اینفرارد یا مادون قرمز اشعه‌ای غیرقابل رویت از طریف اشعه‌های خورشید است که تاثیر بسزایی در رشد گیاهان و زندگی انسان دارد. در حال حاضر از قابلیت‌های این اشعه دستگاه‌های تصفیه آب استفاده می‌شوند و فیلترهای اینفراد جزو فیلترهای پراستفاده در تصفیه آب خانگی می‌باشند. استفاده از این فیلترها باعث حذف ناخالصی‌ها، کاهش سختی آب و ایجاد فضایی اکسیژنه برای مولکول‌های آب می‌شوند که در کیفیت نهایی آب مصرفی تاثیر می‌گذارد.

این فیلتر به فیلتر اکسیژن ساز هم معروف هستند. در ادامه به معرفی فیلتر اینفرارد خواهیم پرداخت و در مورد دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز اطلاعات کامل را ارائه خواهیم کرد.

فیلتر اینفرارد چیست؟

فیلتر اینفرارد Infrared که در دستگاه‌های تصفیه آب استفاده می‌شود از مواد بیوسرامیکی ساخته شده است. در حقیقت یک کپسول دارای مواد ساطع‌کننده‌ی اشعه‌ی مادون قرمز می‌باشد که در مسیر آب قرار می‌گیرد. در نظر داشته باشید که در داخل این فیلتر بر خلاف فیلتر فرابنفش از هیچ اشعه یا نوری استفاده نمی‌شود و صرفا مواد بیوسرامیکی داخل آب باعث ایجاد خاصیت مادون قرمز می‌شوند. محل نصب فیلتر اکسیژن ساز در اکثر دستگاه‌های تصفیه آب چند مرحله‌ای وجود دارد و مانند سایر فیلترها نصب می‌شود. اما این فیلتر چکار می‌کند؟

دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز

فیلتر مادون قرمز باعث می‌شود تا ساختار مولکول‌های آب شکسته شود. همانطور که می‌دانید با شکسته شدن ساختار مولکول‌های آب هیدروژن گازی و مولکول‌های اکسیژن به وجود می‌آیند. فیلتر اینفرارد تنها حجم کمی از این آب را تجزیه می‌کند اما با تجزیه‌ی این مولکول‌ها اکسیژن لازم که به صورت ذرات گازی سوسپانسیون موجود در آب می‌باشند تجزیه می‌شود. به همین دلیل به فیلتر اینفرارد، فیلتر اکسیژن ساز یا کپسول اکسیژن ساز هم گفته می‌شود. اما آب دارای اکسیژن چه مزایایی برای بدن دارد؟ (در نظر داشته باشید که آب اکسیژن دار، با آب اکسیژنه متفاوت است. آب اکسیژنه فرمول شیمیایی خاص خودش را دارد که غیرقابل آشامیدن است.)

وجود اکسیژن در آب سوخت و ساز بدن را بالاتر می‌برد و جذب غذا راحت‌تر انجام می‌شود.

جذب اکسیژن باعث شفافیت پوست می‌شود.

آب دارای اکسیژن جذب اکسیژن را برای بدن راحت‌تر می‌کند و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

اکسیژن موجود در آب برای اعصاب هم بسیار مناسب است و با رساندن اکسیژن به سلول‌های عصبی و نورون‌ها باعث تمدد و آرامش اعصاب می‌شود.

 

دستگاه تصفیه آب خانگی اکسیژن ساز

 

دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز در بازار با نام فیلتر اکسیژن ساز و یا کپسول اکسیژن ساز شناخته می‌شود. این دستگاه ساختاری مشابه دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس دارد با این تفاوت که در مسیر دستگاه، فیلترهای اینفرارد قرار گرفته‌اند که بر روی دستگاه نصب می‌شوند. به طور مثال در یک دستگاه تصفیه آب 5 مرحله‌ای اسمز معکوس، می‌توان فیلتر مادون قرمز را هم به عنوان مرحله‌ی ششم تصفیه در نظر گرفت. 

دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز مرحله‌ای ترکیبی با اسمز معکوس یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های موجود در بازار است. در این دستگاه به جای استفاده از لامپ فرابنفش در آخر از یک فیلتر اینفرارد در مرحله‌ی آخر استفاده می‌شود و فیلتر نهایی نیز در مرحله‌ی ششم قرار می‌گیرد. فیلتر اکسیژن ساز هر 1 یا 2 سال باید تعویض شود تا کارایی لازم را داشته باشد. چرا که مواد بیوسرامیکی موجود در آن پس از مدتی کارایی سابق را از دست می‌دهند و باید تعویض شوند. قیمت تصفیه آب اکسیژن ساز متناسب با نوع فیلتر متغیر است اما به طور کلی قیمت آن از لامپ فرابنفش کمتر است و کارایی به نسبت بالایی هم دارد.

یکی از مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب اکسیژن ساز این است که سختی آب را کاهش می‌دهند. دلیل این امر استفاده از ترکیب حرارتی و اشعه‌ای مادون قرمز می‌باشد. این دستگاه برای شهرها و مناطقی که سختی آب بالایی دارند پیشنهاد می‌شود. یکی از مزایای استفاده از فیلتر اکسیژن ساز نسبت به لامپ فرابنفش هم همین کاهش سختی آب است.

 خرید تصفیه آب خانگی اکسیژن ساز

خرید فیلتر اکسیژن ساز

 

همانطور که گفته شد قیمت تصفیه آب اکسیژن ساز کمتر از سایر دستگاه‌ها و مخصوصا نوع فرابنفش آن است. با خرید فیلتر اکسیژن ساز و نصب آن می‌توانید خیال خود را از بابت وجود اکسیژن کافی در آب راحت کنید. از طرفی سختی آب هم کاهش می‌یابد و آب آشامیدنی سالم خواهید داشت. این آب خواص درمانی زیادی دارد، هم برای سلامتی مفید است و هم برای آرامش اعصاب و رشد بهتر بدن کاربرد دارد.

رادگستر نوین ارائه دهنده‌ی بهترین و برترین دستگاه‌های تصفیه آب در ایران این فیلترها را با قیمتی مناسب و شرایط خرید راحت در اختیار شما قرار می‌دهد. این فیلترها از بهترین مواد و متریال موجود ساخته شده‌اند که تا مدت‌ها بدون هر گونه مشکل برای شما کار خواهند کرد. اگر سوالی در مورد قیمت تصفیه آب اکسیژن ساز و یا نحوه‌ی کارکرد آن دارید با کارشناسان رادگسترنوین تماس بگیرید تا اطلاعات تکمیلی را در این باره کسب کنید.

اشتراک در واتساپ اشتراک در تلگرام