احتمالا با توجه به خطراتی که در خوردن آب ناسالم وجود دارد برای همه‌ی‌ ما پیش سوال پیش آمده که چه نوع دستگاه تصفیه آبی بخریم؟ سوالی که جواب دادن به آن بسیار مهم است به چند دلیل: آب آشامیدنی سیستم لوله‌کشی شهری کیفیت لازم را ندارد و آلاینده‌های زیادی داخل آب وجود دارند که حتما باید توسط یک دستگاه تصفیه آب خانگی تصفیه شوند.

هر کدام از انواع دستگاه‌های تصفیه آب خانگی کاربردهای خاص خودشان را دارند و کارایی آن‌ها مشخص است و باید حتما از دستگاه تصفیه آب خانگی متناسب با نوع آلایندگی و سختی آب و استفاده کرد.

برندهای زیادی دستگاه‌های تصفیه‌ آب را تولید می‌کنند و نمی‌‌توان به راحتی تشخیص داد که بهترین برند تصفیه آب کدام است.

دستگاه‌های تقلبی و جعلی در بازار وجود دارند که حتما باید در خرید دستگاه تصفیه آب دقت کافی داشته باشیم تا دستگاه‌های اورجینال و باکیفیت بالا خریداری کنیم.

اینجاست که باید حتما قبل از اقدام به خرید، یک راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب را مطالعه کنید تا با اطمینان خاطر دستگاه موردنظر خود خریداری کنید و بهترین دستگاه را در منزل و یا محل کار خود داشته باشید تا همیشه آبی سالم و پاکیزه داشته باشید و سلامتی خود را تضمین کنید.

ما در ادامه به شما بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را معرفی خواهیم کرد. در مورد بهترین مارک تصفیه آب خانگی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهیم داد و به شما کمک خواهیم کرد تا درست و با خیال راحت دستگاه موردنظر خود را تهیه کنید.

 

بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی

می‌دانید که تایوان یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های دستگاه تصفیه آب در جهان است. دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی به اکثر کشورهای جهان ارسال می‌شوند و بسیاری از متخصصین در حوزه‌ی تصفیه آب بهترین مارک تصفیه‌ آب را دستگاه‌ها و کمپانی‌های تایلندی می‌دانند. اگر می‌خواهید بدانید که چه دستگاه تصفیه آبی بخریم با این برندهای تولیدکننده دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی آشنا شوید.

 بهترین برندهای دستگاه تصفیه آب خانگی

برند سافت واتر

سافت واتر یکی از قدیمی‌ترین و باسابقه‌ترین برندهای تولید دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی است. برخی آن را بهترین نوع برند تصفیه آب می‌دانند. دستگاه‌های مختلف و متنوعی تولید می‌کند و اکثر کشورهای جهان از دستگاه‌های آن استفاده می‌کنند. انواع دستگاه‌های اسمز معکوس یا همان RO، دستگاه‌های مجهز به فیلترهای اضافی تا 8 مرحله، دستگاه‌های الترافیلتراسیون و دستگاه‌های نرم‌کننده آب جزو محصولات برتر این برند تایوانی هستند.

فرقی نمی‌کند چه دستگاهی نیاز دارید. دوست دارید از دستگاه‌های زیرسینکی استفاده کنید یا روی سینک؟ سافت واتر برای تمام شرایط دستگاه‌های خاص و ویژه‌ی خود را دارد. چند ویژگی مهم دستگاه‌ تصفیه آب خانگی تایوانی برند سافت واتر عبارتند از:

  • حذف تمام رسوبات از آب
  • حذف آلاینده‌های شیمیایی و میکروارگانیسم‌ها
  • تنظیم و استانداردسازی سختی آب
  • حذف نیترات و مشتقات آن از آب
  • استانداردسازی رنگ، مزه و طعم آب

با این دستگاه خیال شما از بابت کیفیت آب آشامیدنی راحت می‌شود و می‌توانید تمام نگرانی‌های خود از بابت بیماری‌های ناشی از آب آلوده را به دست فراموشی بسپارید.

 

برند سی سی کا

سی سی کا هم تایوانی است. یک برند با نامی آشنا که بهترین مارک تصفیه آب را تولید می‌کند. یک کمپانی بزرگ که از مجهزترین تجهیزات در ساخت دستگاه‌های تصفیه آب استفاده می‌کند و کیفیت دستگاه‌های آن بسیار بالا هستند. ابتدا به ویژگی‌های ساختی و تولیدی این دستگاه‌ها می‌پردازیم. بسیار ایمن هستند و درصد خطای بسیار کمی دارند.

امکان نشتی آب از داخل آن‌ها بسیار کم است.

