احتمالاً اگر از جمله افرادی باشید که مقالات ما را دنبال می‌کنید قبلاً مقالات ما را درباره‌ی دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی مطالعه کرده‌اید. دستگاهی که با تعبیه‌ی یک فیلتر قلیایی پس از عمل تصفیه آب باعث می‌شود مزایا و فواید آب مصرفی ما به شدت افزایش یابد و توصیه‌های زیادی هم مبنی بر استفاده از تصفیه آب خانگی قلیایی شده است.
آب قلیایی آبی است که درصد اسیدی آن رو به منفی باشد.

و از ترکیبات قلیایی مانند کلسیم، سیلیکا، پتاسیم، منیزیم و بی‌کربنات غنی باشد. برخی از کارشناسان آمریکایی حتی برای تجویز دارو به بیماران خود استفاده این نوع آب را توصیه می‌کنند. دستگاه تصفیه آب قلیایی میتواند آبی که توسط این دستگاه‌ها تولید و تصفیه می‌شود می‌تواند اسید درون بدن را هم تا حدود زیادی کاهش دهد و وقتی اسید داخل خون خنثی شود باعث می‌شود که به بدن برای جذب مؤثرتر و بهتر مواد مغزی و متابولیزه کمک شود و در نتیجه عملکرد دستگاه‌های بدن و سیستم‌های گوارشی و قلبی بدن بهبود می‌یابد و سلامتی را برای بردن به ارمغان می‌آورد.

صرف نظر از همه ادعاهای ثابت شده و نشده در این خصوص به نظر می‌رسد استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی اگر سودی برای بدن نداشته باشد که قطعاً دارد ضرری هم به دنبال ندارد. حداقل سود این دستگاه تصفیه آب این است که میزان اسیدی آب کنترل می‌شود و سود سرشار از نوشیدن آب با درصد کم اسیدی را می‌توان خود بزرگ‌ترین منفعت دانست. هر چند به عقیده‌ی دکتر حایشی بعنوان پدر علم تصفیه آب وجود منیزیم و پتاسیم و کلسیم در آب است که آب را قلیایی می‌کند و درصد اسیدی آن را از بین می‌برد. در نتیجه به نظر می‌رسد تمامی این ادعاها درست باشد. ضمن اینکه نتایج آزمایشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی نیز بارهای این موضوع را تأئید کرده است.

 

چگونه می‌توانیم از تأثیرات مثبت آب قلیایی اطمینان حاصل کنیم؟

 

با تمامی ادعاها و گفته‌های بالا شاید برای اینکه اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی انجام دهید، نیاز به اطمینان بیشتری داشته باشید. فرض کنیم موضوع تنها قیمت دستگاه تصفیه آب قلیایی نیست و شما می‌خواهید تنها با نوشیدن این نوع آب به این اطمینان قبل از خرید دست پیدا کنید.

این حق شماست و وقتی نگاهی به فریب و برندسازی دروغین برخی از شرکت‌ها بیاندازیم بیشتر در این خصوص به مشتریان و مصرف‌کنندگان حق می‌دهیم.

هیدراسیون سومین صنعت بزرگ دنیاست و پس از نفت و برق بیشترین مصرف را در دنیا دارد. تنها آمریکایی‌ها در سال بیش از 8 میلیارد دلار هزینه‌ی خرید آب بطری می‌کنند.

بطری‌های آبی که بعنوان بطری آب قلیایی فروخته می‌شود و در ایران با نام آب معدنی غنی شده می‌شناسیم که 90% این بطری ها در ایران تقلبی میباشند و اگر توجه کنید بطری های جدیدی که به جای آب معدنی فروخته میشود آب آشامیدنی است که از همان آب شیر پر میشوند که برخی تولید کننده ها بر روی بطری مینویسند آب آشامیدنی ولی بعضی شرکت های بی وجدان اینکار را نمیکنند و به جای آب معدنی یا قلیایی به فروش میرسانند.

این شرکت‌های تولیدکننده‌ی آب قلیایی با افزودن پودرهایی معدنی به آب آن‌ها را قلیایی می‌کنند. منظور اینکه تصفیه آب به درستی صورت نگرفته و تنها با پودرهایی مواد معدنی به آن افزوده شده است. ولی با خرید و مصرف همین نوع آب معدنی غنی شده و یا قلیایی در ظرف مدت کوتاهی تغییر در نشاط و سر زندگی و همچنین سلامت خود را درک خواهید کرد.

