4.33 (3 رای)

بیشتر افراد استفاده از یخچال‌‌های ساید با ساید را به استفاده از یخچال و فریزرهای معمولی ترجیح می‌دهند و این مسئله به دلیل مزیت‌هایی است که این نوع از یخچال‌ها دارند. یکی از مهم‌ترین مزیت‌‌های یخچال ساید بای ساید امکان تصفیه آب است که این کار را از طریق سیستم تصفیه آب طراحی شده در این یخچال‌ها و با استفاده از فیلتر تصفیه آب مخصوص انجام می‌شود.

البته بیشتر افراد ممکن است از جزییات سازوکار تصفیه آب و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید اطلاعی نداشته باشند و تنها هر از گاهی با روشن شدن یک چراغ قرمز مواجه شوند. به همین خاطر ما در این مقاله درباره زمان تعویض فیلتر یخچال سامسونگ نکاتی را ذکر خواهیم کرد. همچنین درباره علت قرمز شدن چراغ فیلتر یخچال سامسونگ و خرید فیلتر یخچال سامسونگ و الجی توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

 

زمان تعويض فیلتر یخچال سامسونگ چه موقع است؟

 

به طور کلی زمان تعویض فیلتر یخچال سامسونگ و کلیه فیلترهای تصفیه آب در دستگاه‌‌های مختلف، بر حسب میزان استفاده است. معمولاً فیلترهای تصفیه آب ساید سامسونگ در هر 5 یا 6 ماه یک‌بار باید عوض شوند. از آنجایی که معمولاً افراد به دلیل مشغله‌‌های ذهنی مختلف نسبت به زمان سپری شده بی توجه هستند، سازندگان یخچال ساید یک چراغ مخصوص برای عملکرد فیلتر در نظر گرفته‌اند. این چراغ مربوط به زمان تعویض فیلتر یخچال سامسونگ است و در بیشتر یخچال‌‌های ساید وجود دارد. در یخچال‌‌های ساید سامسونگ معمولاً چراغ فیلتر تصفیه در سه رنگ قرمز، بنفش و آبی روشن می‌شود. زمانی که فیلتر نیاز به تعویض پیدا می‌کند چراغ به حالت قرمز رنگ درمی آید. البته معمولاً از چند هفته قبل از آن که اوضاع بحرانی شود، چراغ به رنگ بنفش در می‌آید که نشان گر هشدار تعویض فیلتر یخچال ساید برای کاربران است. در مواقعی هم که فیلتر نو نصب شود و یا فیلتر نیاز به تعویض نداشته باشد، چراغ به حالت آبی در می‌آید که نشان از کارکرد درست فیلتر است. لازم به ذکر است در صورتی که استفاده از تصفیه آب یخچال ساید زیادتر از حد معمول باشد، فیلتر تصفیه آب زودتر از زمان مقرر نیاز به تعویض پیدا خواهد کرد.

 

 فیلتر تصفیه آب سامسونگ

انواع فیلتر تصفیه آب برای یخچال ساید کدامند؟

 

به طور کلی فیلترهای یخچال ساید به دو نوع تقسیم می‌شوند؛ نوع اول فیلترهایی هستند که در بیرون از یخچال قرار می‌گیرند و به آن‌ها فیلتر بیرونی یخچال ساید گفته می‌شود. نوع دوم نیز فیلترهای داخلی یخچال ساید هستند که در برخی از یخچال‌ها به دلیل طراحی داخلی، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حال حاضر یخچال‌‌های ساید بای ساید سامسونگ و الجی جزو پرفروش‌ترین یخچال‌‌های ساید در بازار لوازم خانگی هستند و این دو نوع یخچال هم با یکدیگر و هم در مدل‌‌های مختلف خود دارای تفاوت هایی هستند. برخی از یخچال‌ها ممکن است از فیلتر داخلی و برخی دیگر از فیلتر بیرونی استفاده کنند. البته معمولاً در یخچال‌‌های سامسونگ از فیلتر داخلی تصفیه آب استفاده می‌شود.

