0.00 (0 رای)

بر اساس نظرسنجی اخیر انجمن کیفیت آب در آمریکا، 30 درصد از مصرف‌کنندگان و مشترکان آب شهری، نسبت به کیفیت آب نگران هستند و احتمالاً همین نگرانی، باعث شده که آمریکایی‌ها سال گذشته 16میلیارد دلار بابت بطری‌های آب معدنی هزینه کنند. همچنین به همین دلیل است که بازار دستگاه‌های تصفیه‌کننده آب رشد چشم‌گیر خود را تجربه کرده و انتظار می‌رود تا سال 2022 تا 45.3 میلیارد دلار افزایش یابد، به طوری که شرکت‌های تولیدکننده‌ی دستگاه تصفیه‌کننده آب، باید بهتر از گذشته پاسخگوی نیاز مشتریان باشند.

اما، دلیل رشد بازار دستگاه‌های آب تصفیه کن، تنها توجه به کیفیت آب نیست. در واقع، دنیا شاهد چند روند برای توجیه گستردگی و فراگیری استفاده از دستگاه‌های تصفیه‌کننده آب است و شرکت‌های تولیدکننده با بکارگیری این ویژگی‌ها، در تلاش برای جذب هر چه بیشتر مشتریان در این بازار پر تکاپو هستند:

 

غنی‌سازی مجدد با مواد معدنی برای داشتن طعمی ‌بهتر و سلامتی بیشتر

نیاز بیش از پیش به گندزدایی

سنجش کیفیت آب در لحظه

تجربه‌ی هیجان آب تصفیه شده

 

دستگاه تصفیه کننده آب

 

در سرتاسر آسیا، مردم به دلیل افزایش بهای ملک و رشد مهاجرت روستایی ـ شهری، در خانه‌های کوچک‌‌تری زندگی می‌کنند. در نتیجه، مصرف‌کنندگان فضای کم‌تری برای نگهداری از لوازم خانگی در اختیار دارند و به دنبال محصولاتی هستند که نه تنها فضای کمتری اشغال کند،‌ بلکه از بهم ریختگی فضا نیز جلوگیری کند. بازار دستگاه‌‌های تصفیه آب، با طراحی و ارائه محصولاتی در اندازه‌های کوچک‌تر، به این نیاز پاسخ می‌دهند.

 

غنی‌سازی مجدد با مواد معدنی برای داشتن طعمی‌بهتر و سلامتی بیشتر

متعادل بودن سطح pH آب، در صنعت آب بطری، روندی رو به رشد است که حالا، شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های تصفیه آب، هر کدام به دنبال سهم خود در این روند هستند. از سویی، افزایش تقاضا برای محصولات و کالا‌ها با رویکرد سلامتی بیشتر برای این شرکت‌ها انگیزه‌ای مضاعف است. رویکردی که ‌نام‌های تجاری صنایع بسته‌بندی را به جذب هرچه بیشتری سهم خود از 30 میلیارد دلاری هزینه شده در این بخش، ‌‌ترغیب می‌کند، حالا به شرکت‌های تولیدکننده دستگاه تصفیه آب رسیده است. تا جایی که به عنوان مثال، شرکتی به نام Mitte، یک سیستم تصفیه آب خانگی ارائه می‌دهد که نه تنها آب را تصفیه می‌کند، بلکه آن را برای سلامتی و داشتن طعمی ‌بهتر، مجدداً با مواد معدنی مفید، غنی می‌کند. این شرکت با شعار تبلیغاتی «آب Mitte نه تنها خالص، بلکه سلامت است» فعالیت می‌کند.

دستگاه های تصفیه آب

البته، سلامتی بیشتر، تنها دلیلی نیست که شرکت‌ها را به سمت رویکرد غنی‌سازی مجدد با مواد معدنی سوق می‌دهد. بلکه طعم آب، از ویژگی‌هایی است که این روز‌ها به شدت مورد بحث و توجه قرار گرفته و مواد معدنی و طعم آن‌ها، به عنوان موضوعی حیاتی شناخته شده است. در واقع، شرکت اتریشی BWT، فعال در زمینه‌ی بهبود کیفیت آب، از طریق تکنولوژی انحصاری منزیم خود، این عنصر را طی فرایندی به آب اضافه می‌کند تا نه تنها خود آب، بلکه قهوه، چای و سایر نوشیدنی‌های تهیه شده از آن، طعم بهتری پیدا کند.

