4.67 (3 رای)

یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در منازل دستگاه‌های تصفیه آب خانگی هستند. این دستگاه‌ها شامل قطعات مختلفی هستند که از جمله مهترین آن‌ها فیلتر دستگاه است. خرید فیلتر تصفیه آب از فروشگاه‌های سطح شهر و همچنین فروشگاه‌های اینترنتی امکان پذیر است. فروش اینترنتی فیلتر تصفیه آب در بسیاری از سایت‌های معتبر فروش لوازم جانبی دستگاه‌های تصفیه کن آب انجام می‌شود.

تعویض فیلتر آب تصفیه کن به طور معمول توسط اپراتور‌های معرفی شده توسط شرکت انجام می‌شود. تعویض فیلتر‌های دستگاه آب تصفیه کن کار سختی می‌باشد و به راحتی توسط هر فردی می‌تواند انجام بگیرد.

قیمت فیلتر‌های تصفیه آب متناسب با کشور سازنده آن و همچنین کیفیت و عمر آن می‌تواند متفاوت باشد. امروزه خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب بسیار ساده بوده و تنها با چند کلیک یا تماس می‌توانید فیلتر مورد نظر خود را خریداری کنید.

برای شناخت هر چه بیشتر فیلتر‌های دستگاه تصفیه آب در ادامه به انواع فیلتر‌ها موجود در بازار اشاره می‌شود. همچنین قیمت‌های حدودی برای هر کدام ارائه می‌شود که با توجه به شرایط بازار ممکن است تغییرات محدودی داشته باشد. همچنین در مورد تعویض فیلتر و چگونگی کارکرد هر کدام از این مراحل فیلتر صحبت می‌شود. در انتهای این مقاله نکات مهمی در مورد خرید آنلاین فیلتر دستگاه تصفیه آب ارائه می‌شود.

انواع فیلتر تصفیه آب خانگی

فیلتر‌ها در واقع قطعاتی از دستگاه تصفیه آب خانگی هستند که وظیفه جدا کردن انواع آلودگی‌ها از آب را دارند. اکثر دتسگاه‌های تصفیه آب برای بالا رفتن کیفیت آب فیلتر‌هایی با مواد مختلف در مسیر آب قرار می‌دهد تا تمامی آلودگی آب برطرف شود. برای خرید فیلتر تصفیه آب توجه کنید که برای کدام مرحله از دستگاه قابل استفاده می‌باشد. هر دستگاه تصفیه آب دارای 6 مرحله تصفیه آب است که با فیلتر‌های با مواد مختلف وجود دارند. در بیشتر دستگاه‌های تصفیه آب خانگی 6 مرحله که به ترتیب به فیلتر‌های پلی پرو پلین، کربن گرانول، کربن بلاک، ممبران، کربن خطی و فیلتر حفظ مواد معدنی معروف هستند تشکیل شده است. فروش فیلتر تصفیه آب معمولا با قیمت مناسب تری انجام می‌گیرد. در این قسمت به خصوصیات و وظایف برخی از این فیلتر‌ها اشاه می‌شود.

فیلتر پلی پروپلین: این فیلتر اولین مرحله از آلودگی زدایی از آب است که معمولا آشغال‌ها و لجن‌های درشت آب را میتواند جدا کند. این فیلتر همانطور که از اسمش پیداست از الیاف پلی پروپلین تشکیل شده است که قطر آن‌ها در بیشتر دستگاه‌های تصفیه آب در حدود 5 میکرون است.

فیلتر کربن گرانول: دومین مرحله از پاکسازی و تصفیه آب در دستگاه‌های تصفیه آب توسط فیلتر کربن گرانول انجام می‌گیرد. این فیلتر در واقع باعث حذف برخی از مواد شیمیایی مضر از آب می‌شود. همچنین طعم و بوی آب در این فیلتر بهبود پیدا می‌کند. خرید اینترنتی فیلتر تصفیه اب برای مرحله دوم تصفیه امکان پذیر بوده و دارای قیمت مناسبی نیز می‌باشد.

فیلتر کربن بلاک: این فیلتر که به عنوان مرحله سوم پاکسازی است، همانند فیلتر کربن گرانول عمل کرده و مراحل تصفیه سازی را تکمیل می‌کند. این فیلتر می‌تواند ذرات آلودگی کمتر از 5 میکرون را حذف کند. البته با توجه به نیاز مشتری مقدار قطر الیاف می‌تواند تا 1 میکرون نیز کاهش پیدا کند. که این موارد بستگی به میزان آلودگی آل در ان منطقه دارد.

فیلتر ممبران: از جمله مراحل اصلی تصفیه اب مرحله عبور آب از فیلتر ممبران است. این فیلتر از لایه‌هایی با فشردگی بالا تشکیل شده است که معمولا در دستگاه‌های تصفیه آب به رنگ آبی مشخص است. این فیلتر توانایی از بین بردن بیشتر آلودگی‌هایی که از سه مرحله فیلتر قبلی عبور کرده را دارد. از بین بردن آلودگی‌هایی همچون ویروس، انگل، نیتریت، نیترات، آرسنیک و فلزات سنگین از جمله وظایف این فیلتر می‌باشد. همچنین ظعم آب را نیز بهبود می‌بخشد.

