دستگاه تصفیه آب برای اینکه درست کار کند و تمام آلاینده‌ها را به طور کامل از آب حذف کند به فیلترهای باکیفیت نیاز دارد. فیلترهایی که در محل‌های موردنیاز نصب می‌شوند و کار تصفیه آب را انجام می‌دهند. این فیلترها عمر مفید خاص خودشان را دارند و پس از مدتی باید آن‌ها را تعویض کنید. حتی اگر بهترین فیلتر تصفیه آب را هم برای دستگاه خودتان خریداری کنید باز هم عمر مفید دارد و پس از مدتی کارایی آن افت پیدا می‌کند.

از این جهت ما قصد داریم در این مطلب شما را با بهترین برند فیلتر تصفیه آب آشنا کنیم. در مورد قیمت بهترین مارک فیلتر تصفیه آب اطلاعاتی در اختیار شما قرار خواهیم داد و نکات لازم در خرید و تعویض فیلتر تایوانی اصل را به شما خواهیم گفت تا با خیال راحت نسبت به خرید بهترین فیلتر تصفیه آب اقدام کنید.

 

کاربرد فیلترهای تصفیه آب

فیلترهای آب تصفیه کن کاربردهای خاص خودشان را دارند، در حقیقت هر فیلتر وظیفه‌ی خاص خودش را دارد و در داخل دستگاه تصفیه آب برای یک هدف خاص استفاده می‌شوند. کاربرد اغلب فیلترهای پر استفاده به صورت تیتروار در ادامه آورده شده‌اند.

فیلتر کربن: این فیلتر معمولا در سه نوع وجود دارد: فیلتر کربن اولیه که در مرحله دوم استفاده می‌شود، فیلتر پودری یا کربن گرانولی که در مرحله سوم و بعد از کربن اولیه استفاده می‌شود و در نهایت فیلتر کربن نهایی یا پست کربن که در مرحله‌ی پنجم استفاده می‌شود. برخی مواقع فیلتر کربن گرانولی در مرحله‌ی هشتم دستگاه‌های 8 مرحله‌ای هم استفاده می‌شود. اما وظیفه اصلی این فیلتر از بین بردن کلر و انواع آفت‌کش‌ها است. می‌دانید که کلر داخل آب بسیار مضر است و حتما باید حذف شود از این جهت فیلتر کربن این کلر و سایر آلاینده‌ها را جذب می‌کند. کاربرد دیگر این فیلتر تایوانی اصل استاندارد کردن مزه، طعم و بوی آب است.

فیلتر رسوب: این فیلتر عمدتا از جنس پلی‌پروپیلن ساخته می‌شود. یعنی ساختاری پلیمری دارد و برای جذب انواع رسوبات موجود در آب استفاده می‌شود. آب شهری در مسیر لوله‌کشی و یا حتی داخل تصفیه آب دارای برخی رسوبات است و این رسوبات مستقیما روی عملکرد کلیه‌های انسان تاثیر می‌گذارند. در برخی از مناطق ایران مانند اهواز و آبادان هم به دلیل گرد و غبار آب شهری عمدتا دارای لجن و ذرات غبار است و این فیلتر می‌تواند جلو این ذرات را بگیرد و اجازه نمی‌دهد هیچ رسوب و ذره‌ای داخل آب بماند. فیلتر ممبران: این فیلتر شاید مهم‌ترین فیلتر در دستگاه‌های اسمز معکوس است. بهترین فیلتر تصفیه آب برای از بین بردن سختی آب است. آب سخت تاثیرات بسیار مخربی روی بدن انسان دارد و حتما باید سختی آن تنظیم شود. این فیلتر با غلظت سنجی می‌تواند موادی که باعث بالا رفتن سختی آب شده‌اند را شناسایی کند. فیلتر ممبران تایوانی اصل همچنین نیترات و ذرات شیمیایی موجود در آب را هم از بین می‌برد. نیترات از طریق کودهای شیمیایی وارد می‌شود و روی سیستم گوارش تاثیر بسیار بدی دارد و تنها راه از بین بردن آن هم استفاده از همین فیلتر ممبران است.

