مقالات تصفیه آب

آب تصفیه شده دوستدار قلب شما

29 سپتامبر روز جهانی قلب است و توجه جهانی به یکی از سخت کوش ترین اعضای بدن معطوف می گردد. اما به راستی می دانید یکی از ساده ترین راههای حفظ سلامت بدن همین نوشیدنی آب سالم و تصفیه شده است.

ادامه مطلب...

عوامل موثر در میزان مصرف آب

همه ما می دانیم که مصرف آب آشامیدنی پاک و تصفیه شده تا چه حد برای سلامتی ما مهم می باشد. ولی یک سئوال همیشگی وجود دارد که براستی چه مقدار آب باید بنوشیم. پاسخی که بطور معمول می شنویم 8 لیوان در روز است ولی از نظر علمی یک نسخه یکسان برای همه وجود ندارد. در ادامه به عواملی که برای مقدار مصرف آب روزانه تعیین کننده اند می پردازیم.

ادامه مطلب...

علائم کم آبی بدن

کم آبی بدن زمانی رخ می دهد که مصرف آب نسبت به از دست دادن آب کمتر است. مصرف ناکافی آب سالم و تصفیه شده و همچنین از دست دادن بیش از حد آب بدن، هر دو باعث کم آب و دی هیدراته شدن بدن می گردند. گرمای تابستان و افزایش سطح فعالیت از عوامل ایجاد کم آبی در صورت جبران نشدن آب مصرفی هستند.

ادامه مطلب...

حذف آنتی بیوتیک ها از آب های آلوده

در سالهای اخیر به همراه رشد فزاینده جمعیت، گسترش صنعت و کشاورزی و کمبود آب سالم در جهان و به خصوص در ایران ضرورت تصفیه و بازیابی آب های مصرفی اهمیت خاصی پیدا کرده است. پیشرفت فعالیتهای صنعتی و ورود پسابهای آلوده ناشی از آنها به منابع آب، تهدید بزرگی برای محیط زیست محسوب میشود .

ادامه مطلب...

8 لیوان آب در روز درست یا غلط

همه ما بارها شنیده ایم که اسفناج دارای آهن بالایی می باشد. ولی از نظر علمی واقعیت نداشته و یک اشتباه تایپی بوده که توسط یک محقق امریکایی در سال 1890 رخ داده. این محقق مقدار آهن موجود در اسفناج را 3.4 میلی گرم در هر 100 گرم تخمین زد ولی به اشتباه 34 میلی گرم در هر 100 گرم تایپ و ثبت شد.

ادامه مطلب...

دانستنیهای جالب درباره آب

ما بارها در اخبار، مجلات و رسانه های گوناگون از فواید آب و خطرات کمبود آن با خبر می شویم. همه ما می دانیم که برای حفظ و نگه داری منابع این ماده حیاتی باید کوشا باشیم. ولی براستی چقدر با این ماده آشنایی داریم. در این مقاله به ذکر حقایقی از این ماده می پردازیم که شاید کمتر شنیده باشید.

ادامه مطلب...