فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و زمان تعویض آنها

فیلترهای دستگاه تصفیه آب، از مهمترین اجزای این دستگاه ها بشمار می آیند. عدم توجه به زمان تعویض و سرویس دستگاه می تواند منجر به ایجاد ناخالصی و تصفیه نشدن کامل آب گردد. لذا توصیه می کنیم که حتما زمان دقیق فیلترها را به یاد داشته باشید و برای تعویض آنها اقدام کنید و در نظر داشته باشید فیلترهای دستگاههای تصفیه آب باید به صورت پک 3 تایی در زمان تعویض آنها انجام شود که آب سالم و گوارایی را مصرف کنید. فیلتر های پایین دستگاه که داخل هوزینگ قرار دارند مرحله 1.2.3 که زمان تعوض آنها 6 ماه یک بار هست باید هر 3 باهم انجام شود و فیلترهای بالا دستگاه مرحله 4 (ممبران) و 5.6 که زمان تعویض آنها از 1 سال تا یک سال و 6 ماه هست باید باهم تعویض شوند که ار آب تصفیه خوبی بتوانید استفاده کنید. در زیر زمان هر یک از فیلترها برای آگاهی شما نوشته شده است میتوانید مطالعه کنید.

 

فیلتر اول فیلتر پلی پروپلین 5 میکرون 

پایان عمر این فیلتر از تغییر رنگ آن و اشباع شدن از ناخالصی ها مشخص می گردد، محفظه این فیلتر شفاف بوده و میتوان تغییر رنگ آن را مشاهده کرد که در زمان تعویض، رنگ آن قهوه ای تیره میشود و بسته به محل نصب دستگاه عمر آن بین 4 تا 6 ماه متغییر است.

 

فیلتر دوم فیلتر کربن گرانول
عمر این فیلتر غالبا تا شش ماه میباشد.

 

فیلتر سوم فیلتر کربن بلاک
عمر آن مشابه فیلتر دوم است و گاها در فیلتر سوم از فیلتر 1 میکرون PP استفاده میشود که عمر آن هم شش ماه است.

 

فیلتر چهارم membrane
عمر این فیلتر با انجام تست تی دی اس مشخص میگردد و بستگی به آب منطقه و سختی آن دارد که اکثرا باید سالیانه تعوض شود ولی از 1 سال تا یک سال و شش ماه عمر خواهد کرد و هرگاه طعم آب خروجی دستگاه نزدیک به طعم آب ورودی آن باشد یعنی زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است در صورت تعویض به موقع فیلتر های 3 مرحله اول فیلتر ممبران گاه تا دو سال نیز عمر میکند.

 

فیلتر پنجم(پست کربن)
زمان تعویض این فیلتر پس از گذشتن 1500 گالن معادل 5676 لیتر آب از آن است و معمولا 12 ماه عمر میکند.

 

فیلترمواد معدنی mineral
این فیلتر در مرحله ششم مورد استفاده قرار میگیرد و زمان تعویض آن مشابه فیلتر پنجم است.

 

شما مشتری گرامی میتوانید برای تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه خود به صفحه تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب رفته و در آنجا پک های مختلف تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب بررسی نمایید و پک مورد نیاز خود را انتخاب نموده و در آنجا خرید و سفارش آنلاین نمایید و یا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل کرده ضمن مشاوره سفارش خود را ثبت نمایید و در اولین فرصت کارشناسان فنی شرکت رادگسترنوین خدمت خواهند رسید. لارم به ذکر است اگر زمان زیادی از خرید تصفیه اب و استفاده از آن میگذرد و تا بحال تعویض فیلترهای تصفیه اب خانگی را انجام نداده اید و میخواهید دستگاه شما سرویس و چک کامل شود و تعویض کلیه فیلترهای دستگاه انجام شود و جان تازه ای به دستگاه خود بدهید به صفحه سرویس کامل دستگاه که لینک آن در زیر آمده مراجعه نمایید و این پک را انتخاب و سفارش دهید.

 
سرویس کامل و تعویض کلیه فیلترهای دستگاه

 فیلتر تصفیه آب خانگی