فیلتر یووی یا فرابنفش: میکروب‌ها، قارچ‌ها، انواع باکتری‌ها و همچنین ویروس‌ها داخل آب شهری وجود دارند. معمولا در برخی مناطق گرم شرایط رشد این میکروارگانیسم‌ها فراهم می‌شود و مخصوصا در تابستان وارد آب مصرفی می‌شوند و عامل بسیاری از بیماری‌ها و حساسیت‌های پوستی هم همین میکروارگانیسم‌ها هستند. اما وقتی فیلتر فرابنفش را روی دستگاه تصفیه آب نصب می‌کنید یک لامپ جیوه‌ای با استفاده از اشعه فرابنفش در مدت زمان بسیار کمی این موجودات خطرناک که با چشم مسلح هم دیده نمی‌شوند را از بین می‌برد و با خیال راحت می‌توانید از آب آشامیدنی استفاده کنید.

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب

فیلتر قلیایی: به این فیلتر آلکالاین هم می‌گویند و کار این فیلتر قلیایی کردن آب است. یعنی آب را از حالت اسیدی خارج می‌کند. آب اسیدی روی استخوان‌ها تاثیر دارد و عملکرد دستگاه گوارش را هم مختل می‌کند. داخل دندان هم محیط اسیدی ایجاد می‌کند و باعث تخریب دندان می‌شود. فیلتر قلیایی pH آب را بالا می‌برد. یعنی pH آن بالاتر از 7 می‌شود و یون‌های اسیدی از داخل آب حذف می‌شوند. با این کار آب قلیایی در خانه خواهید داشت که هیچ ضرری برای بدن ندارد و از همه مهم‌تر پوست شما را هم شفاف‌تر و درخشان‌تر می‌کند.

فیلتر مینرال: کاربرد این فیلتر حفظ مواد معدنی داخل آب است. بدن انسان به انواع املاح معدنی مانند کلسیم، منیزیم و روی نیاز دارد. روی ماده‌ی تشکیل‌دهنده تستسترون است و کلسیم و منیزیم هم برای رشد استخوان‌ها و دندان‌ها ضروری‌اند. کار فیلتر مینرال این است که اجازه نمی‌دهد این املاح از داخل آب حذف شوند.

فیلتر مادون قرمز: از این فیلتر برای اکسیژن‌سازی داخل آب استفاده می‌شود. آب دارای اکسیژن خون‌رسانی به بدن را بالا می‌برد و متابولیسم بدن بیشتر می‌شود. این فیلتر از طریق سرامیک و با اشعه‌ای مشابه مادون قرمز این کار را انجام می‌دهد.

 

برندهای معتبر فیلتر تصفیه آّب

 حالا قرار است شما را با بهترین برند فیلتر تصفیه آب آشنا کنیم. نمی‌توان با قطعیت بهترین فیلتر تصفیه آب را انتخاب کرد. چرا که هر کدام از فیلترها ویژگی‌ها و قابلیت‌های خاص خودشان را دارند و هر برند با توجه به دستگاه‌های تصفیه آبی که تولید می‌کند فیلترهایی را متناسب با آن می‌سازد.

در حال حاضر فیلتر تایوانی اصل موجود در بازار یکی از بهترین‌هاست. از هر نظر ایده‌آل است و تمام استانداردهای لازم در آن به کار گرفته شده‌اند تا بالاترین بازده را داشته باشند. سه برند آکواپرو، سافت واتر و سی سی کا از شناخته‌شده‌ترین برندها در زمینه تولید دستگاه تصفیه آب هستند. فیلتر تایوانی اصل که این برندها تولید می‌کنند در نوع خودشان بسیار قدرتمند هستند و در اکثر کشورهای اروپایی استفاده می‌شوند. در ادامه با این برندها و فیلترهای آن‌ها آشنا خواهید شد.

