فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و زمان تعویض آنها

 

فیلتر اول فیلتر پلی پروپلین 5 میکرون 

پایان عمر این فیلتر از تغییر رنگ آن و اشباع شدن از ناخالصی ها مشخص می گردد، محفظه این فیلتر شفاف بوده و میتوان تغییر رنگ آن را مشاهده کرد که در زمان تعویض، رنگ آن قهوه ای تیره میشود و بسته به محل نصب دستگاه عمر آن بین 4 تا 6 ماه متغییر است.

 

فیلتر دوم فیلتر کربن گرانول

عمر این فیلتر غالبا چهار تا شش ماه میباشد که جهت بهبود بو و مزه آب استفاده میشود.

 

فیلتر سوم فیلتر کربن بلاک

عمر و زمان عوض كردن فیلتر تصفیه اب کربن مشابه فیلتر دوم است و گاها در فیلتر سوم از فیلتر آب تصفیه 1 میکرون PP استفاده میشود که عمر آن هم چهار تا شش ماه است که توجه داشته باشید 3 فیلتر اول دستگاه مراخل 1 و 2 و 3 باید هر 3 با هم تعویض شوند.

 

فیلتر چهارم membrane

عمر این فیلتر با انجام تست تی دی اس مشخص میگردد و بستگی به آب منطقه و سختی آن دارد که از 1 سال تا 1 سال و نیم عمر خواهد کرد و هرگاه طعم اب خروجی دستگاه نزدیک به طعم آب ورودی آن باشد یعنی زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است در صورت تعویض به موقع فیلتر های 3 مرحله اول فیلتر ممبران گاه تا دو سال نیز عمر میکند.

 

فیلتر پنجم(پست کربن)

مدت زمان تعویض این فیلتر پس از گذشتن 1500 گالن معادل 5676 لیتر آب از آن است و معمولا بین یک تا یک سال و نیم عمر میکند.

 

فیلتر ششم mineral

این فیلتر در مرحله ششم مورد استفاده قرار میگیرد و زمان تعویض آن مشابه فیلتر پنجم است که لازم به ذکر است که 3 فیلتر مرحله 4 و 5 و 6 باید هر سه با هم تعویض شوند تا اب سالم و گوارایی اسفاده کنید و نباید به صورت  تک در مدت زمان های مختلف تعویض شوند.

 

فیلتر هفتم قلیایی (آلکالاین)

فیلتر قلیایی یا قلیایی کننده آب با یونیزه کردن اب باعث کاهش بیماری هایی نظیر قند ,چربی و مشکلات گوارشی و بی حالی و درد میشود این فیلتر معمولا 12 ماه یک بار تعویض میشو همراه با فیلترهای 4 تا 6

 

فیلتر هشتم لامپ اشعه فرابنفش (UV)

این فیلتر از نوعی اشعه‌ی ماوراء بنفش برای کشتن میکروب‌ها و باکتری‌ها و انواع ویروس‌ها استفاده می‌کند. فرآیند ساده و مؤثری دارد و بالغ بر 99.99 درصد از موجودات زنده در آب را از بین می‌برد. اشعه UV توسط یک لامپ جیوه در دستگاه تولید می‌شود و خطری برای سلامتی ندارد. این نوع فیلتر برای از بین بردن میکروب‌ها و ویروس‌ها فوق‌العاده‌اند. عمر این فیلتر زیاد است و تا زمانی که لامپ آن نسوزد استفاده میشود میتوان گفت معمولا 2 تا 3 سال عمر میکنند.

 

 

شما مشتری گرامی میتوانید برای تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه خود به صفحه تعویض فیلترهای دستگاه تصفیه آب رفته و در آنجا پک های مختلف تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب بررسی نمایید و پک مورد نیاز خود را انتخاب نموده و در آنجا خرید و سفارش آنلاین نمایید و یا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل کرده ضمن مشاوره سفارش خود را بدهید و در اولین فرصت کارشناسان فنی شرکت رادگسترنوین خدمت خواهند رسید. لارم به ذکر است اگر زمان زیادی از خرید تصفیه اب و استفاده از آن میگذرد و تا بحال تعویض فیلترهای تصفیه اب خانگی را انجام نداده اید و میخواهید دستگاه تصفیه شما سرویس و چک کامل شود و تعویض کلیه فیلترهای دستگاه انجام شود و جان تازه ای به دستگاه خود بدهید به صفحه سرویس کامل دستگاه و این پک را انتخاب و سفارش دهید.

 

 

 
فیلتر تصفیه آب خانگی