راه دیگر این است که از افرادی که از دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی استفاده می‌کنند، خوشبختانه این موضوع در قسمت نظرات و پرسش و پاسخ (سوالات متداول) سایت ما در شرکت راد گستر نوین به خوبی انعکاس داده شده است.

اما باز هم راه حل دیگری هست و آن هم اینکه چندین بار از آب تولید شده توسط تصفیه آب خانگی قلیایی نوش جان کنید و تفاوت این نوع آب را آب‌های دیگر مزه کنید و یا نمونه‌ی آب آن را به آزمایشگاه‌های مورد تأیید خودتان ببرید.

اطمینان داریم که به نتایجی جالب دست خواهید یافت و نه تنها خودتان مشتری دائمی دستگاه قلیایی‌کننده‌ آب خواهید بود، بلکه به همه خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی را پیشنهاد خواهید داد.

 

فیلتر قلیایی چیست؟

 

فیلتر قلیایی نوعی فیلتر تصفیه آب است که در مرحله‌ی هفتم یا هشتم و یا حتی ششم دستگاه تصفیه آب تعبیه می‌شود و باعث می‌شود تا آب قلیایی شود. اما چگونه؟
فیلترهای قلیایی بر دو نوع هستند. یا از نوع صفحات الکتریکی هستند که با تبخیر آب و بارور کردن آن‌ها اقدام به یونیزه کردن آن‌ها و در نتیجه قلیایی کردن آب می‌کنند که البته بدون داشتن یک پیش فیلتر مواد معدنی کارایی نخواهند داشت. این فیلتر‌ها پس از اینکه آب از پیش فیلتر و یا فیلتر مواد معدنی آن‌ها عبور کرد با استفاده از قدرت برق آب را تبخیر می‌کنند و با غنی کردن این آب تبخیر شده آن را یونیزه می‌کنند.

و یا بصورت فیلتر مواد معدنی هستند. در واقع طبق مطالعات دکتر حایشی آب برای اینکه قلیایی شود و درصد اسیدی خود را از دست بدهد همین که با مواد معدنی همچون کلسیم و منیزیم و... ترکیب شود، قلیایی خواهد شد و اسیدی بودن آب از بین خواهد رفت. در واقع خاصیت اسیدی آب به دلیل نداشتن مواد معدنی به وجود می‌آید. با اضافه شدن مواد معدنی به آب دیگر نیازی به داشتن صفحات الکتریکی نیست.

از این رو به نظر می‌رسد نوع دوم بهتر باشد زیرا بدون نیاز به نیروی برق هم کار خود را انجام می‌دهد و در ضمن احتمال مخاطراتی که برخی از سایت‌ها برای صفحات الکتریکی بر می‌شمارند را هم ندارد.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب قلیایی

 

اگر شما هم به صف طرفداران خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی افزوده شده باشید، بی‌تردید دوست دارید تا قیمت دستگاه تصفیه آب قلیایی را هم بدانید و بعداً تصمیم خود را نهایی کنید.

همانند انواع تصفیه آب، نوع دستگاه تصفیه آب قلیایی هم مدل‌ها، برندها، مراحل و ویژگی‌های متفاوتی دارد. این دستگاه‌ها به غیر از تمامی شاخصه‌هایی که می‌تواند یک دستگاه تصفیه آب داشته باشد یک فیلتر قلیایی هم اضافه‌تر دارد و حتی ممکن است در کنار فیلتر قلیایی خود یک فیلتر مواد معدنی و یا فیلتر لامپ یووی uv یا همان اشعه فرابنفش هم داشته باشد. این موضوعات بی‌تردید در قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی تأثیر مستقیم دارد.

 

برای روشن‌تر شدن این مطلب بهتر است چند نمونه از تصفیه آب خانگی قلیایی را مثال بزنیم تا موضع روشن‌تر شود: 

 

دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی شانزون

این دستگاه قلیایی‌کننده آب یکی از معروف‌ترین برندهای دستگاه تصفیه آب در دنیا است که در 7 مرحله آب را تصفیه و قلیایی می‌کند. قیمت دستگاه قلیایی کننده آب شانزون حتی در نوع بسته‌بندی آن‌ها تفاوت دارد. مثلاً یک دستگاه پایه شانزون که ساده‌ترین نوع فیلترها را به کار گرفته و در 7 مرحله کار تصفیه و قلیایی کردن آب را انجام می‌دهد در سطح دنیا امروزه با قیمت حدود 2000 دلار فروخته می‌شود. با این حال برخی از همین مدل‌ها که امکانات اضافی‌تری همچون نمایشگر میزان اسیدی و قلیایی، فیلتر اضافی، گالن ذخیره آب بزرگ‌تر و... را دارند را می‌توانید با ارزش بالاتر و تا حدود 3000 دلار در بازار پیدا کنید.