 

فیلتر تصفیه آب آکوا پرو

آکواپرو جزو برندهای تایوانی باکیفیت است که دستگاه‌های تصفیه آب آن بازده بسیار بالایی دارند. فیلتر تصفیه آب آکوا پرو جزو بهترین فیلترهای تصفیه آب هستند که در سراسر جهان استفاده می‌شوند. اکثر فیلترهای لازم را برای دستگاه‌های اسمز معکوس زیرسینکی، رومیزی و دیواری تولید می‌کند. چند سال عنوان بهترین برند فیلتر تصفیه آب را به خود اختصاص داده است و حالا هم با قدرت به کارش ادامه می‌دهد.

این فیلترها با بهترین کیفیت ساخته و پرداخته شده‌اند. متخصصین حوزه‌ی تصفیه آب در این برند مشغول به کارند و می‌توان گفت که از هر نظر بهینه شده‌اند. از تکنولوژی‌های روز دنیا در ساخت این فیلترها استفاده شده است و جنس فیلترها به گونه‌ای است که در اثر ضربه یا فشار آسیبی نمی‌بینند و بدنه‌ی بسیار مستحکمی دارند.

 

فیلتر تصفیه آب سی سی کا

سی سی کا به گفته‌ی بسیاری از متخصصین بهترین برند فیلتر تصفیه آب است. این فیلترها با بهترین کیفیت تولید می‌شوند. فیلتر ممبران که در این مجموعه تولید می‌شود از نوع 13 لایه است که می‌تواند فرایند کاهش سختی آب را به سرعت و با بالاترین کیفیت انجام دهد. قیمت بهترین مارک فیلتر در این مجموعه عرضه می‌شود و نسبت به سایر برندها کمترین قیمت را دارد و از این نظر هم بسیار ایده‌آل است.

البته قیمت کم به معنای کیفیت پایین نیست. کیفیت فیلترهای cck با بسیاری از برندهای امریکایی برابری می‌کنند و دلیل قیمت پایین آن استفاده از تکنولوژی‌های برتر دنیا و همچنین تولید در وسعت بزرگ و با سرعتی زیاد است. تمام فیلترها قبل از ورود به چرخه‌ی مصرف تست می‌شوند و کمترین میزان ایرادات و خطاها در این فیلترها وجود دارد. نواقص احتمالی به طور کامل برطرف می‌شوند و فیلتری باکیفیت عرضه می‌شود که تمام استانداردهای لازم در آن اعمال شده‌اند.

 

فیلتر تصفیه آب سافت واتر

نام سافت واتر در زمینه‌ی تصفیه آب بسیار شاخص است. مجموعه‌ای بزرگ که سابقه‌ی زیادی در تولید دستگاه‌های آب تصفیه کن دارد. این سابقه‌ی طولانی باعث شده است تا دستگاه‌های این برند و مخصوصا فیلترها کاملا بهینه‌سازی شوند و در حال حاضر هم اگر از افراد مختلفی بپرسید بهترین فیلتر تصفیه آب کدام است احتمالا نام سافت واتر را به شما معرفی می‌کنند. از این جهت خرید فیلتر تصفیه آب سافت واتر می‌تواند انتخابی ایده‌آل برای دستگاه‌های تصفیه آب خانه و محل کار شما باشد.

سافت واتر برای انواع دستگاه‌هایی که تولید می‌کند فیلترهای مخصوصی دارد که کاملا با ابعاد دستگاه سازگار هستند. انواع دستگاه‌های RO و UF دارد که برای هر کدام فیلترهای مجزایی تولید می‌کند.

 

بهترین مارک فیلتر ممبران

فیلتر ممبران جزء اصلی در دستگاه‌های تصفیه آب اسمز معکوس است که سختی آب را کاهش می‌دهد. در بعضی مناطق ایران سختی آب بسیار بیشتر از حد استاندارد است و وجود فلزات سنگین داخل آب باعث شده است تا کیفیت آب آشامیدنی بسیار کمتر شود. از این رو دستگاه‌های اسمز معکوس با این فیلتر و مکانیزم خاصی که دارد این سختی را تنظیم می‌کنند تا برای بدن ضرر نداشته باشد. همچنین آلاینده‌هایی نظیر نیترات که داخل آب وجود دارند در این فرایند به طور کامل تصفیه می‌شوند و کیفیت آب تا حد بسیار زیادی بالا می‌رود.