فیلترهای آن بسیار باکیفیت هستند و اجازه نمی‌دهند رسوبات، نمک‌های محلول و غیرمحلول و آلاینده‌های شیمیایی و زیستی از داخل این فیلترها عبور کنند.

مصرف برق کمی دارند و می‌توانند به راحتی هزینه‌های برق شما را نسبت به سایر دستگاه‌های مشابه پایین‌تر بیاورند.

به هواگیری مداوم نیازی ندارند و اگر به درستی نصب شوند احتمال محبوس شدن هوا در داخل آن بسیار کمتر است.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

سی سی کا هم گستره‌ی وسیعی از انواع دستگاه‌های تصفیه آب را در اختیار شما قرار می‌دهد. از دستگاه‌های الترافیلتراسیون گرفته تا دستگاه‌های 5 و 6 و 7 و حتی 8 مرحله‌ای که کیفیت و راندمان بسیار بالایی دارند. اگر به دنبال بهترین مارک تصفیه آب هستید سی سی کا گزینه‌های متعددی رو در اختیار شما قرار می‌دهد.

برند آکوا

آکوا هم تولیدکننده دستگاه آب تصفیه کن تایوانی هستند. اگر از متخصصین حوزه‌‌ی تصفیه بپرسید که چه دستگاه تصفیه آبی بخریم قطعا میان گزینه‌هایی که به شما معرفی می‌کنند یکی از این دو برند را هم خواهند گفت. این دو برند به نسبت جدیدتر هستند و مطابق با دانش تخصصی روز در حوزه‌ی تصفیه آب جلو می‌روند و اگر نگاهی به دستگاه‌های این دو برند بیندازید مطمئنا طراحی متناسب با ذائقه‌ی روز را در آن‌ها می‌بینید.

دستگاه‌های این دو برند حرفه‌ای و پرقدرت هستند و می‌توانند هر نوع آلایندگی را از آب پاک کنند. این دو برند فیلتر و قطعات یدکی تصفیه آب هم تولید می‌کنند. فیلترهایی که کیفیت بسیار بالایی دارند و می‌توانند تا مدت‌ها بدون نیاز به تعویض زودهنگام برای شما کار کنند.

 

آیا دستگاه تصفیه آب ایرانی خوبه؟

افراد زیادی در مورد بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی می‌پرسند. اما باید در نظر داشته باشید که در حال حاضر تکنولوژی ساخت دستگاه تصفیه آب در ایران به روش اسمز معکوس وجود ندارد. می‌دانید که اسمز معکوس یکی از بهترین روش‌ها برای تصفیه آب است و تولید ممبران برای اسمز معکوس کار سختی است و نیاز به تجهیزات بسیار پیشرفته و گران‌قیمت دارد.

اما برخی دستگاه‌ها در ایران مونتاژ می‌شوند. یعنی اکثر قطعات اساسی آن از خارج از کشور وارد می‌شود و در ایران قطعات دیگر آن مونتاژ و سرهم‌بندی می‌شوند و تحت عنوان بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی به فروش می‌رسانند. این دستگاه‌ها چند ایراد عمده دارند.

اول اینکه چون مونتاژ این دستگاه‌ها معمولا با توجه به نمونه‌های از پیش‌ساخته‌ی خارجی است ممکن است ناسازگاری‌های در داخل دستگاه وجود داشته باشد که باعث افت کیفیت دستگاه می‌شود. از این جهت عملا نمی‌توان پاسخی برای بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی پیدا کرد.

با اینکه پیشرفت‌های زیادی اخیرا در این حوزه صورت گرفته است اما همچنان تکنولوژی آن به طور کامل به بهره‌برداری نرسیده است. امیدواریم که این اتفاق به زودی در صنعت و تولید ملی کشور اتفاق بیفتد و شاهد تولید دستگاه‌های باکیفیت و در مواردی بهتر از دستگاه‌های خارجی باشیم. جالب است بدانید که مونتاژ دستگاه‌ها هم بیشتر دستگاه‌های تایوانی را مدنظر قرار داده است و اکثر دستگاه‌هایی که به عنوان بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی به فروش می‌رسند دستکاری‌شده‌ی برندهای معتبر تایوانی یعنی سافت واتر، سی سی کا و آکوا می‌باشند.

 

دستگاه تصفیه آب چه مارکی خوبه؟

ما بهترین برند تصفیه آب را به شما معرفی کردیم که سافت واتر، سی سی کا و آکوا گزینه‌های اصلی بودند. دلایلی که آن‌ها را به بهترین مارک تصفیه آب تبدیل کرده است را هم بیان کرده‌ایم. در اینجا می‌خواهیم اطلاعات ویژه‌ای از دستگاه‌های تصفیه آب این برندها برای شما ارائه کنیم.