 

نیاز بیش از پیش به گندزدایی

برآورد می‌شود به طور کلی در دنیا، 2.1 میلیارد نفر به آب سالم دسترسی نداشته باشند که از این تعداد، 289 میلیون در آسیا و اقیانوسیه ساکن هستند. بسیاری از منابع آبی در آسیا به شدت از زباله‌های صنعتی و شهری آلوده می‌شوند که این به معنای گسترش باکتری بیماری زای E.Coli نسبت به سایر ویروس‌ها و هوامل بیماری زای حمل شده توسط آب است. بنابراین، تولیدکنندگان دستگاه‌ تصفیه آب، باید بیشتر به فرایند گندزدایی و ضدعفونی کردن آب اهمیت دهند. به همین دلیل است که شاهد هستیم رده‌بندی تولیدکنندگان دستگاه‌های تصفیه آب از نظر بنیاد ملی علوم آمریکا (NSF)، از رده A و B به مثلا رده 3-log E.Coli. تغییر مسیر داده است. این فرایند، تا حدی از سیستم آب آشامیدنی محافظت می‌کند، اما می‌تواند ار طریق روشی پربازده‌‌تر و در سطحی بالاتر از گند زدایی، تکمیل شود.

 

سنجش کیفیت آب در لحظه

روندی جدیدتر در طراحی و توسعه‌ی دستگاه‌های تصفیه آب هوشمند، استفاده از فیلتر‌های متصل است. با فراهم آوردن داده‌های به روز برای سیستم‌های عامل، فیلتر‌های متصل آب می‌توانند با استفاده از توابع نظارت بر کیفیت آب، برای سنجش سطح کیفی آب مصرفی روزانه بهره‌مند شوند. این ابزار و نرم‌افزار‌ها، می‌توانند با پیشرفت خود از سطح مصرف خانگی به سیستم‌های انتقال آّب شهری نیز راه پیدا کنند. به عنوان مثال، مجهز بودن سیستم آب رسانی شهری به سنسور‌های سنجش آب هوشمند، نه تنها می‌تواند در لحظه به مسئولان درباره کیفیت آب هشدار دهد، بلکه می‌تواند با نظارت دقیق بر کیفیت آب، این اطمینان را دهد که کل جامعه به آب سالم دسترسی دارند.

 

تجربه هیجان آب تصفیه شده

اگر تا به حال درباره‌ی آب گازدار برند LaCroix چیزی به گوشتان نخورده، احتمالاً طرفدار آب گازدار نیستید. آب گازدار، ‌‌ترندی است که این روز‌ها برند‌های مطرحی نیز مثل PepsiCo به دنبال آن هستند. تصفیه آب بخش مهمی‌ از فرایند تولید آب است که مصرف‌کنندگان تمایل خود را برای تجربه آن، با وجود قیمت بیشتر نسبت به آب‌های معمولی تصفیه شده، نشان داده‌اند. بنابراین، تولیدکنندگان دستگاه تصفیه‌کننده آب نیز در پاسخ، تمایل خود را به سمت ارائه‌ی راهکار‌هایی سوق می‌دهند که به ارتقای کیفیت آب و‌‌ترجیح مصرف کنندگان می‌انجامد.
این موارد که در بالا ذکر شد، تنها 5 روند در حال وقوع در بازار دستگاه‌های تصفیه آب است، گرچه می‌دانیم که با توجه به این که جهان به سمت زندگی سالم‌‌تر در حرکت است و تقاضا برای آب آشامیدنی سالم رو به افزایش است، گرایش‌های جدیدی به این لیست اضافه خواهد شد.

 

 

 

رفرنس:
https://www.wateronline.com/doc/five-trends-in-the-water-purifier-market-worth-paying-attention-to-0001

امتیازات

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

نظر و بررسی کاربران

اضافه کردن نظر

×

اطلاع از تخفیفات دوره ای و محصولات جدید تصفیه آب