بهترین مارک فیلتر تصفیه آب

با این حال نمی‌توان گفت بهترین برند فیلتر تصفیه آب مدل ممبران کدام است زیرا هر کدام قابلیت‌ها، مزایا و امکانات خاص خودشان را دارند. در حال حاضر اکثر برندها به سمت تولید فیلترهای ممبران 13 لایه رفته‌اند. این فیلترها کارایی ایده‌آلی داشته و قیمت فیلتر ممبران در حال حاضر با توجه به این مکانیزم و تعداد لایه‌ها مشخص می‌شود. در نظر داشته باشید که این فیلتر را حتما به صورت اورجینال تهیه کنید چرا که فیلترهای نامرغوب و تقلبی ممبران که در بازار به فروش می‌رسند اصلا کیفیت لازم را ندارند و به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شوند. هر سه برند تصفیه آب آکواپرو، سافت واتر و سی سی کا فیلترهای ممبران باکیفیتی تولید می‌کنند که تمام استانداردهای لازم در آن به کار گرفته شده‌اند و بازده بسیار بالایی دارند.

 

راهنمای خرید فیلتر دستگاه تصفیه آب

برای اینکه بهترین فیلتر تصفیه آب را برای خانه و یا محل کارتان انتخاب کنید باید چند نکته مهم را حتما مد نظر داشته باشید. بهتر است قبل از هر چیز با ویژگی‌ها و قابلیت‌های فیلترها آشنا شوید و مطابق با آن انتخاب کنید.

در انتخاب و خرید بهترین فیلتر تصفیه آب قبل از هر چیز باید نوع فیلترها را مشخص کنید. اینکه زمان تعویض کدام فیلتر رسیده و باید تعویض شود بسیار مهم است. معمولا روی فیلترها عمر مفید آن‌ها درج می‌شود اما برای اطلاعات بیشتر باید بدانید که فیلتر پلی‌پروپیلن 6 الی 9 ماه کارایی دارد. فیلترهای کربن، قلیایی و مینرال 1 الی 2 سال و فیلتر ممبران 2 سال عمر مفید دارند. فیلتر یووی چون با آب تماس مستقیم ندارد و مواد را جذب نمی‌کند 3 الی 5 سال و در مواردی حتی 7 سال هم عمر مفید دارد. پس با توجه به این زمان‌ها باید فیلترهایی که عمر مفید آن‌ها تمام شده است را خارج کنید و فیلتر جدیدی را جایگزین آن کنید. خرید فیلتر تصفیه آب را با توجه به نام دستگاه‌تان انجام دهید. اگر دستگاه تصفیه آب سافت واتر دارید بهتر است حتما از فیلترهای سافت واتر استفاده کنید، یا اگر سی سی کا و آکواپرو دارید پیشنهاد می‌شود از فیلترهای اورجینال آن‌ها استفاده کنید. چرا که این فیلترها متناسب با ابعاد دستگاه برند ساخته می‌شوند و امکان نشتی آب و یا هواگیری دائمی آن‌ها وجود ندارد. بسیاری از فیلترها که تحت عنوان بهترین برند فیلتر آب تصفیه کن به شما معرفی می‌شوند دائما نیاز به هواگیری دارند پس به این شایعات و تبلیغات توجه نکنید.

بهتر است فیلترهای اورجینال را از نمایندگی مستقیم آن‌ها در ایران تهیه کنید. فیلترهایی که در بازار تحت عنوان این برندها فروخته می‌شوند عمدتا تقلبی هستند و نمی‌توان از اصالت آن‌ها اطمینان حاصل کرد.

به جای نگاه کردن به قیمت بهترین مارک فیلتر به ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و امکانات‌ آن‌ها دقت کنید. اطلاعات آن‌ها را به دقت بخوانید و ببینید آیا با نیازهای شما همخوانی دارند یا نه.
فیلترها نباید حین قطع آب جلوی جریان آب را بگیرند و این مسأله بسیار اهمیت دارد. مواقعی وجود دارد که برق قطع می‌شود و تا ساعت‌ها وصل نمی‌شود و در این مدت زمان اگر فیلترها جلوی آب را بگیرند امکان استفاده از آب آشامیدنی وجود ندارد.

