4.50 (2 رای)

سیستمهای تصفیه آب خانگی یکی از محبوبترین راه‌حلهای فیلتر کردن است که در حال حاضر در سراسر کشور استفاده میشود. علت محبوبیت فیلتر تصفیه آب این است که بسیار کاربردی و مؤثر بوده و آب‌های با کیفیت بالا تولید میکنند اما چه تعداد از ما با علم اقدام به خرید فیلتر آب خانگی میکنیم؟ آیا از فواید فیلتر آب و حتی قیمت فیلتر آب خانگی اطلاعی داریم؟

 

آیا می‌دانیم که کدام فیلتر آب خانگی برایمان مناسب است و آیا فیلتر تصفیه آب انتخابی ما برای استفاده از سایر سیستمهای فیلتراسیون محیط زیست مناسب است؟

 

برای مصرف آب آشامیدنی سالم چه باید کرد؟

 

یک فیلتر آب با کیفیت بالا، عنصر مهمی از یک خانه‌ی سالم و یکی از سادهترین و کم هزینهترین اقدامات برای ایجاد یک زندگی سالم است. در حال حاضر انواع فیلتر تصفیه آب خانگی برای هر نوع خانه‌ای وجود دارد اما برای پیدا کردن فیلتر تصفیه آب مورد نیازتان باید بدانید چه انتظاری دارید و چقدر می‌خواهید هزینه کنید؟

پیدا کردن گزینه های غذایی سالم و مغذی با انعطافپذیرترین مواد غذایی بسیار مهم است، اما تا حدی پیدا کردن بهترین گزینه‌های فیلتر آب خانگی میتواند حتی مهمتر باشد! برخی از منابع آب میتوانند صدها مواد شیمیایی را شامل شوند و بسیاری از این مواد شیمیایی به راحتی از طریق آب مواد غذایی جذب می‌شود.

 

در آب مصرفی شما چه چیزهایی وجود دارد؟

 

بر اساس تحقیقات پژوهشگران حوزه‌ی محیط‌زیست، اگر شما از آب شیرین بدون فیلتر آب استفاده می‌کنید، علاوه بر املاح معدنی که بسیار برای بدن مفید است، مواد مضری نیز در آب مصرفی شما شامل مواد شیمیایی آلی فرار که باعث اخلال در سیستم کبد و کلیه می‌شود؛ مواد سنگینی که باعث مشکلات بهداشتی می‌شود و مواد شیمیایی غدد درون‌ریز که به غدد بدن آسیب می‌رساند؛ وجود دارد

 

آب مصرفی خود را بررسی کنید

شما می‌توانید گزارش کیفیت آب محلی خود را مشاهده کنید تا ببینید که آلاینده‌ها در تأمین آب شما چقدر است؟ دانستن این گزارش برای خرید فیلتر آب خانگی اهمیت زیادی دارد. ساده‌ترین راه برای پیدا کردن گزارش آب محلی شما این است که نام شهر خود و "گزارش کیفیت آب" گوگل را جستجو کنید تا به این گزارش دست پیدا کنید. با دانستن اینکه چه نوع فیلتر آبی نیاز دارید حتی در قیمت فیلتر آب خانگی نیز تأثیر دارد، چراکه علاوه بر یک خرید مطمئن از هرینه‌های جانبی نیز خودداری می‌کنید.

 فیلتر آب خانگی

وقت انتخاب یک فیلتر آب رسیده

 

با بررسی گزارشها به این نتیجه می‌رسید که برای سلامت خود و خانواده لازم است نسبت به تهیه‌ی فیلتر آب خانگی اقدام کنید. هنگامی که شما می‌دانید چه چیزهایی را باید از آب مصرفی خود حذف کنید؛ انتخاب فیلتر تصفیه آب خانگی برایتان راحتتر خواهد بود ضمن اینکه کارایی دستگاه خریداری شده هم بالاتر میرود. در حال حاضر چهار نوع دستگاه فیلتر تصفیه آب خانگی در کشور ما قابل خریداری است. نوع اول اسمز معکوس (RO) است که از مؤثرترین راه‌های فیلتر آب خانگی است که تقریباً هر نوع ناخالصی محلول یا معلق را از بین می‌برد. فیلتر تصفیه آب از طرفی ناخالصی‌های محلول مانند سرب، جیوه، آرسنیک، فلوراید، کلر و... را از بین می‌برد و برای آب سخت بسیار مناسب است و دارای فشار کم بوده و به آب نیاز ندارد اما مقدار زیادی آب هدر می‌دهد و هنگام تصفیه آب، مواد معدنی ضروری فراوانی (آهن، کلسیم، منیزیم، سدیم) را همراه با ناخالصی‌ها جدا می‌کند.

