در بسیاری از مناطق کشورما ، آب آشامیدنی دارای املاح و ترکیباتی است که بر روی کیفیت آب آشامیدنی اثر میگذارد و گاه با افزایش بیش از حد معمول این مواد ، خطر بروز بیماری هایی مانند سنگ کلیه ، نیز در افراد افزایش می یابد.میزان این ترکیبات را به اصطلاح علمی ، درجه سختی آب می گویند که از حد معینی نباید فراتر رود. دستگاه تصفیه آب خانگی ، با سازوکارهایی این سختی را گرفته و با حذف املاح و شوری آب ، کیفیت و مزه آب را به طور چشمگیری بهبود می بخشد.

البته این فرایند نباید منجر به حذف کامل عناصری مانند کلسیم و منیزیم از آب شود زیرا وجود این عناصر معدنی ، برای بدن اگر در حالت متعادل باشد ، مفید هم خواهد بود.

 

فیلتر مینرال تصفیه آب چیست ؟

 

این فیلتر در دستگاههای که با روش اسمز معکوس سختی آب را می گیرند ، تعبیه شده است.

فیلتر مینرال در مراحل نهایی تصفیه ، با اضافه کردن املاح کلسیم و منیزیم به آب ، میزان حلالیت این عناصر را به حالت مطلوب برای مصرف می رسانند. یعنی آب تصفیه شده خروجی ، از نظر میزان وجود عناصر مفید برای بدن ، در حالت تعادل قرار خواهد گرفت.

 خرید فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب

با مراحل تصفیه آب آشنا شویم:

 

اگر بخواهیم تصفیه آب را توسط دستگاه تصفیه مرحله بندی کنیم ، شامل 5 یا 6 مرحله (بسته به نوع دستگاه) خواهد بود:

- فیلتر الیافی 5 میکرونی:

این فیلتر مصنوعی و فشرده در اولین قدم ، ذرات تا ابعاد بزرگتر از 5 میکرون را جداسازی می کند. ذراتی مانند گل و لای ، شن، پوسیدگی های لوله ها

- فیلتر کربن فعال:

در مرحله دوم ، فیلتر کربن فعال تعبیه شده ، سبب جذب کلر آب، بوهای نامطبوع ، گازهای شیمیایی و سمی ، مواد شیمیایی آلی محلول در آب ، می شود.

- فیلتر الیافی 1 میکرونی:

این فیلتر هم سبب جذب ذراتی کوچک تا ابعاد 1 میکرون شده و آب در این مرحله کاملا زلال خواهد شد.

- فیلتر اسمز معکوس:

این فیلتر که به عنوان قلب دستگاه تصفیه آب هم شناخته می شود، یک غشای نیمه تراوا است که به دور یک لوله پیچیده شده است و با استفاده از خاصیت اسمزی ، باعث می شود که آب خالص از ذراتی همچون ناخالصی ها ، فلزات سنگینی چون آرسنیک، جیوه، سرب و . . . جدا شده و بعد از عبور از این غشای نیمه تراوا به سمت خروجی دستگاه پیش رود و در عوض ذرات سمی باقیمانده هم به سمت فاضلاب رفته و خارج شود. به طور علمی درجه خلوص آب تا در این مرحله تا حدود 98 درصد هم خواهد رفت.

- فیلتر کربن نهایی:

این فیلتر کربن همانند فیلتر مرحله 2 عمل می کند و ذرات و بوی نامطبوع در اثر ذخیره آب در مخزن دستگاه را از بین می برد.

- فیلتر مینرال تصفیه آب:

این فیلتر در آخرین مرحله و فقط در بعضی دستگاهها موجود بوده و سبب اضافه شدن برخی مواد معدنی مفید به آب که در حین تصفیه از دست رفته، خواهد شد.

 

بهترین فیلتر مینرال 

 

برندهای متفاوتی وجود دارند که به ساخت انواع فیلترهای تصفیه آب مشغول می باشند اما نام سی سی کا و سافت واتر و آکوا سه نام تجاری معروف در ایران به شمار می روند که با تولید انواع فیلترهای با کیفیت مراحل مختلف تصفیه آب؛ از جمله فیلتر مینرال تصفیه آب، توانسته اند که رضایت اکثریت مشتریان خود را جلب نماید.

 

کاربرد فیلتر مینرال تصفیه آب 

 

معمولا دستگاههای تصفیه اب جدید همگی دارای فیلتر Mineral مینرال هستند. این فیلترها به رنگ زرد و به حالت اینلاین هستند یعنی در محفظه قرار ندارند و حدودا عمری به اندازه 6 تا 12 ماه داشته و بعد از سپری شدن این مدت باید به طور کامل تعویض شوند.

این فیلترها ، دارای مواد معدنی توپی شکل مثل کلسیت و دولومیت و یا سیلیس بوده که این مواد به آبی که در مرحله چهارم به خلوص بسیار بالایی رسیده ، املاح مفیدی مانند کلسیم ، منیزیم ، روی را اضافه کرده و ph اسیدی آب را به سمت قلیایی شدن ، متعادل می کند.

به این ترتیب هم املاح مفید وارد آب می شوند و هم طعم و مزه آب از حالت آب مقطر بودن و بی مزگی خارج می شود.

 

نصب فیلتر مینرال

 

اول شیر آب ورودی به دستگاه را بسته ، برق را قطع کنید،

شیر خروجی آب (نصب روی سینک) را باز نگه دارید تا تمام آب از دستگاه تصفیه خارج شود.

اتصالات مربوط به دو طرف لوله را باز کنید.( کشیدن لوله به بیرون یا باز کردن مهره لوله)

فیلتر قدیمی را بردارید.

اتصالات لوله را برای استفاده دوباره چندین دور تفلون بپیچید.

فیلتر مینرال جدید را در جهت حرکت آب که روی خود فیلتر نشان داده شده است ، دوباره نصب کنید.

بعد از نصب فیلتر جدید ، برای مدتی بدون اینکه به شیر خروجی متصل کنید ، اجازه دهید آب وارد آن شده و در داخل ظرفی خارج شود تا آب به حالت شفاف برسد.

در نهایت فیلتر را به خروجی متصل کنید.

 بهترین برند فیلتر مینرال

خرید و قیمت فیلتر Mineral تصفیه آب 

 

شما می توانید برای خرید انواع برندهای تولید کننده فیلتر مینرال تصفیه آب و آگاهی از قیمت فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب ، به فروشگاه آنلاین ما سری زده و به راحتی اقدام به خرید فیلتر مورد نظر خود بکنید.

 

نکات مهم در هنگام خریداری فیلتر مینرال 

 

حتما با توجه به شرایط و کیفیت آب آشامیدنی منطقه و شهری که در ان سکونت دارید، اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب مناسب با فیلترهای مورد نیاز ، کنید.

حتما از نمایندگی های معتبر به خرید انواع فیلتر، از جمله فیلتر مینرال تصفیه آب بپردازید.

فیلترهای دستگاه را به موقع تعویض نمایید.

بسیاری از فیلترهای ارزان قیمت ، کیفیت و کارایی لازم را برای دستگاه شما نخواهند داشت.

در هنگام تعویض فیلتر ، بسیار مراقب باشید و با احتیاط این کار را انجام دهید. زیرا فیلترها بسیار شکننده و ظریف هستند.

اشتراک در واتساپ اشتراک در تلگرام