بهترین مارک تصفیه آب از میان این سه برند گفته شده به طور کلی قابل تشخیص نیست و چند دلیل برای آن وجود دارد.

اول اینکه هر دستگاه و هر مارک کیفیت و کارایی مخصوص خود را دارد. برخی از این دستگاه‌ها به طور اختصاصی روی حذف نیترات کار می‌کنند. برخی آلاینده‌های شیمیایی را در اولویت قرار می‌دهد، برخی روی سختی آب تمرکز می‌کنند و این شما هستید که باید تشخیص بدهید کدام دستگاه با شرایط شما سازگارتر است. به طور مثال در برخی قسمت‌های تهران سختی آب بیشتر از حد استاندارد است. در نتیجه بهترین دستگاه تصفیه آب برای این منطقه دستگاهی است که سختی آب را کاهش دهد و شاید حتی نیازی به فیلتر فرابفنش هم نداشته باشد.

 بهترین مارک دستگاه تصفیه آب خانگی

قیمت یکی از موارد مهم است. به هر حال بودجه‌ی شما برای خرید آب تصفیه کن می‌تواند عاملی تعیین‌کننده در انتخاب بهترین برند تصفیه آب باشد. برخی برندهای آمریکایی دستگاه‌های باکیفیتی تولید می‌کنند اما قیمت آن‌ها بسیار زیاد است. یعنی عملا دو برابر قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی است. با اینکه از نظر امکانات کاملا مشابه هم هستند اما دستگاه‌های خود را با قیمت بالایی به فروش می‌رسانند. از این رو قیمتی که هر برند برای محصولاتش در نظر می‌گیرد عاملی تعیین‌کننده و مهم است.

اگر قصد دارید بهترین برند تصفیه آب را برای خانه و محل کار خود تهیه کنید این نکاتی که گفته شد را در وهله‌ی اول مد نظر داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از اقدام به خرید حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. یک مشاوره قبل از خرید از یک منبع معتبر می‌تواند اطمینان خاطر بیشتری در خرید بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی به شما بدهد. راد گستر نوین مشاوره‌ی رایگان انتخاب و خرید بهترین مارک دستگاه تصفیه آب را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با خیال راحت و آرامش خاطر اقدام کنید.

توصیه می‌شود حتما راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب را مطالعه کنید و موارد گفته شده را به طور کامل بررسی کنید تا بتوانید دستگاهی خریداری کنید که در مرحله‌ی اول اورجینال باشد و کارایی بسیار بالایی داشته باشد و بتوانید تا سال‌ها از آن استفاده کنید. ما یک راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب را برای شما آماده کرده‌ایم که تمام نکات و قابلیت‌ها و ویژگی‌های دستگاه را به طور کامل زیر ذره‌بین برده‌ایم و به شما کمک می‌کنیم تا انتخابی مطمئن داشته باشید.

 

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آّب خانگی

با مطالعه‌ی راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب با تمام قابلیت‌ها و ویژگی‌های دستگاه آشنا می‌شوید و خواهید دانست چه دستگاهی با چه امکاناتی برای شما مناسب‌تر است. به این نکات دقت باشید.

در اولین و مهم‌ترین مرحله سعی کنید دستگاه را از نمایندگی معتبر سافت واتر و سی سی کا و آکوا در ایران خریداری کنید. خرید از نمایندگی اصالت کالا را برای شما تضمین می‌کند و اگر مشکل یا ایرادی هم در دستگاه مشاهده کنید به راحتی می‌توانید از طریق نمایندگی اقدام کنید تا مشکل در مدت زمانی بسیار کم رفع و رجوع شود.

به نوع دستگاه توجه ویژه‌ای داشته باشید در حال حاضر دستگاه‌های اسمز معکوس یا RO که یک ممبران ویژه برای تصفیه آب دارند بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی هستند. این دستگاه‌ها عمدتا دارای 5 مرحله و یا بیشتر هستند. هر کدام از این مراحل فیلترهای ویژه‌ای دارند که برای هدف خاصی کار گذاشته شده‌‌اند. فیلتر پلی پروپیلن برای جذب رسوب، فیلتر کربن برای نمک‌های محلول و غیرمحلول، ممبران برای از بین بردن آلاینده‌ها و همچنین تنظیم سختی آب، فیلتر فرابنفش برای از بین بردن میکروارگانیسم‌های شیمیایی و زیستی، فیلتر قلیایی برای از کاهش pH آب، فیلتر اینفرارد برای اکسیژن ‌سازی و سایر فیلترها که عمدتا تا 8 مرحله هم امکان اضافه کردن فیلتر وجود دارد.

