یکی از اولین برندهایی که اقدام به تولید تصفیه آب کرد و توانست شهرت خوبی بدلیل کیفیت بالای تولیدات خود به دست بیاورد، سافت واتر بود. این کارخانه در اصل ابتدا در آمریکا اقدام به تولید دستگاه تصفیه آب کرد و بعداً خطوط مونتاژ این کارخانه در تایوان، ایران و بعداً چین راه‌اندازی شد. دستگاه تصفیه آب سافت واتر امروز دیگر در آمریکا وجود خارجی ندارد و عمدتاً توسط تایوان یافت می‌شود. هر چند خیلی تفاوتی در این دستگاه‌ها وجود ندارد ولی با این وجود باز هم نوع اصیل تایوانی هنوز بهترین نوع در خانواده خود می‌باشد.

تصفیه آب سافت واتر مونتاژ شده در تایوان رایج ‌ترین نوع آن است. این دستگاه‌ها تنوع زیادی دارند. دلیل آن هم این است که قطعات بکار برده شده در آن متفاوت است. اگر تمامی قطعات بکار گرفته شده برای مونتاژ دستگاه تایوانی باشند در کیفیت این دستگاه تردیدی نیست اما در این بین برخی با قطعات چینی و یا ایرانی هم اقدام به مونتاژ دستگاه تصفیه آب سافت واتر می‌کنند که این موضوع می‌تواند در کیفیت اصلی محصول کمی تأثیرگذار باشد و به همین دلیل است که شاید قیمت دستگاه تصفیه آب سافت واتر در همه جا یکسان نیست. نوع مونتاژ شده این دستگاه با قطعات چینی قیمت به مراتب پایین‌تری دارد.

دستگاه تصفیه آب سافت واتر در مدل‌های مختلف تولید می‌شود و عمده‌ی این تولیدات ساده و تک فیلتره هستند یا 5 فیلتره و یا شش فیلتره که بسته به نوع تصفیه آب مورد نیاز کار می‌کنند. با این وجود در جواب سؤال اینکه قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر چرا در همه جا متفاوت است، باید ضمن اشاره به موضوع متفاوت بودن قطعات مونتاژ بکار رفته و ضمناً موضوع 5 یا شش فیلتره بودن دستگاه به عوامل دیگری هم اشاره کرد.

البته باید به این نکته هم اشاره کرد که متأسفانه فروشندگان معمولی دستگاه تصفیه آب هم عمدتاً جواب درستی برای این سؤال به جای مشتریان خود ندارند. اما ما در این پست آن را بیشتر باز می‌کنیم.

موضوع اول حقیقتاً برند یک دستگاه می‌باشد. مثلاً دستگاه تصفیه آب سافت واتر با دستگاه تصفیه آب آکوا دو برند متفاوت هستند. برند اول شهرت برند دوم را ندارد هر چند با بهترین نوع فیلتر و بدنه ساخته شده باشد. مثال ساده‌تر اینکه شما وقتی می‌خواهید یک تلویزیون سونی بخرید باید کمی هزینه‌ی اضافه‌تر صرفاً بدلیل نام و اعتبار این تلویزیون بدهید. این دلیل برای اینکه قیمت آب تصفیه کن سافت واتر با سایر برندها متفاوت است و اصلاً دلیل بر بد بودن کیفیت دستگاه نیست. اما ساخت و نوع فیلترهای دستگاه تصفیه آب سافت واتر هم متفاوت است و این موضوع هم در قیمت دستگاه تصفیه آب سافت واتر تأثیر زیادی دارد. عمدتاً سه نوع دستگاه تصفیه آب توسط شرکت سافت واتر تولید می شود.

 

دستگاه تصفیه آب ساده و ابتدایی

 

اگر قیمت تصفیه آب خانگی سافت واتر برای شما مهم است بهترین گزینه‌ی خرید یک دستگاه بیسیک و ابتدایی است. این دستگاه به راحتی روی میز آشپرخانه قرار می‌گیرد و یا زیر سینک نصب می‌شود. فیلترهای خیلی ساده‌ای دارد و فیلترهای یدکی آن هم خیلی گران قیمت نیستند اما نکته‌ی مهم این است که این دستگاه تنها بو و طعم آب را بهبود می‌دهد و آلاینده‌های بزرگ‌تر آب که موجب سختی آب می‌شوند را حذف می‌کند.

 قیمت تصفیه آب سافت واتر

 

دستگاه تصفیه آب میان رده

 

قیمت دستگاه‌های تصفیه آب سافت واتر میان رده کمی بالاتر از نوع ابتدایی آن است. این نکته را در نظر داشته باشید که هر چه فیلتر دستگاه بیشتر باشد حذف آلاینده‌ها بهتر اتفاق می‌افتد و آب تصفیه شده سلامت و کیفیت بسیار بهتری خواهد داشت. در نوع میان رده دستگاه سافت واتر از 5 مرحله فیلتر استفاده شده که با یک فیلتر ورودی شروع و به یک فیلتر کربن فعال ثانویه ختم می‌شود. این نوع دستگاه قیمت بالاتری دارند ولی علاوه بر سختی آب و گرفتن آلاینده‌های بزرگ‌تر و همچنین بهبود طعم و مزه‌ی آب بسیاری از آلاینده‌های ریزتر در آب که اندازه‌ی آن‌ها به 0.3 میکرون می‌رسد را از بین می‌برند. اما باز هم نمی‌توانند همه‌ی انواع آلوده‌کننده‌های آب مانند باکتری‌ها و میکروب‌ها و آلرژن‌ها را نابود کنند.

 

دستگاه تصفیه آب سافت واتر پیشرفته

 

قیمت دستگاه تصفیه آب سافت واتر پیشرفته گران‌ترین نوع این دستگاه در بازارهای داخلی و خارجی است. این دستگاه تا 7 مرحله هم فرآیند تصفیه آب را انجام می‌دهد. هر چند این نوع دستگاه با نام شش یا هفت مرحله نامیده می‌شوند ولی عمل قلیایی کردن و کلسیومه کردن و منیزیم‌دار کردن آب را هم انجام می‌دهند. فناوری این دستگاه به گونه‌ای است که نه تنها آب را تا 100 درصد تصفیه می‌کند و هر نوع بو و طعمی را از آب می‌گیرد، بلکه با قابلیت اشعه‌ی مادون قرمز خود انواع میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در آب را هم از بین می‌برد و در ضمن آب را از مواد معدنی و مغزی مانند کلسیم و منیزیم غنی می‌کند.

در نتیجه اگر قیمت تصفیه آب سافت واتر برای شما مهم نیست، سعی کنید اولاً دستگاهی را تهیه کنید که تولید و مونتاژ خود تایوان باشد زیرا نوع آمریکایی آن دیگر تولید نمی‌شود فقط تحت لیسانس آمریکا میباشد. ضمناً دستگاه تصفیه آب پیشرفته‌ی سافت واتر را خریداری نمایید تا از کیفیت آب شرب خود خیالتان راحت باشد. رادگستر نوین ارائه‌دهنده‌ی برترین دستگاه‌های تصفیه آب در ایران آماده‌ی همکاری و فروش اصلی‌ترین و برترین نوع دستگاه‌های تصفیه آب سافت واتر و آکوا به مشتریان عزیز خود می‌باشد.