 

تعویض فیلتر یخچال ساید چگونه انجام می‌گیرد؟

 

معمولاً بیشتر افراد به دلیل آن که فکر می‌کنند تعویض فیلتر یخچال ساید کار دشواری است، با متخصصان فنی تماس می‌گیرند و از آن‌ها می‌خواهند که به منزلشان آمده و این کار را برایشان انجام دهند. اما باید گفت که تعویض فیلتر تصفیه آب کار چندان سختی هم نیست و شما می‌توانید با انجام کارهایی که در ادامه توضیح می‌دهیم، خودتان این کار را انجام دهید. بعد از انتخاب درست مدل فیلتر و خرید فیلتر یخچال سامسونگ و الجی، قبل از هر چیز باید شیر آب ورودی به یخچال ساید را ببندید. سپس جای فیلتر را با توجه به دفترچه راهنمای یخچال پیدا کرده و آن را به اندازه یک ربع دور کامل در خلاف عقربه‌‌های ساعت بچرخانید. با این کار فیلتر از جای خود جدا می‌شود و شما می‌توانید آن را از محفظه مخصوص بیرون بکشید. حالا نوبت قرار دادن فیلتر جدید به درون محفظه مخصوص است؛ فیلتر جدید را به داخل محفظه هدایت کرده و آن را در جهت برعکس چرخش اول، یعنی هم جهت با عقربه‌‌های ساعت به اندازه یک ربع دور کامل بچرخانید. بعد از آن که عمل تعویض فیلتر یخچال ساید تمام شد، با استفاده از دکمه «Ice Type/Hold 3 Sec for Filter Change» زمان تعویض فیلتر یخچال سامسونگ را به صورت مجدد برای فیلتر جدید تنظیم کنید. در یخچال‌‌های ساید سامسونگ فشار دادن این دکمه به مدت 3 ثانیه برای تنظیم زمان فیلتر جدید انجام می‌شود و اگر به مدت 5 ثانیه دستتان را بر روی آن نگاه دارید، باعث غیرفعال شدن و خاموش شدن فیلتر خواهد شد.

 

 خرید فیلتر تصفیه آب سامسونگ

برای خرید فیلتر یخچال سامسونگ و الجی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

باید توجه داشت که هرکدام از مدل‌‌های یخچال ساید بای ساید فیلتر تصفیه آب مخصوص به خود را دارند و معمولاً نمی‌توان فیلتر یک مدل را برای مدل دیگری مورد استفاده قرار داد. به همین خاطر ضروری است قبل از هر چیز از مدل دستگاه و مدل فیلتر مورد نیاز اطمینان حاصل کنید. نکته دیگر در خرید فیلتر یخچال سامسونگ و الجی خرید فیلتر اصل است. متأسفانه در حال حاضر در بازار فیلترهای تقلبی هم وجود دارند و بیشتر خریداران نمی‌توانند آن‌ها را از اصل تشخیص دهند. به همین خاطر تا حد امکان خرید فیلتر را از مراکز معتبر انجام دهید. در حال حاضر شرکت راد گستر نوین وارد کننده اصلی محصولات مرتبط با تصفیه آب است که می‌توانید انواع فیلتر یخچال ساید سامسونگ و الجی را از این شرکت خریداری کنید. شرایط فروش فیلتر تصفیه آب ساید شرکت راد گستر نوین بسیار استثنایی بوده که شامل گارانتی طلایی و خدمات پس از فروش در بهترین سطح کیفی است. همچنین خرید فیلتر یخچال سامسونگ و الجی از این شرکت به صورت اینترنتی هم امکان پذیر است و محصولات دارای تخفیفات قابل توجهی هستند. در صورتی که در انتخاب نوع فیلتر ابهاماتی دارید و یا قصد دارید درباره قیمت و مشخصات محصولات مختلف اطلاعاتی کسب کنید می‌توانید به بخش محصولات سایت مراجعه نموده و یا با کارشناسان شرکت تماس بگیرید تا از راهنمایی‌‌های لازم بهره‌مند شوید.

 

 

 

 

 

 

رفرنس:
https://drinkfiltered.com/samsung-refrigerator-water-filter-review/
https://www.lg.com/us/support/video-tutorials/CT10000021-1402503253628-installating-water-filter
https://www.lg.com/us/support/product-help/CT10000021-1397851693438-installating-water-filter

امتیازات

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
4.33

نظر و بررسی کاربران

4.00

تشکر ولی سوالی که من تو ذهنم داشتم تو این مقاله جوابش نبود

4.00

زمان تعویض رو درست توضیح ندادین!

5.00

تشکر از اطلاعاتتون واسه ما خیلی وقته قرمزه باید تعویض کنیم؟

اضافه کردن نظر

×

اطلاع از تخفیفات دوره ای و محصولات جدید تصفیه آب