یکی دیگر از انواع فیلتر تصفیه آب خانگی، نوع گرانشی است که آب را براساس نیروی طبیعی آب تصفیه می‌کند یعنی آبی در فیلترها از غشای بالاتر به یک غشای پایین‌تر جریان می‌یابد. از مزایای این فیلتر، قیمت مناسب، عدم نیاز به برق برای فیلتراسیون، سهولت استفاده و قابل‌ حمل بودن و تمیز کردن آب گل‌آلود است. این دستگاه مناسب آب‌های نرم است و هزینه‌ی کمی دارد اما برای سختی آب پایین مورد استفاده قرار میگیرد و نه تنها میکروب‌ها و انواع میکروارگانیسم‌ها را از بین نمی‌برد بلکه آلاینده‌های محلول فلزات سنگین مانند آرسنیک، نیترات جیوه و غیره را نیز تصفیه نمی‌کند.

فیلتر آب در دستگاه تصفیه‌ی UF، تصفیه آب خانگی آب از طریق ممبران اولترا فیلتراسیون تصفیه می‌شود و برای مکان‌هایی مناسب است که آب ورودی ناخالصی شیمیایی محلولی ندارد. این دستگاه ذرات معلق از جمله میکروب‌ها و هم‌چنین کیست‌ها را از بین می‌برد و حتی آب گلآلود را تصفیه می‌کند اما مناسب آب سخت نیست و مواد جامد محلول در آب را نیز جدا نمی‌کند.

چهارمین فناوری فیلتر تصفیه آب خانگی UV نام دارد که از اشعه‌ی ماورای بنفش برای کشتن میکروب‌ها و ویروس‌های موجود در آب استفاده می‌کند. این شیوه مقرون به صرفه و ارزان است و ویروس‌ها، باکتری‌ها، میکروب‌ها از آب را ضدعفونی میکند. این شیوه‌ اتلاف آب کم‌تری دارد و از معایب آن نیز نیاز به برق برای تصفیه آب و از بین نبردن ناخالصی محلول مانند فلوراید، آرسنیک، سرب، نیترات است.

 

آخرین نکته برای انتخاب فیلترهای آب

بسیاری از گزینه‌های فیلتر آب وجود دارد که ممکن است کیفیت آن‌ها تا حد زیادی متفاوت باشد اما از آنجا که نوشیدن آب پاک، یکی از مهم ترین چیزهایی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید، داشتن یک فیلتر آب خانگی قابل اعتماد برای مصرف باید در بالای لیست اولویتهای زندگی همه ما باشد. برای اطلاع از قیمت فیلتر آب خانگی و خرید فیلتر آب خانگی، شرکت رادگستر نوین می تواند کمک فراوانی به شما کند زیرا این شرکت علاوه بر واردات انواع فیلتر آب خانگی در برندهای گوناگون؛ خدمات مشاوره رایگان داشته و به راحتی می توانید از این طریق اقدام به انتخاب و حتی خرید فیلتر تصفیه آب خانگی مناسب آب مصرفی خود کنید.

 

 

 

رفرنس:
https://www.waterfiltermag.com/best-whole-house-water-filter-reviews/
https://wellnessmama.com/8079/water-filter-options/

امتیازات

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
4.50

نظر و بررسی کاربران

4.00

ممنون از مقاله خوبتون

5.00

تصفیه آب واقعا نیاز هست

اضافه کردن نظر

×

اطلاع از تخفیفات دوره ای و محصولات جدید تصفیه آب