فیلتر کربن خطی: پنجمین مرحله از پاکسازی آب توسط فیلتر کربن خطی انجام می‌گیرد. در این فیلتر مخزن آبی وجود دارد که وظیفه آن بهبود طعم و بوی آب است. وجود ماده کربن یکی از عوامل اصلی برای جدا کردن آلودگی از آب است زیرا که این ماده دارای خاصیت ضد عفونی کننده و ضد میکروب دارد. به همین دلیل در برخی از مراحل تصفیه از این ماده استفاده شده است.

فیلتر حفظ مواد معدنی: این فیلتر که آخرین مرحله از تصفیه آب است وظیفه حفظ مواد معدنی و املاح موجود در آب را دارد. این فیلتر نیز همانند فیلتر قبل دارای یک مخزن پر از مواد معدنی است که به این موضوع کمک می‌کند. قیمت فیلتر تصفیه آب در مرحله آخر متناسب با شرایط بازار می‌تواند متغیر باشد.

 خرید اینترنتی فیلتر تصفیه آب خانگی

قیمت انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب

قیمت فیلتر‌های تصفیه آب با توجه به نوع و مدل آن‌ها می‌تواند متغیر باشد. به عنوان مثال قیمت فیلتر‌های ممبران ژاپنی با توجه به کیفیت ساخت آن‌ها بالاتر از نمونه مشابه چینی است. برای خرید فیلتر تصفیه آب سعی کنید با یک متخصص در این زمینه مشورت بگیرید تا بهترین جنس را با مناسب ترین قیمت خریداری کنید. خرید فیلتر تصفیه آب از جمله به صرفه ترین و بهینه ترین روش‌ها است. در این روش شما کافیست نام فیلتر مورد نظر خود را در سایت‌های مرتبط جستجو کنید تا نسبت به قیمت هر کدام از آن‌ها متناسب با کیفیت شان آگاه شوید. همچنین در برخی موارد پشتیبانی و نصب رایگان برای هر خرید شما از سایت‌های اینترنتی به شما ارائه می‌گردد.
در ادامه در مورد قیمت انواع فیلتر‌های موجود در بازار صحبت می‌کنیم.

قیمت فیلتر ممبران تصفیه آب

 همانطور که در معرفی فیلتر‌ها و مراحل تصفیه آب صحبت شد، مرحله چهارم یا همان فیلتر ممبران یکی از مراحل مهم در انجام تصفیه آب است. در واقع با توجه به اینکه در این مرحله بسیاری از مواد شیمیایی و سمی از آب جدا می‌شود باید نسبت به انتخاب یک فیلتر با کیفیت اطمینان حاصل کرد. قیمت فیلتر ممبران ro با توجه به شرایط بازار مناسب بوده و همچنین کیفیت لازم را برای تصفیه آب دارد.

 

فیلتر ممبران ژاپنی

قیمت فیلتر ممبران ژاپنی با توجه به کیفیت بالای آن‌ها و همچنین کمیاب بودن در بازار نسبت به نمونه‌های مشابه بالاتر است. در خرید فیلتر تصفیه آب به شرکت سازنده محصول توجه کنید. معمولا شرکت‌های آمریکایی و ژاپنی دارای کیفیتی مناسب هستند. محدود قیمت این فیلتر‌ها با توجه به شرایط بازار می‌تواند متغیر باشد.

 

فیلتر ممبران filmtec

یکی دیگر از انواع فیلتر‌های تصفیه آب که در بازار موجود است، فیلتر ممبران filmtec است. این نوع از فیلتر‌ها با توجه به کیفیت متوسط شان دارای قیمتی به نسبت پایین تر از نمونه‌های مشابه آمریکایی و ژاپنی هستند. فروش اینترنتی فیلتر تصفیه آب filmtec از طریق سایت‌های مختلفی انجام می‌شود. این فیلتر‌ها ساخت کشور چین هستند.

 

فیلتر تصفیه آب cck

یکی دیگر از برند‌های معروف در صنعت فیلتر سازی شرکت cck است. این فیلتر تصفیه آب با داشتن پوششی بسیار ریز می‌تواند ذرات آلودگی را از آب جدا کند. برند سی سی کا از جمله برند‌های با سابقه در این زمینه بوده و دارای فیلتر‌های بسیار با کیفیت و قابل اعتماد می‌باشد. محدوده قیمت این مدل از فیلتر‌ها نیز بسیار متنوع است.

فیلتر تصفیه آب سافت واتر

 برای خرید فیلتر تصفیه آب سعی کنید کیفیت برند‌های مختلف را از متخصصان جویا شوید. از جمله برند‌های معروف دیگر در زمینه تولید فیلتر شرکت سافت واتر است. این شرکت دارای گارنتی تعویض قطعات و پشتیبانی است که کمک زیادی به حل ایرادات دستگاه می‌کند.