به جنس و متریال به کار برده شده در ساخت بدنه و فیلترهای دستگاه توجه داشته باشید. بدنه‌ی این دستگاه‌ها عمدتا از پلاستیک پلیمری ساخته می‌شوند و حالت سختی دارند. مخصوصا دستگاه‌های برند سافت‌واتر و سی سی کا از یک پلاستیک مقاوم ساخته شده‌اند که کیفیت بسیار بالایی دارند.

حجم مخزن می‌تواند یک عامل مهم باشد. مخصوصا برای مواقعی که آب قطع می‌شود یک منبع آب اضافی برای تامی آب آشامیدنی سالم محسوب می‌شود مخزن‌های 12 لیتری و یا 18 لیتری می‌توانند گزینه‌ی مناسبی باشند. دقت داشته باشید که مخزن از جنس ضد باکتری ساخته شده باشد. چرا که اگر آب به مدت زیادی داخل مخزن به صورت راکد بماند امکان رشد باکتری‌ها داخل آن وجود دارد. سافت واتر و آکوا و سی سی کا از نوعی پلاستیک استفاده می‌شوند که قسمت داخلی آن مس‌ اندود شده است و همانطور که می‌دانید مس خاصیت ضد باکتری دارد و هیچ باکتری و میکروارگانیسم زنده‌ای امکان فعالیت در این مخزن‌ها را ندارد. نوع و محل قرارگیری دستگاه هم بسیار مهم است. در حال حاضر دستگاه‌های زیرسینکی پر فروش ترین نوع دستگاه تصفیه آب هستند. به طور کامل زیر سینک قرار می‌گیرند و بدون اینکه دیده شوند و یا باعث شلوغ شدن و به هم ریختن روی سینک شوند عمل تصفیه را انجام می‌دهند بی‌صدا هستند و اگر به درستی نصب شده باشند با کمترین ارتعاش کار می‌کنند و آبی سالم و پاک را در اختیار شما قرار می‌دهند.

یکی از موارد مهم در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب توجه به اورجینال بودن آن است. برای اینکه مطمئن شوید دستگاهی که خریده‌اید اورجینال است. چند راه‌حل ساده وجود دارد.
اگر دستگاه را از نمایندگی معتبر برند دستگاه تصفیه آب خریداری کنید خیال شما از بابت اورجینال بودن دستگاه راحت می‌شود.

تعداد مراحل تصفیه آب بسیار مهم است. اگر دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس با کمتر از 5 مرحله تهیه کنید اطمینان داشته باشید که جزو دستگاه‌های تایوانی اصل نیست.

برند دستگاه و علائم نصب آن باید به طور کامل و بدون هر گونه غلط املایی روی دستگاه درج شده باشند.

تمام موارد لازم برای نصب و راه‌اندازی دستگاه باید در داخل محتویات بسته‌بندی دستگاه وجود داشته باشند. دستگاه‌هایی که تقلبی هستند عمدتا محتویات ناقصی دارند. قیمت دستگاه هم بسیار مهم است. اگر احساس می‌کنید قیمت یک دستگاه تصفیه آب خیلی کمتر از نرخ بازار و قیمت واقعی آن است می‌تواند تقلبی باشد.

دستگاه‌های اورجینال دارای گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش هستند که توسط نمایندگی‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد. دستگاه‌های بدون گارانتی هیچگونه تضمینی ندارند و اصلا نمی‌توان از کارایی و عملکرد آن اطمینان حاصل کرد.

این راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب را جدی بگیرید تا بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را برای منزل و محل کار خود تهیه کنید.

تمام نکات گفته شده در این مقاله را به صورت جمع‌بندی شده و خلاصه برای شما بیان خواهیم کرد.
بهترین برند تصفیه آب یکی از گزینه‌های سافت واتر، سی سی کا، آکوا و آکوا پرو است. دستگاه تصفیه آب خانگی تایوانی که برای ایران و آلودگی آب و سختی آب در ایران هم بسیار مناسب هستند.

در حال حاضر نمی‌توان بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ایرانی را معرفی کرد. چرا که تکنولوژی ساخت کامل آن در ایران وجود ندارد و اکثر دستگاه‌هایی که تحت عنوان ایرانی به فروش می‌رسند مونتاژ هستند.

در هنگام انتخاب و خرید به راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب دقت کنید و سعی کنید تمام مراحل گفته شده و نکات مهم و ضروری را رعایت کنید.
پیشنهاد می‌شود حتما با یک مشاور یا متخصص دستگاه‌های تصفیه آب مشورت کنید تا با خیال راحت و آرامش خاطر بهترین مارک تصفیه آب را برای منزل و محل کار خود تهیه کنید.

 

اشتراک در واتساپ اشتراک در تلگرام