در این مقاله به چند نوع دیگر از فیلترهای مرسوم دستگاه های تصفیه آب می پردازیم. فیلترهای کربن فعال شده این فیلترها به عنوان پالایه‌های کربن یا پیش پالایه‌ها نیز شناخته می‌شوند و معمولاً مسئول برداشتن ذرات بزرگ‌تری مانند رسوب و لای از آب شما هستند.

این پالایه‌ها با جلب و جذب این ذرات کار می‌کنند بنابراین دیگر درون مایعی وجود ندارند که از شیر آب شما خارج می‌شود.

پالایه کربن فعال شده نیز مطمئن می‌شود که نتیجه نهایی چیزهای بو مانند کمتری داشته باشد و مزه بسیاری بهتری دارد. این امر بدین دلیل است که مقدار کلر و آلاینده‌های دیگر که آب شما را بودار و یا صرفاً برای آشامیدن ناخوشایند می‌کنند کاهش می‌دهند.

این نوع از پالایه‌ها به طرز باور نکردنی رایج هستند که دلیل اصلی آن توانایی برداشتن تمام انواع آلاینده‌هایی است که می‌توانند برای سلامت شما خطرناک باشند و همچنین اطمینان حاصل می‌کنند که نتیجه نهایی تمیز و بدون بو است.

می‌دانم که این امر تا حدودی مبهم به نظر می‌رسد بنابراین اگر می‌خواهید بیشتر بفهمید می‌توانید نگاهی به بخش در رابطه با فیلتر آب اسمز معکوس ما داشته باشید.

فیلترهای قلیایی

این پالایه‌ها از فرآیندی با نام برقکافت (الکترولیز) استفاده می‌کنند. این فرآیند بدین معنی است که آب از روی صفحاتی عبور می‌کند که دارای بار الکتریکی هستند و به دو جریان تفکیک می‌شود. یکی از این جریان‌ها قلیایی و دیگری اسیدی است.

در نتیجه  آب نرم‌تری را دریافت خواهید کرد، آبی که خاصیت اسیدی پایینی داشته باشد برای پوست شما نیز بسیار بهتر است.

فیلترهای UV

این نوع از پالایه‌ها احتمالاً یکی از نوین‌ترین فناوری‌های موجود در بازار باشند. زمانی که از تشعشع فرابنفش برای عملیات آب استفاده می‌شود توانایی نابود کردن باکتری‌های مختلفی را دارد که می‌توانند برای سلامتی شما مضر باشند.

اگر روش تصفیه آبی را می‌خواهید که با محیط زیست سازگارتر باشد ممکن است این پالایه پاسخ شما باشد چون برای کارآمد بودن نیازی به هیچ ماده شیمیایی یا افزایه‌ای ندارد.

فیلترهای مادون قرمز

این فناوری نیز همانند پالایه‌های قلیایی به منظور کمک به نرم‌تر کردن آب شما استفاده می‌شود، بنابراین اگر در ناحیه‌ای با آب سخت زندگی می‌کنید فناوری مادون قرمز کمک خواهد کرد. مادون قرمز نیز بیشتر همانند پالایه‌های قلیایی از گرما و نور استفاده می‌کند تا آب را دارای بار منفی کند و حس نرم‌تری به آن بدهد.

اشتراک در واتساپ اشتراک در تلگرام