تعویض فیلتر آب تصفیه کن

 پس از خرید فیلتر‌ها جدید نیاز به تعویض فیلتر آب تصفیه کن است. معمولا در خرید اینترنتی فیلترهای دستگاه تصفیه اب این امر به صورت رایگان توسط شرکت فروشنده انجام می‌پذیرد. برای تعویض فیلتر آب تصفیه کن کافیست ابتدا دستگاه را خاموش کرده و پس از آن فیلتر مورد نظر را از هوزینگ خارج کرده و و فیلتر جدید را جایگزین کنیم. البته برای انجام این اعمال جزییاتی لازم است که معمولا می‌توانید از پشتیبان دستگاه یا سایت فروشنده بپرسید. تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی معمولا زمان‌هایی است که دستگاه آب را با طعم و یا مزه خاص بیرون می‌دهد. در مورد زمان تقریبی تعویض فیلتر‌ها نیز در قسمت بعد توضیحاتی بیشتری ارائه می‌شود.

 

زمان تعویض فیلترهای آب تصفیه کن

همانطور که در قسمت انواع فیلتر توضیح داده شد، هر دستگاه تصفیه آب دارای 6 فیلتر است (در برخی موارد دارای مراحل 7 و 8 نیز می‌باشد). اولین فیلتر که دارای الیاف پلی پروپیلن است باید هر 6 ماه یکبار تعویض گردد.

 

تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

از جمله مواردی که برای تعمیرات دستگاه تصفیه آب بسیار لازم و ضروری است، نقشه دستگاه تصفیه آب می‌باشد. در شکل زیر شمای کلی از یک مجموعه کامل از تصفیه آب خانگی را مشاهده می‌کنید. همانطور که در شکل مشاهده می‌کنید آب از ورودی لوله گرفته شده و مستقیما به سمت هوزینگ‌ها و فیلتر‌های درون آن فرستاده می‌شود. پس از آن با کمک پمپ وارد مخزن شده تا به سمت شیر خروجی حرکت کند. در برخی موارد تغییراتی در تعداد هوزینگ‌ها و یا تصفیه مجدد در دستگاه تصفیه آب صورت می‌گیرد که البته فرآیند عملکردی آن‌ها نیز مشابه می‌باشد. در برخی از مناطق که کیفیت آب پایین تر از استاندارد می‌باشد این مدت زمان کوتاه تر می‌شود. برای تعویض فیلتر‌های کربن گرانول و بلاک نیز مدت زمان مشابه نیاز است. فیلتر ممبران که مهمترین فیلتر دستگاه می‌باشد، معمولا هر یکسال یکبار تعویض می‌گردد. دو فیلتر دیگر نیز متناسب با نیاز هر یک تا دو سال تعویض می‌شوند. توجه کنید که تعویض فیلتر آب تصفیه کن در کیفیت آب خروجی از دستگاه تاثیر زیادی دارد.

فروش ویژه اینترنتی فیلتر تصفیه آب

برای خرید فیلتر تصفیه آب می‌توانید به دو روش عمل کنید. روش اول و عمومی آن رفتن به سطح شهر و خرید از مغازه‌های مرتبط در این زمینه است. اما روش دوم که امروزه دارای شرایط بهتری است و مزایای بیشتری را برای مشتری فراهم می‌کند، خرید اینترنتی فیلتر آب تصفیه کن است. قیمت فیلتر‌های تصفیه آب در فروشگاه‌های اینترنتی به صرفه تر است. در کنار مناسب تر بودن قیمت در این فروشگاه پشتیبانی مناسب و حتی در برخی موارد نصب رایگان از جمله خصوصیات خرید به این روش است. با توجه به شرایط بازار قیمت دقیقی را نمی توان برای محصولات وارداتی مانند فیلتر تصفیه آب ارائه داد. خرید فیلتر تصفیه آب که در کشور‌های ژاپن و آمریکا ساخته شده است معمولا کیفیت بالاتری نسبت به سایر کشور‌ها داشته و همچنین قیمت‌هایی به نسبت بالاتر نیز دارند. در بسیاری از سایت‌ها فروش اینترنتی فیلتر تصفیه آب به صورت چند تایی و با تخفیف‌های مناسبی ارائه می‌گردد.

 

 

 

 

رفرنس:

https://www.hometips.com/drinking_water_filters.html
https://www.quora.com/I-want-to-get-a-water-purifier-Is-it-okay-to-buy-it-online

امتیازات

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
4.67

نظر و بررسی کاربران

5.00

ممنون از سایت خوبتون با اطلاعات کامل و با خیال راحت سفارش دادم

4.00

یه سری چیزارو متوجه نشدم باید روان تر توضیح بدین

5.00

ممنون از اطلاع رسانی خوبتون

اضافه کردن نظر