به ظرفیت فیلترها دقت کنید معمولا فیلتر تایوانی اصل تا 220 لیتر در شبانه‌روز ظرفیت دارد که برای یک خانواده پرجمعیت کاملا مناسب و ایده‌آل است و با مشکل کمبود آب آشامیدنی برای شستشوی ظرف‌ها و میوه‌ها، غذاپختن و ... مواجه نخواهید بود.

قیمت بهترین مارک فیلتر حتما باید با قیمت معمول آن همخوانی داشته باشد. اگر خیلی کمتر از قیمت واقعی فیلترها باشد می‌تواند دلیلی برای تقلبی بودن آن باشد و اگر قیمت آن بسیار بالاتر باشد خریدن آن صرفه اقتصادی ندارد و بهتر است جای دیگری را برای خرید انتخاب کنید.

بعد از خرید نوشته‌های روی فیلترها را با دقت بخوانید و اگر ایرادی در نگارش نام برند و بسته‌بندی آن مشاهده کردید احتمالا تقلبی است. فیلترهای اورجینال این ایرادات ساختاری ندارند اما فیلترهای نامرغوب و تقلبی معمولا دارای غلط املایی هستند و یا رنگ برند با رنگ درج شده روی فیلترها همخوانی ندارد.

بهتر است از یک مشاور در این زمینه کمک بگیرید. (همین الان می‌توانید با کارشناسان رادگسترنوین تماس بگیرید تا اطلاعات موردنیاز در مورد بهترین برند فیلتر آب تصفیه کن را از آن‌ها کسب کنید سوالات موردنظرتان را بپرسید و جواب‌هایی کامل و دقیق دریافت کنید.)

و آخرین نکته‌ای که در خرید فیلتر باید به آن توجه داشته باشید تست دستگاه بعد از نصب فیلترهاست. اگر کیت آزمایش کیفیت آب را دارید حتما قبل و بعد از نصب فیلترها این موارد را اندازه بگیرید. TDS متر یکی از ابزارهای تست کیفیت آب است که میزان نمک‌های محلول در آب را نشان می‌دهد. pH سنج هم تا حد زیادی می‌تواند جوابگو باشد. با این ابزارها می‌توانید از کیفیت آب آشامیدنی و عملکرد صحیح فیلترها اطمینان حاصل کنید. بهتر است هر یک یا دو ماه یک بار این تست‌ها را انجام دهید تا همیشه آب آشامیدنی سالم و تمیز و بدون هرگونه آلاینده داشته باشید.

جمع بندی

به این نکات حتما توجه کنید و سعی کنید فیلترهای موردنیازتان از نمایندگی معتبر سافت واتر، سی سی کا و آکواپرو در ایران تهیه کنید تا خیال شما از هر نظر راحت باشد. بهترین فیلتر تصفیه آب برای هر دستگاهی در خود شرکت تولیدکننده آن ساخته می‌شود. شرکت‌های فرعی و چینی که لوازم جانبی دستگاه‌های تایوانی را تولید می‌کنند هیچوقت نمی‌توانند به اندازه خود این برندها دقیق و حرفه‌ای عمل کنند.

اگر می‌خواهید قیمت تمام شده فیلترها برای شما کمتر باشد می‌توانید این فیلترها را به صورت مجموعه‌ای و پکیج از راد گستر نوین تهیه کنید. 5 فیلتر موردنیاز در یک بسته‌بندی با قیمتی به مراتب کمتر از قیمت تکی آن‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید در زمان مشخص آن‌ها را روی دستگاه نصب کنید. اگر می‌خواهید این فیلترها صحیح روی دستگاه نصب شوند می‌توانید از خدمات سرویس در محل رادگسترنوین هم استفاده کنید. تکنسین‌های خبره این شرکت در منزل و یا محل کار شما حاضر می‌شوند و این فیلترها را روی دستگاه نصب می‌کنند و در نهایت تست کیفیت‌سنجی آب را انجام می‌دهند تا خیال شما از هر نظر راحت شود.

اشتراک در واتساپ اشتراک در تلگرام