 

تاینت یو اس آ ( TyentUSA)

نوع دیگری از دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی است که محصول خود که آب قلیایی شده است را در دو روش تولید می‌کند. برخی از این دستگاه‌ها 9 مرحله‌ای و برخی 11 مرحله‌ای هستند. این دستگاه تصفیه آب به شما این امکان را می‌دهد تا سطح PH آب را تنظیم کنید. این دستگاه پیشرفته در واقع دارای 8 فیلتر تصفیه آب و 99 برنامه تصفیه آب است. اما قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی تاینت بسیار گران است و حداقل باید حدود 4000 دلار برای یک نمونه ساده آن هزینه کنید.
این دو نمونه از بهترین نوع دستگاه‌های تصفیه آب قلیایی در دنیا بود که به نظر می‌رسد هزینه و خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی با این قیمت نمی‌تواند خیلی صرفه اقتصادی داشته باشد.

اما در دنیا هستند کارخانه‌هایی که به دلیل استفاده از تکنولوژی داخلی خودشان و بهره گرفتن از ساخته‌ها و امکانات خودشان و روابط اقتصادی مناسب با ایران همین دستگاه‌های تصفیه آب قلیایی را با قیمت‌های بسیار کمتر و مقرون به صرفه در بازار ایران و با خدمات پس از فروش عالی اراده می‌کنند. از این جمله می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

دستگاه تصفیه آب قلیایی آکوا پرو

 

شاید یکی از نام آشناترین دستگاه‌های تصفیه آب در دنیا باشد که در ایران نیز فعال است. این دستگاه تایوانی تحت لیسانس آمریکا کار می‌کند و با 6 تا 8 مرحله تصفیه آب و استفاده از فیلتر قلیایی بسیار قوی از محبوبیت زیادی در دنیا برخوردار است.

دستگاه تصفیه آب آکوا پرو نه تنها آب را 99 درصد تصفیه می‌کند بلکه با استفاده از یک فیلتر قلیایی مؤثر و قوی آب را با درصد قلیایی خوبی برای مصرف‌کننده تولید می‌کند. این دستگاه قلیایی‌کننده آب ضمن داشتن خدمات مناسب پس از فروش و گارانتی معتبر قیمت زیادی هم ندارد. قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی آکوا پرو حدود 700 تا 900 هزار تومان در بازار ایران می‌باشد که بسته به فروشنده و اصالت کالا این تفاوت قیمت دیده می‌شود ولی در نظر داشته باشید هر آکوایی آکواپرو AQUA PRO نیست!

 

دستگاه تصفیه آب قلیایی کنت

یکی دیگر از دستگاه‌های قلیایی‌کننده آب است که شهرت و اعتبار زیادی دارد و در ساخت محصولات خود از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا بهره گرفته است. این دستگاه تصفیه آب در7 یا 8 مرحله آب را تصفیه و قلیایی می‌کند و از محاسن کلیدی این دستگاه می‌توان حدف همه انواع آلاینده‌ها از جمله میکروب‌ها و ویروس‌ها را نام برد.

این دستگاه قلیایی‌کننده آب هم زمان با دو روش RO و UV اقدام به تصفیه آب می‌کند و نهایتاً به منظور قلیایی و یونیزه کردن آب از یک فیلتر قلیایی قدرتمند بهره گرفته است. قابلیت‌های این دستگاه متنوع است و از میزان ذخیره آب متفاوت تا داشتن تی دی اس و برنامه‌های تنظیم آب و... را می‌توان نام برد که در قیمت تمام شده این محصول تأثیر مستقیم دارد. قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی قلیایی کنت در بازار ایران بین 1 میلیون تا 1.5 میلیون متغیر است.

به نظر تنوع محصولات تصفیه آب و قابلیت‌های متنوع این دستگاه‌ها حتی در یک برند مشخص می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در قیمت و خرید دستگاه تصفیه آب قلیایی شما داشته باشد.

برای این منظور بهتر است با تماس با کارشناسان ما در شرکت راد گستر نوین rad gostar novin بعنوان برترین شرکت واردکننده و توزیع‌کننده‌ی دستگاه تصفیه آب در ایران از خدمات مشاوره‌ی ما بهره‌مند شده و متناسب با بودجه‌ی خود بهترین و اصلی‌ترین تصفیه آب خانگی قلیایی را خریداری نمایید.

اشتراک در واتساپ اشتراک در تلگرام