمان تعویض فیلترهای کربن بلاک و مینرال و قلیایی نیز یک سال است. همچنین عمر متوسط فیلترهای فرابنفش نیز 2 تا 3 سال پیش بینی شده است ولی در هر زمان که بسوزد میتوانید تعویض فیلتر یووی یا همان لامپ uv اشعه فرابنفش انجام دهید.

 

انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب 

دستگاه‌های تصفیه آب خانگی معمولاً بر حسب تعداد فیلترها یا مراحل دسته بندی می‌شوند و می‌توان از سه مرحله‌ای تا هشت مرحله‌ای آن‌ها را در بازار پیدا کرد. فیلترهایی که در دستگاه تصفیه آب خانگی وجود دارند عبارتند از: فیلتر پلی‌پروپیلن، فیلتر کربن پودری، فیلتر کربن بلاک، غشای ممبران، فیلتر کربن خطی، فیلتر مواد معدنی، فیلتر آلکالاین و فیلتر فرابنفش (UV).

از فیلتر پلی‌پروپیلن به منظور حذف آلودگی‌های فیزیکی استفاده می‌شود؛ فیلتر پلی‌پروپیلن، ذراتی مانند گل، ماسه، شن و ریگ موجود در آب را پالایش می‌کند. فیلترهای کربن پودری و کربن بلاک نیز به منظور حذف ترکیبات آلی مانند کلر و همچنین بهبود رنگ، طعم و بوی بد آب مورد استفاده قرار می‌گیرند این دو فیلتر با همکاری هم آلودگی‌های شیمیایی آب را حذف می‌کنند.

 

فیلتر بعدی فیلتر ممبران است که آلودگی‌های میکروبی، فلزات سنگین و عناصری مانند نیترات و نیتریت را از آب جدا کرده و املاح سخت آب را از بین می‌برد. فیلتر کربن خطی طعم، بو و مزه آب را بهتر می‌کند و آبی گوارا به وجود می‌آورد. از آنجایی که در مراحل قبلی املاح مفید و مضر آب به کلی از آن جدا شده‌اند، از یک فیلتر مواد معدنی برای اضافه کردن املاح مورد نیاز بدن از جمله منیزیم، کلسیم و... نیز استفاده می‌شود. فیلتر قلیایی به آب خاصیت قلیایی یا بازی می‌بخشد که این خاصیت در درمان بیماری‌های قند، چربی و مشکلات گوارشی و افسردگی بسیار مؤثر است.

فیلتر فرابنفش (UV) میکروب‌ها و باکتری‌ها و انواع ویروس‌ها را از بین برده و آب را به طور 100 درصد سالم می‌سازد. اگر می‌خواهید یک دستگاه تصفیه آب خریداری کنید، حتماً خرید خود را از مراکزی انجام دهید که در قبال تأمین قطعات نیز به شما تعهد می‌دهند. باید بدانید که فیلترهای دستگاه پس از گذشت چند ماه از زمان استفاده، تعویض شوند و اگر محصول را از وارد کنندگان معتبر خریداری نکنید، در تأمین قطعات با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

 

نصب فیلترهای دستگاه تصفیه آب

فیلترهایی که در دستگاه تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرند، به ترتیب زیر نصب می‌شوند:

مرحله اول: پلی‌پروپیلن
مرحله دوم: کربن فعال
مرحله سوم: کربن بلاک
مرحله چهارم: ممبران
مرحله پنجم: پست کربن
مرحله ششم: مینرال (مواد معدنی)
مرحله هفتم: آلکالاین (قلیایی)
مرحله هشتم: فرابنفش (UV)

لازم به ذکر است که برخی دستگاه‌ها ممکن است دارای تعداد مراحل کمتری باشند که به تناسب مدل و نوع کارکرد، برخی از فیلترها را نخواهند داشت. 

 

تعویض فیلتر تصفیه آب سافت واتر

برای تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب سافت واتر قبل از هر چیز باید یک فیلتر با کیفیت و مطمئن را خریداری کنید. نکته بعدی تطبیق فیلتر خریداری شده با مدل دستگاه است که باید هردو با هم هماهنگ باشند. برخی از مدل‌های محصولات سافت واتر دارای فیلتر فرا بنفش و قلیایی نیز هستند که این فیلترها در بازه زمانی حدود 2 تا 3 سال باید تعویض شوند. برخی از دستگاه‌های این برند نیز به جای داشتن یک فیلتر ممبران که قیمت بالایی دارد، از یک فیلتر سرامیکی استفاده کرده‌اند؛ در این صورت این فیلتر باید پس از 12 ماه تعویض گردد.

تعویض فیلتر تصفیه آب آکوا

دستگاه‌های تصفیه آب آکوا بیشتر در دو مدل 6 و 7 و 8 مرحله‌ای به فروش می‌رسند که مدل‌های هفت مرحله‌ای در برخی از فیلترها با یکدیگر تفاوت دارند؛ برای نمونه در برخی فیلتر آلکالاین قلیایی وجود دارد و برخی دیگر این فیلتر را ندارند. همچنین برخی از مدل‌های شش مرحله‌ای به فیلتر مینرال یا مواد معدنی ختم می‌شوند و دو فیلتر دیگر یعنی قلیایی و فرا بنفش را ندارند.

تعویض فیلتر تصفیه آب cck سی سی کا

تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب سی سی کا نیاز به پیگیری و بررسی بیشتری دارد. زیرا در مدل 8 مرحله‌ای این دستگاه تمام فیلترهایی که در بالا ذکر شدند، به کار رفته اند و هرکدام باید در بازه زمانی مربوط به خود با یک فیلتر نو تعویض شوند. معمولاً از دستگاه تصفیه آب سی سی کا در جاهایی کیفیت آب آشامیدنی بسیار اهمیت داشته و یا آب تصفیه شده شهری وضعیت بسیار نامطلوبی دارد، استفاده می‌شود.

 

برای اطلاع از زمان تعویض فیلترهای خود و یا سرویس خدمات و پشتیبانی و تعویض قطعات و تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی خود با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید و  ضمن مشاوره در صورت لزوم سفارش خود را بدهید.

اشتراک در واتساپ اشتراک در تلگرام